Flirt roku

Tłumaczenie: Małgorzata Kaczarowska
Cykl: Superlatives (tom 1)
Wydawnictwo: Jaguar
malena

Tia po prostu chce się bawić. Ciężko pracowała na swoją reputację duszy towarzystwa. Chce wychodzić ze znajomymi i spotykać się z fajnymi chłopakami. I to jest pierwszy i najważniejszy punkt w jej planie na ten rok. A może jednak miedzy nią, a nowo poznanym Willem obudzi się uczucie?

źródło opisu: Jaguar, 2017

źródło okładki: Jaguar, 2017

WielkaRecka | 2017-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2017

Przecież to tylko flirt...

Jestem flirciarą i dobrze mi z tym. Lubię się bawić i pić. Nie pogardzę skrętem. Spełnię każdą Twoją zachciankę jest tylko pare zasad nie chodzę na randki, nie szukam nikogo na stałe, nie zakochaj się we mnie, bo złamie Ci serce.

Tak w skrócie prezentuje się główna bohaterka. Więc kiedy na jej drodze staje Will chłopak ułożony, z zasadami, powiedzielibyśmy niewinny i nieśmiały poprostu przeciwieństwo naszej bohaterki wiemy, że będzie się działo :) Książka lekka, szybko się czyta, z dawką humoru. Podobało mi się, że autorka zamieniła role. Tutaj prym w uwodzeniu wiedzie Tia. Tą szarą, cichą, niedoświadczoną myszką jest Will. Uwierzcie mi w żadnym wypadku nie traci on na atrakcyjności. Poprostu to ten ,, grzeczny" chłopak o którym marzy nie jedna z nas. Taki wiecie GENTELMAN :p Czujemy do niego sympatię i kibicujemy mu od początku w jego walce o serce flirciary. Spodobała mi się bardzo ta historia i napewno sięgnę po kolejną część. To jest taka KSIĄŻKA NA...

Caroline_174 | 2017-04-22
Na półkach: Przeczytane, Młodzieżowe
Przeczytana: 16 kwietnia 2017

Jennifer Echols. Jej książka "dziewczyna, która chciała zbyt wiele" bardzo mi się spodobała, więc kiedy tylko zobaczyłam ten tytuł w Legimi, od razu postanowiłam ją nabyć.
Historia jest lekka, czyta się ją w miarę szybko. Mamy w niej zwariowaną Tię, która stanowczo nie chce mieć chłopaka i grzecznego, przystojnego nowego ucznia, który oczywiście zapragnie to zmienić.
Dobra na chwilową odskocznię od życia codziennego, ale nie znajdziemy w niej raczej nic nowego. Ot, takie perypetie miłosne młodzieży ;)

grejfrutoowa | 2017-05-01
Przeczytana: 01 maja 2017

Tia znana jest wśród znajomych jako ta, która lubi imprezować, nie wiąże się z chłopakami, ale nie odmawia, gdy może się poobmacywać z jakimś przystojniakiem, nie stroni od alkoholu i trawki. Gdy na jednej z imprez podchodzi do niej Will, chłopak, który dopiero co przeprowadził się na Florydę, dziewczyna jest zaintrygowana. Nie dość, że jest przystojny, to jeszcze całkiem dobrze się z nim rozmawia. Tia jednak źle ocenia chłopaka i po jednym wspólnym wieczorze ich znajomość się komplikuje. Z jednej strony Will interesuje nastolatkę, z drugiej pamięta ona o tym, jak miłość potrafi ogłupić i nie chce wiązać się z nikim. Czy ta znajomość przerodzi się w coś więcej?
Flirt roku Jennifer Echols to kolejna z powieści dla młodzieży tej autorki. Jest to też pierwszy tom cyklu Niezwykli. Narratorką jest Tia – siedemnastolatka, która nie ma zbyt dobrej reputacji. Lubi imprezować, nie stroni od alkoholu, nie ma najlepszych ocen, nie wiąże się z chłopakami, ale lubi czasem z nimi zaszaleć. Nie...

Viola4ever | 2017-04-15

Tia Cruz, siedemnastolatka, uczęszczająca do ostatniej klasy liceum, popularna ze względu na swój nietypowy przebieg życia. Unika obowiązków, stałych zobowiązań, co zapoczątkowało się przez obserwowanie członków rodziny. Dziewczyna nie chce mieć chłopaka, gdyż za dużo widziałam, śledząc związki swoich sióstr, które szybciej się kończyły niż zaczynały.
Will Matthews, siedemnastolatek z Minnesoty, który wraz z rodzicami musi przenieść się na Florydę, gdzie żar i ciągłe słońce doprowadzają go do obaw o własne zdrowie.
Złe wyobrażenie odnośnie nowo poznanej osoby spowoduje, że bohaterowie zbliżą się do siebie w sposób, który nie powinien wydarzyć się tak szybko, przynajmniej nie dla jednego z nich, Spotkanie na jednej z imprez zapamiętają już na zawsze, a wspólne zainteresowania połączą ich jeszcze bardziej.

Cała recenzja na:

pisareczka | 2017-05-27

Flirt roku to bardzo dobra książka, która (jak widzę po ocenach) nie spotkała się z szerokim entuzjazmem. Dziwi mnie to i niepokoi, gdyż autorka daje nam ciekawą lekturę dla młodzieży, napisaną naprawdę sprawnie i z głęboką znajomością natury nastolatka. Nie ma tu słodzenia, nie ma głupiego wzdychania, a bohaterka nie jest idiotką. Nie ma też wielkiego dramatu, ani bicia po twarzy koszmarnymi przeżyciami, z których bohaterowie podnoszą się dzięki miłości i seksowi. Są za to dziewczyna i chłopak z normalnymi problemami, z którymi trudno im sobie poradzić. Miłość (gorące wargi chłopaka) nie okazują się lekarstwem na wszystkie problemy. Podobnie jak w życiu, uczucia dodatkowo komplikują sytuację naszych bohaterów. Wszystko podane jest w bardzo sympatycznej w odbiorze formie i z humorem.
Flirt roku jest przykładem świetnej, sensownej, ale i lekkiej literatury młodzieżowej

Angel | 2017-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2017

Ależ się ucieszyłam, gdy po długiej przerwie zobaczyłam, że czeka nas nowość od Pani Echols! Moją ulubioną wciąż zdecydowanie zostaje "Dziewczyna, która chciała zbyt wiele", ale "Flirt roku" również wysoko się plasuje! Przede wszystkim książka jest naprawdę zabawna! Wiele razy śmiałam się w głos! Oczywiście jest to lektura zdecydowanie miła, lekka i przyjemna i raczej nie ma sensu doszukiwać się tutaj nie wiadomo jak ambitnych treści. Ale jest to świetna książka na miłe oderwanie się od rzeczywistości. Taka, która sprawi, że na naszej twarzy zagości uśmiech. A przecież o to też w książkach chodzi :) Osobiście bardzo polecam!

voyelle | 2017-05-25
NooWezx3 | 2017-05-24