Chłopak, który o mnie walczył

Tłumaczenie: Danuta Fryzowska
Cykl: Fighting to Be Free (tom 2)
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Worth Fighting For
ew_cia

Czasem musisz odejść… Rozstanie z Jamiem było dla Ellie najtrudniejszą rzeczą, z jaką musiała się zmierzyć. Rozpoczęła nowe życie, w nowym miejscu, u boku nowego mężczyzny. Tragedia rodzinna zmusza ją jednak do powrotu do domu. Ellie jest przekonana, że wyleczyła się z Jamiego – zapomniała o namiętności i złamanym sercu. Jednak gdy tylko się spotykają, ich miłość odnawia się ze zdwojoną...

Czasem musisz odejść…
się z Jamiego – zapomniała o namiętności i złamanym sercu. Jednak gdy tylko się spotykają, ich miłość odnawia się ze zdwojoną siłą.

Czasem zostajesz i walczysz…
Jamie wie, co to ból. Doświadczył go, walcząc o życie w więzieniu. Ale nic nie może się równać z bólem, jaki czuł, gdy Ellie wyjechała. Gdy niespodziewanie wróciła, Jamie nie zamierza jej już nigdy stracić.

Ellie nadal kocha Jamiego, ale nie może się pogodzić z jego przeszłością. A on ma groźnych wrogów, którzy wykorzystają każdą okazję, żeby go dopaść.

źródło opisu: http://www.harpercollins.pl/ksiazka,3559,chlopak-k...(?)

źródło okładki: http://www.harpercollins.pl/ksiazka,3559,chlopak-k...»

WampirkaJustynka | 2017-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2017

Jestem zachwycona tą książka. Choć przyznaję, że początek mnie wkurzała. Jemie i jego użalanie się nad sobą, upijanie się, nielegalne walki i powrót na ścieżkę zła. Jakby się poddał bo bez Ellie jego zmiana na lepsze nie miała sensu. A o ile pamiętam w pierwszej części chciał zerwać z przestępczym światkiem przed poznaniem Ellie. Koniec końców pozbierał się do kupy i znów był tym gościem z poprzedniej części. Co do Ellie to na początku też miałam względem niej mieszane uczucia. Nie podobał mi się jej związek z Tobym. W sumie to tej części było mało akcji i dopiero pod koniec było ostro. Nie mniej mimo ciężkiego początku czytało się dobrze. A zakończenie jest naprawdę SUPER. Serdecznie polecam :)

Świetna! Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona drugim tomem. Wciągająca! dużo w niej prawdziwej akcji, a także miłości, namiętności, żalu, przestępczych porachunków. Niestety nie omija tej historii także śmierć, która wszystko zmieni. Pierwszy tom zakończył się wyjazdem Ellie do Londynu, a Jamie trafił wtedy do więzienia. Okłamał dziewczynę by ta mogła zacząć nowe, lepsze życie przy kimś porządniejszym, ale jak łatwo zgadnąć życie ma na tych dwoje swój własny plan. Niebezpieczny, choć równie podniecający. Gdy pewnego wieczoru po latach bez żadnego kontaktu trafiają na siebie w klubie Jamiego wszystko wraca ze zdwojoną siłą...tęsknota, miłość i pożądanie. Niestety zajęcie jakim para się teraz Jamie mocno odbiega od legalnego zarobku (odziedziczył szemrany biznes po swoim poprzednim szefie). Czy Ci dwoje mają szansę na szczęśliwą i bezpieczną wspólną przyszłość? Czy Ellie wybaczy Jamiemu? A może wróci do Londynu i Tobiego?
Polecam! ♥️

magpie101 | 2017-10-02
Przeczytana: 02 października 2017

Drugi tom jszcze lepszy od poprzedniego, duzo jest w ksiazce momentow, ktore lamia serce ale czyta sie swietnie.
Niestety byl tez trojkat, ktorego tak nie lubie w ksiazkach, bo zawsze jedna osoba cierpi, tym razem bylo ich dwoch i ona jedna.
Cala akcja dzieje sie 3 lata pozniej, zdarzyla sie straszna tragdia, wiec Ellie po dlugiej nieobcnosci wraca do rodzinngo domu, wiele sie dzieje w swiatku przstepczym co mi sie bardzo podobalo, a o tresci nie moge nic napisac aby nie spojlerowac tomu 1.
Polecam!

Pośredniczka | 2017-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2017

Kolejny już raz zamówiłam egzemplarz do recenzji bez gruntownego rozeznania. Kolejny raz okazało się, że w moich rękach spoczywa kontynuacja, a nie odrębna powieść. Tym razem jednak zupełnie mi to nie przeszkadzało. Autorka w bardzo subtelny sposób wprowadziła mnie w wydarzenia opisane w pierwszym tomie. Zrobiła to z takim wyczuciem, że zorientowałam się, co się zadziało dopiero przy pisaniu tej recenzji.

Mężczyźni są tacy prości w obsłudze. Wystarczy wspomnieć o seksie, zaproponować go, czy choćby poczynić drobną aluzję na ten temat, by jedli ci z ręki.

Kirsty Moseley mieszka z mężem i synem w Norfolk w Anglii. Od najmłodszych lat oddawała się czytaniu. Po sukcesie swojego opowiadania na platformie Wattpad, w kwietniu 2012 roku opublikowała swoją debiutancką powieść pt. „Chłopak, który zakradał się do mnie przez okno". Jak sama o sobie mówi, jest niepoprawną romantyczką, marzycielką i dumną czekoladoholiczką.

