Wolny jak motyl

2014-10-18

Wyróżniona opinia i

Wolny jak motyl

przeczytanych książek 697 napisanych opinii 249

Zacznę od tego, że lubię książki autorki, ale ta pozycja nie podbiła mojego serca nawet w połowie. Ciekawa historia, on znany zawodnik moto, ona kelnerka i tancerka erotyczna. Mają wspólny mały cud, o którym on nie ma pojęcia. Szybko wydaje rozkazy co do wspólnego życia, ona chce się buntować, ale tak na prawdę nie robi nic w tym kierunku.

nawet fajna ale jej poprzednie książki bardziej mi się podobały. No i zdecydowanie brakowało mi tu przedstawienia historii z perspektywy Carsona. Byłoby wtedy ciekawiej

Prosta historia i w sumie nic ciekawego się w niej nie dzieje.
Miałam wrażenie, że na, to, co się działo, to ilość stron była zbyt duża.

Prosta historia i w sumie nic ciekawego się w niej nie dzieje.
Miałam wrażenie, że na, to, co się działo, to ilość stron była zbyt duża.

Sięgając po tę książkę wiedziałam czego się spodziewać, ponieważ znam styl pisania Kirsty. Dlatego tez sięgnęłam po nią bez zastanowienia, wiedziałam, że będzie się dobrze czytało. Nie obchodzą mnie opinie innych nt tej książki, niektórzy twierdzą, że jest płytka, infantylna i w ogóle - dla mnie jest świetna. Uwielbiam książki Kirsty, wciągają po uszy.

Tak, jak kocham książki Kirsty, tak ta była tak bardzo meh... zacznijmy już od tego, jak bardzo nie pasuje mi tutaj polski tytuł - czaję, czemu nawiązuje do motyli, ale wolności to ja tutaj nie widzę. Oboje są uwięzieni w swoich przekonaniach, domysłach i strachu. Ona zachowuje się jak kocica w rui (dosłownie) i aż przykro się to czyta, bo z jednej strony narzeka, że ludzie widzą ją tylko jako tancerkę erotyczną, a z drugiej jej zachowane przy Carsonie... Ugh. Za to on... wylazł z niego taki dupek i prymityw, że wywracania oczami końca nie było i słuchanie tej książki zwyczajnie mnie bolało.

Doceniam to przemycanie trudnych tematów, ale kurde, do tej pory szło to o wiele lepiej i aż mam ochotę przesłuchać jeszcze raz któregoś z ulubieńców, żeby zatrzeć przykre wrażenie o tej książce. A tak się cieszyłam, jak wyszła u nas :(

Carson Matthews w ostatnich latach osiągnął szczyt. Jest najlepszym motocyklistą MotoGP, najbardziej prestiżowych wyścigów na świecie. Żyje beztroskim życiem celebryty, nie musi się o nic martwić. Ciągle fotografują go z pięknymi kobietami, jednak jego ulubioną rozrywką są pobyty u pewenj blondynki pracującej w Angels Gentelmen's Club.
Emma Bancroft sama zarabia na utrzymanie swoje i swoich bliskich. Rodzice wyrzekli się jej, a ona jest zbyt dumna, by prosić ich o pomoc. Pracuje jako kelnerka i tancerka erotyczna w londyńskim klubie dla mężczyzn. Nie jest jej łatwo, jednak w szarej rzeczywistości istnieją jasne punkty. Jednym z nich jest Carson Matthews, w którym jest zakochana od trzech lat.
Dla wyjątkowych książek, które nie pozwalają o sobie zapomnieć, mam przeznaczone coś w rodzaju pamiętnika. Zapisuję tam najlepsze fragmenty, cytaty i przelewam swoje myśli i emocje. Właśnie ta książka tam trafiła.
Nie umiem opisać tutaj tego jak bardzo jest dla mnie wyjątkowa. Od pierwszych stron niesamowicie mnie wciągnęła, a po przeczytaniu dosłownie mnie wypełniała. Oczywiście nie brakuje tutaj też wad. Byłam odrobinę rozczarowana środkiem powieści, zachowaniem bohaterów i tym, że przestało być tak ekscytująco, a zrobiło się trochę ponuro i dołująco. W mojej wyobraźni powstało wiele innych wersji jak mogłyby być poprowadzone te wątki. Niemniej jednak nie wpłynęło to na moje ogólne wrażenia i nie odebrało mi przyjemności z czytania.

Emma Bancroft sama zarabia na...

Jest to kolejna książka Kristy którą mam za sobą jest nieco inna od pozostałych i nie ukrywam na samym początku historia była dla mnie absurdalna bo jak ojciec może płacić za seks matce swojego dziecka (mimo iż na początku nie wie że ma dziecko)ni mniej dla mnie to trochę absurdalne jednak z każda kolejną stroną lektura coraz bardziej mnie pochłaniała..

Czasami miałam wrażenie, że czytam typowo wattpadową książkę sprzed 7lat. Szczególnie jeden wątek. Ale ostatecznie wszystko razem grało. Jednak miałam poczucie, że ta książka jest zupełnie inna niż te powieści Kirsty Moseley, które czytałam do tej pory. Mimo wszystko historia wciąga i porywa na kilka godzin. Bonus według mnie nie potrzebny, wystarczyło tyle co było powiedziane w historii.

Nie wiem jakim cudem ta książka ma tak wysoką ocenę. Katastrofa! Może już po prostu niektórzy autorzy w kwiecie wieku nie powinni się brać za pisanie literatury młodzieżowej. Postaci ledwo wyszły ze szkoły średniej, a te dialogi były trochę jak mix starej maleńkiej i gimnazjalistki. Nie potrafiłam wybrać, kto irytuje mnie bardziej - główna bohaterka jej głupimi paranojami i zafiksowaniem ciągle na te same tematy, czy druga główna postać, która chyba sama nie potrafiła się zdecydować na to co czuje i jak chce się zachowywać. Czytało się szybko, ale nie odczułam spójności tej historii. Mam wrażenie, że pomysł był, ale w wykonaniu autorka sama się pogubiła. Trzy pierwsze rozdziały super, reszta to katastrofa.

To moje kolejne spotkanie z twórczością autorki, czytałam większość książkę pisarki i każda mi się podobała, dlatego kiedy zobaczyłam, że Moseley napisała coś nowego wiedziałam, że będę musiała to przeczytać. Stylistyka i język jakim posługuje się autorka jest bardzo lekki, prosty i przyjemny, co sprawia, że książkę czyta się niezwykle szybko. Fabuła została w ciekawy sposób nakreślona i równie dobrze poprowadzona i chociaż jest przewidywalna to nie odebrało mi to radości z czytania. Natomiast bohaterowie zostali interesująco wykreowani. Czytając tą historię możemy lepiej poznać Emmę i Carsona - dowiedzieć się co czują, myślą, z czym się borykają, a tym samym mogłam lepiej zrozumieć ich postępowanie oraz decyzję. Emmę polubiłam w zasadzie od początku i byłam pod wrażeniem tego jak mocno się stara zapewnić swoimi bliskim jak najlepsze warunki do życia. Relacja pomiędzy bohaterami została w bardzo interesujący sposób zaprezentowana, nie należała z pewnością do najłatwiejszych, a nawet mogę powiedzieć, że jest dosyć skomplikowana, co wywołuje wiele mieszanych emocji! Autorka na przykładzie bohaterów pokazuje do czego może doprowadzić brak szczerej rozmowy, nieporozumienia i tajemnice. "Wolny jak motyl" ta historia o odnajdywaniu swojego miejsca w życiu, trudnych wyborach i miłości z którą miło spędziłam czas. Czekam już na kolejne powieści autorki!

• Romans
  • Ebooki

Dodaj cytat z książki Wolny jak motyl