Nurbanu. Synowa odaliski. Tom 2

Cykl: Tajemnice dworu sułtana (tom 6) | Seria: Wspaniałe Stulecie
Wydawnictwo: W.A.B.
Cariyenin Gelini: Nurbanu
Ag2S

Książka, która zainspirowała twórców serialu "Wspaniałe stulecie". Życie na skraju przepaści. Droga z piekła haremu do raju. Piękna kobieta, która poszła pod prąd, stworzyła własną historię i pokierowała losem dynastii osmańskiej. Nurbanu zrobi wszystko, by jej mąż Selim został sułtanem. Nawet jeśli oznacza to otwartą wojnę z Hürrem, która na tronie widzi raczej innego ze swoich synów. Dwie...

Książka, która zainspirowała twórców serialu "Wspaniałe stulecie".

Nurbanu zrobi wszystko, by jej mąż Selim został sułtanem. Nawet jeśli oznacza to otwartą wojnę z Hürrem, która na tronie widzi raczej innego ze swoich synów. Dwie silne i niebezpieczne kobiety rozpoczną walkę na śmierć i życie – tylko jedna może zwyciężyć.

źródło opisu: http://www.wab.com.pl

źródło okładki: http://www.wab.com.pl

Monika | 2017-10-25
Przeczytana: 16 października 2017

Nareszcie poziom wrócił do tego z tomu 1 i 2.
Znów mamy cudne tło historyczne, twarde jak stal kobiety, wiele ciekawostek. Nie myślcie, że to tylko romansidło osadzone w czasach Sulejmana. To naprawdę mądra i ciekawa książka. Zachęcam do czytania!

Ania | 2017-07-28

Dobrze się stało, że zdecydowałam się na przeczytanie książek z tej serii. Przynajmniej powoli rozjaśniają mi się niewiadome dla nie fragmenty z widzianego kilka lat temu serialu, dla którego serja ta jest podstawą. Jako słuchowiec nie mogę zwracać uwagi na wszystko co się dzieje jeśli nie jest to dobrze opisane przez lektora. Dlatego poczynając o tej części serji prawdopodobnie do jej końca będę od nowa przeżywać to czego nie było mi dane przeżyć podczas oglądania serjalu.

annapolicht | 2017-07-22

Lekka, łatwa lektura z gatunku intryg i manipulacji. Dla niewytrawnego czytelnika (ja nie jestem wytrawnym czytelnikiem, lubię łatwe lektury, bo chcę przy nich odpocząć). Wszystko jest zrozumiałe od razu, nie trzeba wielokrotnie się zastanawiać kto jak i co zaplanował, akcja płynna, bohaterowie nie do końca wiarygodni.

Cammie | 2017-09-13
Przeczytana: 28 października 2017