Poznajemy Ellie. Dziewczyna radzi sobie całkiem nieźle w życiu, ma...

Dominiqe83 | 2017-09-10
Przeczytana: 04 września 2017

Według mnie, zdecydowanie lepsza od części pierwszej pt. "Chłopak, który chciał zacząć od nowa". Wartka akcja, mafijne porachunki, płomienne uczucie. Rozrywka gwarantowana :)

Choć mam swoje lata z literaturą stricte młodzieżową ciężko mi się rozstać. Jednym z powodów tego jest kilka autorek w tym właśnie Kirsty Moseley, która jest autorką "Chłopaka, który...". Ma ciekawy i lekki styl choć praktycznie każda jej pozycja oparta jest na dramacie jednego z bohaterów. Tu mamy do czynienia z drugim tomem przygód Ellie oraz Jamie'go.

Po burzliwym i strasznym pod względem emocjonalnym dla obojga rozstaniu, zarówno Ellie jak i Jamie próbowali ułożyć sobie życie. Dziewczyna pewna, że wyleczyła się z miłości do byłego weszła w nowy związek, który wydaje się być idealny. Jak się okazuje do czasu. A dokładniej do czasu ponownego spotkania z Jamie'm.
W czasie, gdy ona próbuje wrócić do normalnej codzienności i uleczyć rany w sercu on jest o krok by spaść na samo dno, bo zupełnie sobie nie radzi. Zaczął robić dokładnie to czego będąc w związku obiecywał sobie nigdy nie robić. Alkohol, narkotyki, nielegalne walki czy wyścigi samochodowe. Igranie z policją i własnym...

gleism | 2018-12-12

Przeczytałam obie części jedna po drugiej. Tom I podobał mi się bardziej. Ale drugi jest niewiele słabszy. Trochę za dużo totalnie nierealnych sytuacji ale pomimo tego czyta się świetnie.

tajemniczeksiazki | 2017-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2017

Jak już wielokrotnie wspominałam na tym blogu, uwielbiam wszelkie serie/sagi/cykle itp, stąd też nie zdziwi Was fakt, iż zdecydowałam się na lekturę duologii "Fighting to be free" autorstwa Kirsty Moseley. Moją opinię o wcześniejszym tomie, tj "Chłopaku, który chciał zacząć od nowa" możecie przeczytać tutaj.

Po serii niefortunnych zdarzeń losy Ellie i Jamiego splatają się ponownie. Ona właśnie wróciła do domu z powodu pewnej przykrej sytuacji rodzinnej, a on... No cóż, nie zerwał z przeszłością, choć z pewnością jest zupełnie kimś innym, niż wcześniej. Do pełni szczęścia brakuje mu jednak miłości, tej jedynej i prawdziwej, tak samo zresztą, jak Ellie, która nie do końca jest szczęśliwa tkwiąc w obecnym związku. Los daje tej dwójce kolejną szansę na ułożenie sobie wspólnego życia, jednakże czy nie jest już na to za późno?

Kirsty Moseley to angielska pisarka powieści skierowanych głównie do młodzieży. Zadebiutowała w 2012 roku powieścią "Chłopak, który zakradł się do mnie...

KobieceRecenzje365 | 2017-07-18

Chyba wiecie, jak to jest, gdy musicie czekać na kontynuację swojej ulubionej książki. Ja tak właśnie czekałam na „Chłopaka, który o mnie walczył” Kirsty Moseley. Nie mogłam się doczekać tej powieści, gdyż zakończenie poprzedniego tomu zdruzgotało mnie doszczętnie, ale tak to już jest z seriami, że trzeba czekać na kolejne części, a autorzy lubią się znęcać nad czytelnikami i piszą zakończenia, które rozrywają serca. Jednak się doczekałam i mogę Wam napisać, że było warto, bo to kolejna książki Kirsty, która ogromnie mi się spodobała. Zapraszam na recenzję kontynuacji losów Jamiego i Ellie, bohaterów „Chłopaka, który chciał zacząć od nowa”.

Trzy lata od rozstania z Jamiem, Ellie musi wrócić do Nowego Jorku. Powrót jest ciężki i bolesny, gdyż w rodzinie dziewczyny wydarzyła się ogromna tragedia, z którą musi się zmierzyć. Z bolącym sercem musi zostawić za sobą swoje nowe życie, narzeczonego i wspólne plany, by pomóc rodzinie. Jest przekonana, że już dawno wyleczyła się z miłości do...

| 2017-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2017

Coraz częściej słyszę od ludzi, albo czytam w komentarzach na social mediach, że nie czytam dostatecznie poważnych książek – a młodsza to się nie robię. Pomijając ten typ komentarzy, który przez to chce mnie zmieszać z głębokim szambem, mam nawet jaśnienie dla tych, którzy się wiecznie plują o to co MUSZĘ czytać w ich mniemaniu. Postawcie się w sytuacji gdzie jesteście introwertycznymi, gardzącymi ludzkością grubasami, którzy muszą pracować między ludźmi, którzy mają do was wiecznie o coś pretensje (na przykład o to, że nie dosłali wam towaru na sklep). Wracacie do domu koło tej dziesiątej wieczorem i co? Siadacie do Falanagana czy Atwood? Poważnie? Kiedy mdli was na samą myśl o kontakcie z ludźmi, chcecie przeczytać coś głupiego, niewymagającego od was analiz, interpretacji czy innych czynności umysłowych.

I zupełnie zdaje sobie sprawę z tego, że Kristy Moseley nie jest autorką wysokich lotów. W końcu to takie trochę harlequiny dla młodzieży, ale lepsze to niż czytanie innych...