Farma lalek

Zdecydowanie jedna z lepszych, o ile nie najbardziej udana książka Chmielarza. Wspominając ją po czasie, to znaczy po lekturze późniejszych tekstów tego autora niestety wg mnie wyraźny spadek formy, "Farna" jest dopracowana, nie fast foodowa. Przyjemnie się czytało, brakuje dziś podobnych pozycji.

Ciekawie wymyślony sposób na wygląd ofiar, chociaż według mnie trochę zbyt drastyczny. Dlatego w jednym zdaniu określiłabym tę książkę, że jest mocna. Ale też wciągająca, a zwłaszcza dla mnie, bo wyjaśnienia tego wszystkiego, co tutaj zostało opisane, to w życiu bym się nie domyśliła ;)

Książka poprawna, ale nie porywa. W porównaniu do wczesniejszych książek Autora widzę niestety spłycenie charakterów i motywacji bohaterów. Robię sobie przerwę od inspektora Mortki, szukam dalej czegos co mnie zachwyci.

Z książkami Chmielarza zawsze mam to samo. Czytam, dobrze napisane, nic nie razi mnie w oczy jednak do połowy mnie nudzą. A w połowie jak akcja zaczyna się rozkręcać to nie mogę się oderwać od książki i od razu mija pierwsze złe wrażenie.

Drugi tom trzyma ten sam poziom, co pierwszy. Zgrabnie napisany, wciągający, brak dziur w fabule, ale brak też wielkiego efektu zaskoczenia czy niesamowitych zwrotów akcji. Po prostu - poprawny kryminał.

Generalnie nie jest zła, ale niektóre teksty i opisy strasznie infantylne. Książka z dużym potencjałem ale przez fantazję autora grubo przesadzona. Dlaczego tak mało jest kryminałów z prawdziwego zdarzenia dla dorosłych i normalnych ludzi ? Jakby nagle autorzy myśleli jednym mózgiem, że te przewymiarowane zboczeństwa i wulgaryzmy wywołują zachwyt i szok... A to strasznie pachnie tandetą...

Fajnie sie czytalo i fajne zagadki. Polecam i siegne po kolejna ksiazke autora o komisarzu Mortce.

W przeciwieństwie do pierwszego tomu, nie gryzło mnie tu nic. Wszystko na swoim miejscu. Ciekawa, wciągająca zagadka.

Projekt "Most" umieszcza komisarza Jakuba Mortkę w środowisko policji w tereny Karkonoszy, gdzie następują tajemnicze zaginięcia kobiet. Zagadka staje się nie lada wyzwaniem gdy okazuje się, że lokalną społeczność stanowią również Romowie. Światło rzucane na ich winę i dowody jakie im stawia sztab komendanta Zajdy nie przekonuje Mortki. Komisarz jest innego zdania, a jego trop zaczyna być niebezpiecznie prawdziwy. Czy warszawskie "obce ciało" poradzi sobie z szeregiem odkrytych przestępstw i na jaką skalę? Czy jest ktoś kto może mu pomóc na miejscu? Otwórz i przeczytaj.

Wciągająca. Przeczytana a właściwie "pochłonięta" w bardzo szybkim tempie z wypiekami na twarzy.