Bez uczuć

2017-01-01
2017-01-01
2016-06-19
Małgorzata Kafel
miłość cierpienie zranienie kariera zemsta fortuna tajemnice niebezpieczeństwo

"Ale to juz bylo. I nie wroci wiecej." Nucilam pod nosem podczs lektury "Bez uczuc". Bylo i wrocilo.
Niestety.
Powiesc do bolu schematyczna i przewidywalna.
Ta ksiazka to moje wielkie rozczarowanie. Bardzo cenie autorke, ma w zanadrzu kilka dobrych romansow. Coz, tym razem mnie nie oczarowala.
Na poczekaniu moge wymienic kilka tytulow ksiazek o podobnej tresci.
Sceny erotyczne, owszem, rozpalaja krew i przyspieszaja puls, ale cala reszta to miernota.
Przodujacy bohaterowie, Brogan i Lydia, sa nijacy. Ona, do bolu przeslodzona, dobra i szlachetna, po prostu nudna. On, niby meski, ale niewiele w nim cech samaca alfa.
Szkoda, wielka szkoda.

Niestety.
Powiesc do bolu schematyczna i przewidywalna.
Na poczekaniu moge wymienic kilka tytulow ksiazek o podobnej tresci.
Sceny...

2036

Istnieje bardzo cienka granica między miłością, a nienawiścią, a gdy Lydia i Brogan ponownie staną twarzą w twarz, będą musieli zdecydować, czy wybrać miłość, czy nienawiść jako swoją nową przyszłość.
W tej historii po prostu trochę za dużo się działo. Pomiędzy relacjami i problemami Lydii i Brogana, ich poczuciem winy i złością, jej bratem, Courtney i kilkoma innymi rzeczami, o których nie wspomnę z powodu spoilerów, po prostu czułam ,ze za dużo się działo, jak na mój gust. Może gdyby były rozproszone po całej książce, byłoby to trochę łatwiejsze do przełknięcia. Ale szybkie następstwo tych rzeczy, które miały miejsce, sprawiły, że zakręciło mi się w głowie.

Absolutnie uwielbiałam postacie drugoplanowe; Fionn i Eileen byli jak klej, który trzymał wszystko razem. Zamiast odwracać uwagę od historii, dodali do niej coś, co sprawiło, że była o wiele lepsza.

Męcząca lektura.

Męcząca lektura.

„(…) Nie nienawidziłbyś jej tak bardzo, gdybyś kiedyś tak bardzo jej nie kochał. Granica między miłością a nienawiścią jest bardzo płynna . Ulotna jak irlandzka mgła o poranku.” – fragment powieści.
Sam tytuł jest lekko dezorientujący, uwierzcie mi, tam jest eksplozja uczuć :)
polecam

Sam tytuł jest lekko dezorientujący, uwierzcie mi, tam jest eksplozja uczuć :)
polecam

Nie dalam rady doczytać, bardzo schematyczna i nudna.

Nie dalam rady doczytać, bardzo schematyczna i nudna.

Genialna i kreatywna Mia Sheridan zabiera nas w podróż po świecie Lydii i Brogana, którzy w przeszłości popełnili kilka błędów i ich drogi rozłączyły się, jak sądziła Lydia, na dobre. Dlatego, kiedy mężczyzna znów sprawia, że życie żywiołowej dziewczyny staje ,,do góry nogami", bicie jej serca gwałtownie przyspiesza. Między nimi dochodzi do ogromnej ilości nieporozumień, jednak oboje starają się siebie zrozumieć, ponieważ zaczynają wierzyć w miłość.
Fabuła jest przyjemna, zaskakująca i miejscami niemal zabawna, pomimo tych kłótni. Dużo zwrotów akcji i napięć. Książka potrafi pozostawić czytelnika w niepewności. Polecam.

Piękna książka,uczy jak przebaczać innym oraz pokazuje, że miłość ci wszystko wybaczy.

Historia może podobna do wielu innych. To jednak tutaj bardzo związałam się z bohaterami i byłam bardzo ciekawa jakich wyborów dokonają.
Nie zabrakło również wzruszeń, co u mnie raczej jest rzadkością 😁
Gdyby istniała taka możliwość, bohaterów chciałabym poznać osobiście. Autorka wprowadziła dzięki nim taki klimat, jakbym czytała o swoich dobrych znajomych 💜

Nie zabrakło również wzruszeń, co u mnie raczej jest rzadkością 😁

Jeden z moich ulubionych romansów, chętnie do niego wracam 💕

Jeden z moich ulubionych romansów, chętnie do niego wracam 💕

O matko! Ta książka jest świetna. Bardzo podobało mi się historia tych dwojga bohaterów i styl w jakim została książka napisana. Bardzo uczuciowa jest ta książka choć tytuł mówi inaczej. Dużo przeżywamy bólu, zdrady, zemsty i upartości w tej historii. Jak dla mnie to jest połączenie idealne. Gorąco polecam! ^^

• 2017