Nurbanu. Synowa odaliski. Tom 2

Cykl: Tajemnice dworu sułtana (tom 6) | Seria: Wspaniałe Stulecie
Wydawnictwo: W.A.B.
Cariyenin Gelini: Nurbanu
Ag2S

Książka, która zainspirowała twórców serialu "Wspaniałe stulecie". Życie na skraju przepaści. Droga z piekła haremu do raju. Piękna kobieta, która poszła pod prąd, stworzyła własną historię i pokierowała losem dynastii osmańskiej. Nurbanu zrobi wszystko, by jej mąż Selim został sułtanem. Nawet jeśli oznacza to otwartą wojnę z Hürrem, która na tronie widzi raczej innego ze swoich synów. Dwie...

Książka, która zainspirowała twórców serialu "Wspaniałe stulecie".

Nurbanu zrobi wszystko, by jej mąż Selim został sułtanem. Nawet jeśli oznacza to otwartą wojnę z Hürrem, która na tronie widzi raczej innego ze swoich synów. Dwie silne i niebezpieczne kobiety rozpoczną walkę na śmierć i życie – tylko jedna może zwyciężyć.

źródło opisu: http://www.wab.com.pl

źródło okładki: http://www.wab.com.pl

Nareszcie poziom wrócił do tego z tomu 1 i 2.
Znów mamy cudne tło historyczne, twarde jak stal kobiety, wiele ciekawostek. Nie myślcie, że to tylko romansidło osadzone w czasach Sulejmana. To naprawdę mądra i ciekawa książka. Zachęcam do czytania!

Marcin | 2019-01-12
Przeczytana: 12 stycznia 2019

Książka wciągająca, ale na miejscu autorki nie skupiałbym się na romansie Lala Mustafy i Nurbanu, ponieważ nawet nie istniał (co najwyżej był romans Nurbanu z haremowym agą), ale na walce tytułowej bohaterki z sułtankami: Mihrimah i Safiye.

Wspomnieć warto o przypisach od tłumaczki w których znajduje się dużo cennych informacji. Jeśli coś jest niezgodnego z faktami historycznymi to tłumaczka o tym wspomina i podaje wersję zgodną ze źródłami.

Na plus jest jeszcze okładka i lekka narracja.

mangusta | 2018-05-11
Przeczytana: 10 maja 2018

i znów jestem zakochana w dziełach tej autorki. Po wspaniałej Hurrem, słabej Mihrimah autorka znów wraca w całej krasie.
Książka o silnej kobiecie, która zawładnęła mężczyzną i posadziła go na tronie. Zdobyła wszystko to czego pragnęła, ale czy była szczęśliwa.
Czy władza jest tym o czym powinno się marzyć, bo da nam bezwarunkowe szczęście.
Nurbanu jest władczynią od samego początku i mimo upływającego czasu nadal jest taka sama. Władcza, inteligenta i despotyczna.
Walczy o swoje choćby po trupach.

Ania | 2017-07-28

Dobrze się stało, że zdecydowałam się na przeczytanie książek z tej serii. Przynajmniej powoli rozjaśniają mi się niewiadome dla nie fragmenty z widzianego kilka lat temu serialu, dla którego serja ta jest podstawą. Jako słuchowiec nie mogę zwracać uwagi na wszystko co się dzieje jeśli nie jest to dobrze opisane przez lektora. Dlatego poczynając o tej części serji prawdopodobnie do jej końca będę od nowa przeżywać to czego nie było mi dane przeżyć podczas oglądania serjalu.

redgirl_books | 2017-12-25

Recenzja księgi V i VI
Trzynastoletnia Cecilia Baffo była nazywana Złotą Córą Wenecji. Jej życie było wypełnione wspaniałymi ucztami, sukniami i adoratorami. Wkrótce jednak zostało jej to odebrane, kiedy to została porwana przez osmańskich korsarzy i trafiła w niewolę. Dziewczyna, która została urodzona po to, aby zostać Królową nie chciała godzić się na taki los. Obiecała, że nie da się stłamszyć i poniżyć. Opuściła Wenecję marząc o tym, by zostać Królową, zamierzała spełnić to marzenie. Dziewczyna trafia do pałacu Sułtana Sulejmana, gdzie musi nauczyć się nowych reguł gry jeśli chce osiągnąć to, czego pragnie: władzy i potęgi. Niebezpieczeństwo otacza ją z wszystkich stron, a ona sama stąpa po kruchym lodzie.

Postać Sułtanki Nurbanu to jedna z najbardziej wyrazistych, kobiecych postaci Imperium Osmańskiego, tuż po samej Hurem, która sama na początku wspierała dziewczynę. Imię, które otrzymała młoda Wenecjanka, oznaczało: Królowa roztaczająca boskie światło. Hurrem od samego...

annapolicht | 2017-07-22

Lekka, łatwa lektura z gatunku intryg i manipulacji. Dla niewytrawnego czytelnika (ja nie jestem wytrawnym czytelnikiem, lubię łatwe lektury, bo chcę przy nich odpocząć). Wszystko jest zrozumiałe od razu, nie trzeba wielokrotnie się zastanawiać kto jak i co zaplanował, akcja płynna, bohaterowie nie do końca wiarygodni.

Werka Grzegorzewska | 2019-05-26
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane