Zgłosuj na książki roku 2017

Cykl: For Her (tom 1)
Wydawnictwo: Burda Publishing Polska
Everything for Her
karollllllla

Pierwsza „pełnowymiarowa” powieść bestsellerowej autorki Alexy Riley – o tym, co się dzieje, gdy nadopiekuńczy i władczy mężczyzna spotyka kobietę swoich marzeń i dostaje na jej punkcie obsesji. Cóż, w prawdziwym życiu taki scenariusz mógłby dać początek toksycznemu związkowi, ale wygląda na to, że autorka wie, co robi, kreując bohatera, którego sama określa: „Our most obsessed hero EVER!”.
Nigdy nie zapomnę tego, jak wyglądała, tak bardzo pewna siebie. Obserwowałem ją z daleka. Wtedy jeszcze nie była na mnie gotowa. Nie zbliżałem się do niej ani jej nie niepokoiłem, ale przez cały czas miałem ją na oku.
Mallory Sullivan jest gotowa na to, aby rozpocząć nowe życie. Po ukończeniu ze świetnym wynikiem studiów udało jej się trafić na najbardziej pożądany staż w Stanach Zjednoczonych. Dzięki ciężkiej pracy i determinacji osiągnęła to, o czym w czasach, kiedy wychowywała się w rodzinie zastępczej, mogła tylko pomarzyć.
Od samego początku wiedziałem, że ta dziewczyna stanie się moim osiągnięciem, dlatego w dniu, w którym pozwoliłem jej odejść, wyznaczyłem dla niej ścieżkę. Ścieżkę wiodącą do mnie.
Mallory nie spodziewała się, że ukoronowaniem tych marzeń stanie się Oz. Czasami jednak to przeznaczenie wybiera, w kim się zakochujesz. Kto sprawia, że tracisz nad sobą kontrolę. Kto obejmuje w posiadanie twoją duszę.
A potem dociera do ciebie, że to wcale nie było przeznaczenie…

źródło opisu: http://www.burdaksiazki.pl/ksiazki,1,6,1183,dla-niej-wszystko-.html

źródło okładki: http://www.burdaksiazki.pl/ksiazki,1,6,1183,dla-niej-wszystko-.html

magpie101 | 2017-05-12
Przeczytana: 12 maja 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Mallory to 22 letnia dziewczyna, ktora z najlepszym wynikiem zakonczyla studia, teraz przeprowadzila sie do Nowego Jorku dostajac staz w znanej firmie, o ktorym marza wszyscy absolwenci. Jest sierota i ma tylko od poczatku studiow przyjaciolke, ktora jest jej rodzina, przeprowadzaja sie razem i zaczynaja dorosle zycie.
Oz to 27 letni mezczyzna, ktory wykorzystal swoj fundusz powierniczy i zarobil miliony, nie ma przyjaciol, ma duzo wrogow, a jego obsesja i slaboscia jest Mallory mimo, ze ona go nie zna i nie ma o nim pojecia.
Ale cofnijmy sie 5 lat wstecz, wtedy to mlodziutka Mallory bierze udzial w konkursie matematycznym, a Oz jest czlonkiem komisji oceniajacej. Jak tylko ja zobaczyl zauroczyl sie nia, nie moze oderwac od niej oczu i przestac o niej myslec. Jednak wie, ze jest ona za mloda i w wieku 17 lat odrzucilaby go, wiec postanawia dac jej czas i poczekac na nia. Jednak od momentu kiedy go zafascynowala jej zycie nie jest przypadkowe, wszystko jest zaplanowane, sterowane,...

mania_kch | 2017-05-19
Na półkach: Przeczytane, 2017

Spotykają się po raz pierwszy kiedy ona jest nastolatką, licealistką i bierze udział w konkursie matematycznym, on zasiada w jury.
Kolejne spotkanie ma miejsce 5 lat później. On zna każdy szczegół z jej życia, ona o nim nie wie nic...

Chyba powinnam być przerażona tym, że historia obsesyjnej miłości Oz'a do Mallory tak bardzo mi się podobała. Bo ta obsesja nie była czymś normalnym a jednak miała w sobie coś z romantycznego pierwiastka ;)
Ciekawa historia, polecam :)

Miriam Fraser | 2017-06-27
Na półkach: Przeczytane, E-book, 2017
Przeczytana: 24 czerwca 2017

Czy wierzycie w miłość od pierwszego wejrzenia? Ja nie, ale pisarka stworzyła takiego bohatera, który wierzy w nią bezgranicznie. Wiedział, że to ta jedyna. Cechuje go wręcz opsesja. Czy ten związek ma przyszłość?

