Podziemny trop

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lubelskie
8322201443
peterlp3

"Podziemny trop" Moniki Warneńskiej jest interesującą powieścią dla młodzieży. Rozgrywająca się współcześnie akcja wprowadza czytelnika w świat przygody i sensacji. Tłem wydarzeń jest piękna ziemia kielecka, a głównie rezerwat archeologiczny w Krzemionkach. Treścią utworu są przygody, które przeżywa chłopiec wiejski Józek Zawada poszukujący skarbów w neolitycznej kopalnii, prace górniczo-archeologiczne zakończone rewelacyjnym odkryciem naukowym, echa okupacyjnych lat i walk partyzanckich, konfrontacje postaw życiowych młodych ludzi pochodzących z różnych środowisk.

źródło opisu: opis od wydawcy

źródło okładki: Internet

peterlp3 | 2017-02-12