Farma lalek

Jakub Mortka (tom 2)
kryminał, sensacja, thriller
2017-05-10
Ze Strachem
dziecko gwałt kryminalne zagadki kryminał literatura polska pedofilia polski kryminał psychopata śmierć zabójstwo zagadka kryminalna
Inne

Historia wciągająca, książka świetnie napisana (i wymyślona) oraz wspaniale przeczytana. Polecam w audiobooku!

Dałam drugą szansę Chmielarzowi i nie rozczarowałam się. W przeciwieństwie do niestrawnego "Żmijowiska", ta pozycja mnie wciągnęła. Karkonosze, opuszczone kopalnie, Cyganie - ma nastrój!
Nie ma natomiast nieznośnego telenowelowego gadania, tak irytującego w "Żmijowisku", za co bogom dziękuję.
Wpadkę, jak dotąd, zaliczył autor jedną - otóż popełnił zdanie: "Brudna fasada...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Na półkach: , , , , , ,

Rozpoczynając swoją przygodę z książkami Wojciecha Chmielarza, nie miałam pojęcia, że jego twórczość aż tak mnie wciągnie. Farma lalek to trzeci już audiobook autora, po który sięgnęłam w krótkim odstępie czasu i  powrót do  cyklu, który rozpoczęłam jakiś czas temu. Czy komisarz Jakub Mortka nadal  jest w formie?

Komisarz Jakub Mortka w ramach programu wymiany MOST trafia...

Niby w porządku, ale jakoś mi się to wszystko nie sklejało. Postaci średnio przekonujące, dialogi sztuczne. Broni się samym pomysłem, ale nie jest to książka, którą będę długo pamiętał.

Kryminał dobry, ale sceny erotyczne głównego bohatera mnie nie urzekły. Wydają mi się lekko zbyt wulgarne, jak wyjęte rodem z odpowiednich stron. Całość oceniam jako całkiem dobrą mimo nie udanych scen erotycznych.

Kolejne spotkanie z komisarzem Jakubem Mortką, tym razem małe miasteczko w Karkonoszach gdzie został oddelegowany ze stołecznej komendy. Jak na tak niewielkie miasteczko napotyka wiele problemów, w postaci wątku pedofilii, handlu ludźmi w niegościnnym otoczeniu tarć wewnętrznych pomiędzy ludnością miejscową i napływową romską. To ciekawe przedstawienie środowiska cyganów,...

Napisana z rozmachem. Przeczytana jednym tchem. Tylko polecać!

Dobrze napisane , świetna intryga wielbiciele kryminałów nie mają prawa się nudzić. Polecam.

"Farma lalek" - ach, jak to się czytało. pochłonęłam w dwa-trzy dni, i dużo bardziej mi sie podobała niz poprzednia część. Od początku cos się dzieje, póżniej jakies zwroty akcji, i na samym końcu odgadnięcie kto za tym wszystkim stoi, i u mnie to było źdźiwienie że to akurat Lupa był a "Borówka" ;)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Na półkach: , , , , ,

Farma lalek to kolejna po Rewizji Mroza i Kamieniu Kuźmińskich wchłonięta przeze mnie książka, która dotyka delikatnych relacji Polaków z Romami. Znowu są wzajemne oskarżenia, krzywdzące stereotypy i stygmatyzacja. A przecież tyle lat żyjemy obok siebie i ciągle nie potrafimy się nauczyć wzajemnego szacunku. Oczekujemy poszanowania dla własnej tradycji, ale zwyczaje innych...

Dyskusje

4 483