Zaczne od tego, że powieść tą wyobrażałam sobie kompletnie inaczej. Myślałam, że będzie to mroczna, pełna tajemnic historia. Nie wiecie jak bardzo się pomyliłam. Powieść z początku jest urocza i słodka. Jednak im dalej się zagłębiałam tym większe odczuwałam zaniepokojenie. Niestety stan ten trwał bardzo krótko. Autorka następnie zalała mnie taką falą słodyczy, że wręcz się utopiłam. Było nudno i przewidywalnie. Bardzo się zawiodłam.

Oktawia Gilbert | 2017-05-13
Przeczytana: 12 maja 2017

Kiedy obsesja zmienia się w szaleńczą miłość... Która z nas nie marzy czasem o miłości do utraty tchu, do utraty zmysłów? Wszystkie pragniemy być kochane, adorowane, dopieszczane, najważniejsze w życiu swojego mężczyzny. Trudno nas za to winić, w końcu zostałyśmy wychowane na opowieściach o księciu na białym koniu. I choć rozsądek podpowiada nam, że nic takiego nie ma prawa się zdarzyć, w głębi serca pozostaje nadzieja na szaleńczą miłość, pomimo pewnego rozczarowania. No cóż... Pozostaje nam jedynie czytać te nieprawdopodobnie idealne historie. Amerykańskie autorki, tworzące jako Alexa Riley, postanowiły napisać książkę właśnie o takiej szaleńczej miłości i połączyć w niej to co najbardziej lubią w romansach: obsesję, uwodzenie, miłość i gorący seks. Jaki jest tego efekt?

Miles Osbourne pierwszy raz spostrzegł Mallory, gdy miała siedemnaście lat i brała udział w konkursie matematycznym, w którym on był jurorem. Tych dwoje nie zamieniło ze sobą ani słowa, ale mężczyzna wiedział,...

Elizabeth | 2017-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2017

To nie jest kolejna piękna opowieść o miłości i namiętności. Jest to natomiast historia stalkera, który ubzdurał sobie wielką miłość do nieznanej dziewczyny, którą widział jedynie raz i z którą nawet nie rozmawiał.

Miles to postać, do której poczułam niechęć dosłownie od pierwszego zdania. Mężczyzna uważa Mallory za swoją własność, która nigdy nie będzie mogła od niego odejść i na którą nikt nie może nawet spojrzeć.
Głowna bohaterka ma kilka przebłysków racjonalnych myśli, ale cóż z tego, kiedy po chwili kontrolowanie każdego aspektu jej życia wydaje się być (o zgrozo!) bardzo słodkim i uroczym sposobem okazywania miłości i opiekuńczości.
Chyba nie tak powinien wyglądać związek i nikt mi nie wmówi, że jest to normalna relacja.

Zakończenie to najbardziej banalny happy end i po nim czytelnik czuje się, jakby zjadł cały słoik nutelli z bitą śmietaną i kilogram cukru.
Nie polecam tej książki nikomu.
(Chyba, że ktoś jest masochistą i lubuje się w czytaniu bardzo złej literatury.)

Sherry | 2017-05-02
Na półkach: Przeczytane, Zrecenzowane
Przeczytana: 11 października 2016

BAJKA, KTÓRA NIE MUSI MIEĆ DOBREGO ZAKOŃCZENIA

Gdy ludzie spotykają swoją drugą połówkę, osobę która jest czuła, troskliwa, lojalna, pełna zrozumienia i empatii do partnera, często wierzą, że stało się tak ze względy na coś co nazywają "przeznaczeniem". Świat chciał, by się spotkali. Świat chciał, by się w sobie zakochali. Świat chciał, by ze sobą byli - na zawsze. Jednak co jeśli kurtyna się odsłoni ukazując naprawdę brzydką prawdę, w której o przeznaczeniu nie może być mowa, a pierwsze skrzypce gra... obsesja?

Mallory uważa się za szczęściarę. Właśnie skończyła studia na jednej z najbardziej prestiżowych uczelni i to z rewelacyjnymi wynikami, a na dodatek dostała staż w jednej z najbogatszych firm w Stanach Zjednoczonych. Jej prospekty na przyszłość wyglądają lepiej niż dobrze. Zwieńczeniem szczęścia i dobrej woli losu, jest dla Mal poznanie niesamowicie przystojnego, szafirowookiego mężczyzny, przedstawiającego się jak Oz. Tajemniczego, uwodzicielskiego faceta, który wzbudza w...

