Zwykła przyzwoitość

Okładka książki Zwykła przyzwoitość Wojciech Chmielarz
Okładka książki Zwykła przyzwoitość
Wojciech Chmielarz Wydawnictwo: Marginesy Cykl: Bezimienny (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Bezimienny (tom 3)
Marginesy
2023-10-11
2023-10-11
literatura polska Bezimienny przestępczość

Wyróżniona opinia i

Zwykła przyzwoitość

przeczytanych książek 5195 napisanych opinii 1260

Trzecia książka z Bezimiennym w roli głównej.
Lubię tego faceta, chociaż uważam, że jest tak silny i męski, że nadmiar wulgaryzmów mu szkodzi.
Jeden z lepszych polskich autorów kryminałów.

Trzecia książka z Bezimiennym w roli głównej.
Jeden z lepszych polskich autorów kryminałów.

Przyjemnie jest chodzić warszawskimi ulicami i mieć świadomość, że chodzi też nimi taki Wojtek Chmielarz który je dobrze uwiecznia. Kawał dobrej roboty jak zawsze!

trzy tomy na równym wysokim poziomie chcę nastepne !

trzy tomy na równym wysokim poziomie chcę nastepne !

Bardzo mi się dobrze czytało, może dlatego, że bohater przypomina mojego ulubionego Jacka Reachera z powieści L. Childa. Właściwie bezdomny ,ograniczony finansowo ,działający niezgodnie z prawem ,ale jakże sprawiedliwy! I to wszystko umiejscowione w bardzo polskich realiach. Do tego jakże aktualne problemy porusza autor - przekręty ,w które wrabiani są bezradni, często nie rozumiejący co się stało ludzie (seniorzy),przemoc domowa, sytuacja na wschodniej granicy. Zakończenie,wg mnie,majstersztyk! Polecam i sama sięgnę po część 1. i 2.

Przeczytałam tuż po „Długu honorowym” i muszę obiektywnie przyznać, że „Dług honorowy” wciągnął mnie dużo bardziej niż „Zwykła przyzwoitość”, niemniej ta książka jest naprawdę bardzo dobra. Ciekawa historia, wartka akcja i niesamowity Bezimienny. Czekam na kolejną część 🙂.

Książka z cyklu "gdzieś to już czytałem". Na plus całkiem ciekawy klimat, podniesienie ważnego problemu kradzieży tożsamości, wyłudzeń itp. Można przeczytać, choć bez tej lektury świat się nie zawali;-)

Sztos. Jak zwykle. POLECAM!!!

Sztos. Jak zwykle. POLECAM!!!

Bezimienny, Zygmunt(?) to taki trochę szeryf, który stoi na straży prawa, tylko nie na Dzikim Zachodzie, a w naszych stołecznych realiach. Staje w obronie słabszych -"bo ktoś musi", ale również on działając musi przekroczyć granice prawa. Temat aktualny, chwytliwy- gangsterka na przekrętach przy udzielaniu lichwiarskich pożyczek i odbieraniu nieruchomości na poczet odzyskiwania długu od koncertowo "wyrolowanych" klientów. Wciąga.

Jak ja lubię ten cykl. Podczas lektury trochę narzekałem w głowie, że za dużo wątków na raz, ale koniec wszystko spięło się w satysfakcjonującą całość. Klimat południowych części Warszawy świetnie oddany.

Rzut kotem, Hyzio, Dyzio i Zyzio, niespodziewane info o Bezimiennym i zapowiedź następnej sprawy - tak, tak, tak! Świetnie napisana czysta rozrywka. Chmielarz rozkręca się z tomu na tom i widać, że sprawia Mu to przyjemność. Chcę więcej. I tylko nadal nie widzę Damięckiego jako Bezimiennego, no po prostu nie.

• Przeczytane 2023
  • Audiobooki