literatura polska
Ag2S

Ulica skąpana w strugach deszczu świeci pustkami. Wzdłuż niej, w precyzyjnym urbanistycznym szyku, wyrasta szpaler czteropiętrowych bloków. Starsza kobieta udaje się na komendę policji, żeby zgłosić zaginięcie syna. Młody chłopak, Karol Górski, prymus w najlepszym liceum w mieście, znika bez śladu. Pani burmistrz zapada w śpiączkę i walczy o życie na oddziale intensywnej terapii pobliskiego...

wyrasta szpaler czteropiętrowych bloków.
Starsza kobieta udaje się na komendę policji, żeby zgłosić zaginięcie syna.

Pani burmistrz zapada w śpiączkę i walczy o życie na oddziale intensywnej terapii pobliskiego szpitala.
W bagażniku jej samochodu zostają znalezione ślady krwi.

Czy te dwie sprawy łączą się w jakiś sposób?
Jak daleko można się posunąć w imię miłości?

Kobieta i mężczyzna, współcześni Romeo i Julia, małe, senne miasto i wielkie uczucie, które wymyka się konwenansom.
Piękna opowieść, inspirowana najwspanialszą historią miłosną wszech czasów.

źródło opisu: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/196

źródło okładki: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/196

Pistacia_Vera | 2017-03-21
Na półkach: 2017, Przeczytane
Przeczytana: 21 marca 2017

"Koma. Wszystko zawiera się w tym słowie.
Koma… śpię, chociaż nie śpię. Jestem obecna, chociaż nieobecna.
Wszystko niby rozmazane, a jednak bardziej przejrzyste i zrozumiale niż w ostatnich latach. Właściwie długo trwałam w uśpieniu, a teraz, kiedy śpię, jestem bardziej żywa niż wcześniej".
historia od początku jawi się jako kryminalna (nie tylko dlatego, że Wojciechem Chmielarzem wspomagana) więc czytam i czekam na rozwiązanie zagadki. zastanawiam się czy było morderstwo? ale tak naprawdę wątek kryminalny nie jest najważniejszy bo w gruncie rzeczy to historia obyczajowa. jak mówią bohaterowie książki ta historia jest nijaka jak wszystko w ich prowincjonalnym miasteczku. ale nie szkodzi, że to nie do końca kryminał bo autorka dobrze pisze i ma celne uwagi o życiu w ogóle i o życiu na prowincji w szczególe. mnie ta historia wciągnęła.

Wera2604 | 2017-03-21
Przeczytana: 21 marca 2017

Ewa 40-letnia kobieta, która ma wszystko. Męża, karierę pani burmistrz. Brakuje jej do szczęścia dziecka, którego nie może począć. Do tego dochodzi zdrada męża (ich chory układ). Niby wszystko dobrze, jednak nie czuje się na tyle szczęśliwa. Aż w końcu dochodzi do tragedii zapada w śpiączkę. Poznajemy jej życie przed. Jak się okazuje miłość nie zna granic. Chwilowy zachwyt, pożądanie czy prawdziwa miłość do 20-latka Charliego (Karola) sprawia, że Ewa odżywa. Wanda ściąga ją szybko z tego bujania się w obłokach. Twierdzi, że on jest dla niej za młody, szybko ją zostawi. Czy coś się zmieni? A owszem zaczyna być odwrotnie. Unikanie, ucieczka w naukę. Dramat depresyjny Ewy. Co ma wspólnego z tym wszystkim mąż Ewy Szymon?
Początku nie mogłam ogarnąć jakiś taki nudny. Ale później się rozkręciło. Coś na wzór Księgi snów ale nie mężczyzna tylko kobieta w śpiączce. Tak samo czuje i widzi wszystko, ale nie może sobie przypomnieć co się stało. Sami się zastanawiamy czy do morderstwo czy...

apjtomczyk | 2017-03-20
Przeczytana: 19 marca 2017