KobieceRecenzje365 | 2017-05-12

Wiecie, że uwielbiam romanse, w których króluje napięcie, tajemnice i namiętność. Ja wiem, że część z Was także lubuje się w tym gatunku, a po wielkim szale związanym z 50 twarzami Greya, jest u nas w kraju ogromne zapotrzebowanie na tego typu literaturę. Ja bez problemu przyznaję się do tego, że uwielbiam czytać powieści z dużą dawką erotyzmu. To mnie relaksuje, a dodatkowo nakręca wenę, którą potem mogę przełożyć na własną twórczość. Choć ostatnio coraz częściej słyszę, że powoli macie przesyt tego typu powieści, to dziś zapraszam Was na moją opinię o książce, która swoją premierę będzie miała 10 maja. Dla niej wszystko autorstwa Alexy Riley (pseudonim kilku autorek), to romans, który zapowiadał się naprawdę świetnie, ale jak wypadła całość?

Główną bohaterką jest Mallroy, dziewczyna, która wychowywała się w rodzinie zastępczej, ale jej zdolność do nauk ścisłych pozwoliła jej zapewnić sobie w miarę stabilną przyszłość. Stypendium studenckie, a potem praca w firmie, która jej te...

bookmoment | 2017-05-08
Przeczytana: 07 maja 2017

Historia, którą przedstawiają autorki (Alexa Riley to pseudonim) biegnie dobrze znanymi torami, które można spotkać w wielu podobnych gatunkowo książkach. Otóż, mamy obrzydliwie bogatego mężczyznę posiadającego wszystko – ekskluzywne samochody, apartamenty, własną, dobrze prosperującą firmę, ochronę. Gdy po raz pierwszy ujrzał niewiastę o imieniu Mallory, zakochał się bez opamiętania. Podporządkował temu uczuciu całe swoje życie i jest w stanie zrobić dla niego dosłownie wszystko. Jednak dlaczego młody mężczyzna zdecydował się podejść do dziewczyny dopiero po pięciu latach? Dlaczego obserwował ją przez cały ten okres i starał się doprowadzić do tego, aby ich ścieżki w końcu się połączyły? Jeśli w tej chwili pomyślałeś, że główny bohater to świr i prześladowca… Cóż, trudno się nie zgodzić, aczkolwiek nie da się nie zauważyć oddania jakie go przepełnia.

Postać Mallory została dobrze nakreślona. Dziewczyna jest zdolną kobietą. Życie jej nie rozpieszczało, wychowała się w rodzinie...

| 2017-05-11

Zamknęłam książkę na 150/320 stronie.
Nie dałam rady jej skończyć, koszmarnie nudna. Napisałam wcześniej długi komentarz ale LC postanowiło się zbuntować i mi go wykasowało, więc ograniczę się tylko do tego.
Dodam, że drugim czynnikiem, który zniszczył we mnie chęć czytania, była okładka. Ohydna i z przypadku. Nie byłam w stanie wyrzucić z pamięci obrazu tych osób.
Zacytuję fragmenty opisujące bohaterów a konkretniej ich wygląd.
- ...Dzięki krótkim włosom czuję przyjemny powiew na ramionach. (ona miała krótkie! włosy)
- dostrzegam mężczyznę z ciemnymi włosami i krótkim, ciemnym zarostem.widzę, że jego buty są warte więcej niż miesięczny czynsz za nasze mieszkanie w Lenox Hillma
- ciemnoniebieskie oczy. Płoną blaskiem jak szafiry.Jest nieziemsko przystojny"

Ten na zdjęciu wygląda jak 40 letni, zblazowany motocyklista po tygodniu jazdy w piachu a nie jak 26! letni miliarder opisywany w książce. Ona jest świeżo po studiach a na zdjęciu babka ma też z 40 lat. Mówią, że książki nie...

MiędzyWersami | 2017-04-27

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Cała recenzji na moim blogu:

To nie jest kolejna nudna książka o nieszczęśliwej miłości, która nie może się spełnić. W tej powieści wszystko jest zaplanowane, od samego początku do.... prawie samego końca.

Miles wyznaczając jej drogę, którą starannie kierował chciał doprowadzić ją do siebie.
Odkąd ujrzał Mallory wiedział, że to ta jedyna. Doskonale zdawał sobie sprawę z tego, że dziewczyna jest inteligentna, zdolna i do wszystkiego dąży własnymi siłami. Jednak w tamtym czasie była zbyt młoda na związek, tak samo jak on. Dlatego doprowadził do tego, że po pięciu latach się spotkali i wiedział, że ona będzie należeć tylko do niego. Pomyślicie sobie: "to jakiś świr, stalker prześladujący niewinną dziewczynę". Oczywiście, moje pierwsze skojarzenie było właśnie takie - koleś, który ma obsesje nie może być normalny. Jednak ku mojemu zaskoczeniu okazało się, że Miles jest w pełni oddanym, kochającym, troskliwym facetem, który dla tej jedynej...