Cavendon Hall

Tłumaczenie: Urszula Smerecka
Cykl: Cavendon Hall (tom 1)
Wydawnictwo: Świat Książki
Cavendon Hall
Urszula Smerecka
literatura piękna
Ag2S

Dwie rodziny: losy arystokratycznych Inghamów i służących im od pokoleń Swannów są ściśle ze sobą splecione. Jedna rezydencja: imponujący Cavendon Hall położony w pięknej dolinie hrabstwa Yorkshire w północnej Anglii. Przełomowe czasy: Inghamów i Swannów zastajemy w roku 1913; wkrótce życie, jakie znają te dwie rodziny z Cavendon Hall – wyścigi konne w Ascot, wieczorne bale, sezonowe...

Przełomowe czasy: Inghamów i Swannów zastajemy w roku 1913; wkrótce życie, jakie znają te dwie rodziny z Cavendon Hall – wyścigi konne w Ascot, wieczorne bale, sezonowe polowania na kuropatwy – nieodwracalnie się zmieni.

Wspaniała saga rodzinna dla miłośników Downtown Abbey.

źródło opisu: http://wydawnictwoswiatksiazki.pl/katalog-produkto...(?)

źródło okładki: http://wydawnictwoswiatksiazki.pl/katalog-produkto...»

BabciaZuzia | 2019-09-07
Przeczytana: 12 września 2019

Problemy powiązania dwóch rodzin uzależnionych od siebie.Jak się coś ciekawego zaczyna dziać ,nagle wątek się urywa i autorka nie wraca do niego.Mimo to wciagająca.

Czyżyk | 2019-06-21
Na półkach: Przeczytane, Historyczne, 2019
Przeczytana: 20 czerwca 2019

Powieść bardzo mi się podobała, świetnie się ją czyta, wyraziste postacie, ciekawa fabuła, choć nieco przesłodzona.

Anna Żmuda | 2018-08-24

Historyjka dość banalna i niestety z poziomem Downton Abbey nie ma się co równać. Poucinane wątki, wstawki bez sensu i znaczenia w kontekście całej historii oraz zbyt szybkie tempo rozwoju akcji w pewnych momentach, słaba dramaturgia i przewidywalność, zmuszają mnie do tylko 6 gwiazdek, które i tak są naciągane (poraz kolejny za ładne imiona bohaterów, ciekawe tło historyczne i moją miłość do opowieści o arystokratycznych rodzinach). Liczyłam na coś więcej. Chwilami zalatywało mi też stereotypami i seksizmem (nie mam na myśli kontekstu kulturowego tamtych czasów, lecz wydźwięk sposobu formułowania stanowiska samej autorki do pewnych wydarzeń). 6/10

ELUŚKA | 2018-08-16
Przeczytana: 13 lipca 2018

Zmęczyłam się czytając, nie wiem czy przebrnę przez kolejne tomy. Naiwna opowieść to chyba najlepsze określenie

Kate | 2018-03-10
Przeczytana: 10 marca 2018

Barwne przedstawienie świata, który przeminął. Piękne domy, bogate suknie, wyśmienite przyjęcia...i tylko problemy i zmartwienia takie jak u zwykłego człowieka.
Czyta się to lekko...książka wciąga...a czy nie o to właśnie chodzi w czytaniu? O przeniesienie się w inny świat...zatracenie..empatyczne zagłębienie się w życie bohaterów. POLECAM

Urszula | 2018-02-28
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 25 lutego 2018

1. dobra saga rodzinna
2. ciut cukierkowa, ale w końcu jakiś pozytywny obraz rodziny arystokratycznej
3. bardzo idealistyczny świat w którym zdarzają się straszne rzeczy, ale dobro i tak zwycięża ;)
4. dla wyciszenia skołatanych nerwów przyjemna lektura.

Wiola | 2017-11-19
Przeczytana: 19 listopada 2017

Wybierając tę książkę kierowalam się nie ukrywam okładka książki ponieważ jak dla mnie jest piękna. Opis z tyłu również mnie zaintrygował gdyż uwielbiam tego typu powieści czyli opisujące losy wielopokoleniowych rodzin. Wszystko to sprawiło, że miałam ogromne oczekiwania co do niej. Niestety po przeczytaniu pierwszej części jestem lekko rozczarowana. Saga okazała się bardzo prosta, brak mi barwnych opisów głównych bohaterów i ich losów. Czytając powieść miałam wrażenie, że jest ona napisana bardzo prostym językiem jak dla młodzieży a nie jak dla poważnego konesera literatury...😑
Brakło mi tego czegoś w niej co by powodowało, że chce poznawać dalsze losy członków rodziny. Ich losy są bardzo przewidywalne i opisywane bardzo skrótowo i szybko. Żadnej nutki tajemniczości.
Jak dla mnie powieść średnia, bez WOW...👎

forgetmenow | 2017-03-16

Szybko i dobrze się czyta, polecam na luźniejsze wieczory

Soledad | 2017-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2017

Sprawnie napisana powieść, która niczym nadzwyczajnym wprawdzie nie zachwyca, ale pozwala przenieść się w czasy przed i w trakcie I wojny światowej oraz posmakować nieco z życia angielskiej arystokracji. Wprawdzie przywiązanie rodziny Swannów wydaje mi się mocno przesadzone, ale czyż dorośli nie potrzebują też trochę idealizmu oraz bajkowości w literaturze?;) Z przyjemnością sięgnę po drugi tom powieści.

Iwona | 2016-12-17
Przeczytana: 17 grudnia 2016

Bardzo przewidywalna, nieco naiwna, z pewnymi niedociągnięciami fabuły, zbyt pospiesznie i w sposób całkowicie niezadowalający kończąca wątki – dużo wad można w tej powieści znaleźć. Ale jest atmosfera „Downton Abbey” (nie szkodzi, że wtórna) i jest, jak to często u Barbary Taylor Bradford bywa, świetne czytadło. Nie jest to literatura wysokich lotów, ale jeżeli wie się o tym przed przystąpieniem do lektury i nie ma się zbyt dużo oczekiwań, to czyta się naprawdę bardzo dobrze. Nie ma znaczenia, że postaci są papierowe, bohaterowie wyraźnie dzielą się na „dobrych i złych” (jak ja tego nie lubię), że fabuła jest naciągnięta, ale zapewniam – relaks zapewniony na kilka godzin.