Chłopak, który o mnie walczył

Okładka książki Chłopak, który o mnie walczył Kirsty Moseley
Okładka książki Chłopak, który o mnie walczył
Kirsty Moseley Wydawnictwo: HarperCollins Polska Cykl: Fighting to Be Free (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Fighting to Be Free (tom 2)
Worth Fighting For
HarperCollins Polska
2017-06-14
2017-06-14
2016-12-06
Danuta Fryzowska

Jak dla mnie trochę za dużo przemocy. Nie czytało się tego przyjemnie. Główny bohater chwilami mnie bardzo irytował. Był zbyt pewny siebie robiąc wiele głupot i wszystko uchodziło mu płazem. Czytając fragment z kradzieżą samochodu myślałam o tym że dobrze by było gdyby go złapano. Taki cwaniaczek co myśli że mu wszystko wolno choć raz już trafił za kratki. Tym bardziej że w grę wchodziło też rozprowadzanie narkotyków co dyskwalifikuje go w moich oczach jako dobrego człowieka. Ogólne polecam książkę jako nie wymagającą lekturę na zabicie czasu ale zdecydowanie wolę historie miłosne gdzie sama "zakochuję" się w głównym bohaterze.

Lepsza od poprzedniej części. Jednak w tej zachowanie Jamiego bardziej mnie denerwowało, szczególnie na początku. Jakby też nie patrzeć, to wszystko, co przytrafiło się rodzinie jego ukochanej było trochę jego sprawką. Na szczęście mimo wszystko skończyło się happy endem dla wszystkich.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

"Chłopak, który o mnie walczył" to kontynuacja losów Jamiego i Ellie, których poznajemy w "Chłopaku, który chciał zacząć od nowa". Ellie po rozstaniu z Jamiem rozpoczęła nowe życie w Anglii u boku nowego mężczyzny. Rozstanie bardzo mocno nią wstrząsnęło i miała nadzieję, że wyjazd pozwoli na nowo jej się pozbierać. Niestety dochodzi do rodzinnej tragedii i Ellie postanawia wrócić do domu. Tam musi zmierzyć się z przeszłością - to właśnie wtedy okazuje się, że nie wszystkie razy zostały zasklepione.
Kiedy tylko Jamie dowiaduje się, że Ellie wraca, postanawia wykorzystać drugą szansę ofiarowaną przez los i zawalczyć o ukochaną. Tym razem zrobi wszystko, aby nie stracić jej po raz kolejny.
Druga część jest równie wspaniała, co pierwsza, zdecydowanie niczym nie odstaje i wciąga od pierwszych stron. Wielokrotnie podczas czytania miałam łzy w oczach i czułam jak serce boleśnie ściska mi się w piersi, ponieważ jest to książka przepełniona emocjami - bólem i smutkiem, ale także daje nadzieję. Totalnie zżyłam się z bohaterami, niemal czułam się, jakbym żyła ich życiem, a Jamie kolejny raz skradł moje serce. Dzięki drugiej części, mogłam przypomnieć sobie za co tak bardzo go pokochałam. Historia Ellie i Jamiego zostanie już ze mną na zawsze i bardzo mnie to cieszy, bo za nic nie chciałabym o niej zapomnieć. Z przyjemnością wrócę do niej za jakiś czas, aby przypomnieć sobie szczegóły i towarzyszące mi podczas czytania uczucia. Ostatnie rozdziały książki, nie pozwoliły wypuścić mi jej z rąk, dopóki nie przeczytałam jej do końca.
Serdecznie polecam "Chłopaka, który o mnie walczył", a jeśli jeszcze nie zapoznaliście się z tą rewelacyjną historią, to koniecznie musicie nadrobić zaległości, sięgając po pierwszą część. Z pewnością się nie zawiedziecie - ja się zakochałam.

Bardzo ciekawa, przyjemna książka

Bardzo ciekawa, przyjemna książka

W mojej ocenie znacznie lepsza od pierwszej części. Bardziej zaskakująca, mniej erotyczna, a końcówka napawa nadzieją.

Dużo lepsza niż 1 cz

Dużo lepsza niż 1 cz

Wow! Końcówka była mocna. Ostatnie 50 stron to było coś. W ogóle ta część jest chyba nieco lepsza niż pierwsza. Obie warte przeczytania

Czasami przeraża mnie liczba książek, w których jest przemoc, mafia, ciemne interesy. Tu też było dosyć mrocznie. Pomijając ten aspekt, dosyć emocjonująco. Czytało się dobrze, polecam.

W mojej ocenie druga część, zdecydowanie lepsza od pierwszej. Bardzo fajna i dobrze napisana opowieść.

Druga część "Chłopaka, który chciał zacząć od nowa" mnie nie zawiodła. Akcja momentami robiła się naprawdę ciekawa. Osobiście bardzo lubię tych bohaterów.

• 2017