Chłopak, który wiedział o mnie wszystko

Okładka książki Chłopak, który wiedział o mnie wszystko Kirsty Moseley
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2018
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Chłopak, który wiedział o mnie wszystko
Kirsty Moseley
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2018
Wydawnictwo: HarperCollins Polska Cykl: Best Friend (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Best Friend (tom 1)
Always You
HarperCollins Polska
2018-09-19
2018-09-19
2012-11-04
Danuta Fryzowska
kłamstwo literatura dla młodzieży poszukiwanie szczęścia powieść obyczajowa problemy młodzieży samotność szkoła uczucie wakacje wykluczenie
Inne

Ta książka to porażka. Czyta się ją jakby była napisana przez 13 latkę w 2014 roku i na siłę są wpychane wątki pod koniec

Chłopak, który wiedział o mnie wszystko to jedna z trzech książek, które spowodowały, że zakochałam się w czytaniu. Stało się to w 2018 roku i wciąż trwa. Szczerze nie mam pojęcia dlaczego aż tak bardzo ją pokochałam, może to wina bohaterów i ich uroczej relacji, która skradła mi serce albo autorki która zachwyciła mnie swoim stylem pisania dzięki któremu nie czytasz a pochłaniasz książkę.

No dobra. Okay. Tak absurdalnie nierównej książki nie czytałam już dawno.

Pierwsza połowa to rajd przez absurdalne sytuacje, przyjaciół zachowujących się jak wieloletnia para i przede wszystkim tępej ameby w postaci głównej bohaterki (toż to trzeba mieć talent, żeby napisać taką postać). Ale już pomijając jej ewidentne braki szarych klepek i nazywanie wszystkiego słodkim i uroczym... To ja się pytam... Co tu się odjebało w sprawie rodziców?! Ręce odpadają. No bo serio. Twoja szesnastoletnia córka idzie na randkę z 21-latkiem, a mamusia lata i piszczy jaki on przystojny. Zrobił jej krzywdę (nie powiem, bo spoilery) - NIKT NIE WNIÓSŁ ZARZUTÓW, od po prostu zdecydowała, że przestanie się z nim spotykać (no serio?!). Twoja niepełnoletnia córka wraca do domu w środku nocy, chociaż miała być o 23? A no spoko, przecież do domu weszła z najlepszym kumplem, to nic się nie stało. NO WTF KURNA.

No i pomijając to, jak ogromny festiwal narzekania mi przyniosła, to jednak nie mogłam przestać się śmiać (z głupoty, ale jednak!). Piałam jak głupia, ale przyznam też, że gdzieś w 30% chciałam ją rzucić w pizdam i nie rozumiem, po co tu tyle objętości.

No i jest jeszcze ta druga część. Ta, w której przyjaciele już nie są przyjaciółmi i ta część NAPRAWDĘ mi się podobała. Jakiś progres nastąpił poważny, dziewczyna odnalazła swój mózg (no dobra, jego większość, bo pazur pokazuje dopiero na samym końcu). I mimo tego, że naprawdę można było tego wszystkiego uniknąć, to ja się nie potrafiłam oderwać od tej końcówki i czytałam z bijącym sercem. I dlatego mówię, że tak nierównej książki dawno już nie miałam w łapach i miałam takie wrażenie, że zostało to napisane przez dwie zupełnie różne osoby!

No dobra. Okay. Tak absurdalnie nierównej książki nie czytałam już dawno.

Ta dziewczyna to jakaś porażka tak mnie irytowała bo każdy według niej jest słodki to słowo chyba pojawiło się milion razy w całej książce moja irytacja sięgnęła nieba. On nie lepszy tak ją kocha od dziecka, ze nie może myśleć o niczym innym a seks uprawia chyba z każda dziewczyna. Książka może nie byłaby taka zła gdyby ta relacja nie była taka cukierkowa

Nie wiem nawet jak zacząć...Książkę dostałam w prezencie od znajomej i widząc tytuł oraz czytając opis oczekiwałam lekkiej młodzieżówki, w której wszystko będzie spójną całością. Cóż, tu nic nie trzyma się kupy. Motyw friends to lovers nie jest zbytnio uzasadniony poza tym, że skoro znają się szmat czasu to przecież się kochają. Główna bohaterka niezwykle irytująca, głupia i dziecinna. Miałam wrażenie, że robi z siebie "pick me", a muszę przyznać, że jej przyjaciel wcale nie lepszy. Nierealnie wykreowany świat, nawet gorzej niż w niektórych opowiadaniach z wattpada. Pozostaje pytanie kto to wydał i dlaczego? Riley jest wręcz obskakiwana przez chłopców w nowej szkole, klepią ją po tyłku, śliną się w jej stronę...a ona co? Nic. Clay natomiast traktuje ją jak swój kawał mięsa, którego nie tknie, ale nikomu innemu także nie pozwoli. Broni jej w każdej możliwej sytuacji, jakoby nie miała własnego rozumu i instynktu samozachowawczego. Potem nagle ( po tym jak usilnie chcieli zostać TYLKO przyjaciółmi! ) pojawia się między nimi napięcie seksualne, w dodatku wprowadzone w dość... ohydny sposób. A dokładniej przez sprośny sen głównej bohaterki i obecność jej księcia na białym koniu obok. Kto bez protestu dałby sobie, za przeproszeniem, włożyć łapę w majtki? Dno. Pojawia się też znany wszystkim motyw ojczyma, motyw "udajmy, że nic się nie stało" i wiele innych głupich, a raczej źle wykorzystanych wątków. Nie polecam, strata czasu jak i kwas absurdu, wylany wprost na szare komórki.

hmmm...
Książka jest bardzo oderwana od rzeczywistości ale też ją bardzo polecam nie raz się popłakałam były momety gdy trzymała mnie w napięciu. Wracam do niej co jakiś czas

hmmm...

Zdecydowanie jedna z moich ulubionych książek tej autorki. Pierwsza połowa ciągnęła mi się, ale druga nabrała rozpędu i wmiotła mnie w dywan. Po cukierkowym ,,Chłopak, który zakradał się do mnie przez okno" nie spodziwałam się takiego obrotu spraw.

Całościowo książkę oceniam nawet nieźle, ale przyznaję, że bardzo ciężko było mi dobrnąć do momentu, kiedy nie miałam ochoty wyrzucić książki przez okno... Główna bohaterka totalnie nie w moim guście... Ślepa, głucha i tępa jak nożyczki dla dzieci... Głodny bohater ciut lepszy ale też bez szału. Ogólnie ledwo dałam radę tej książce i długo nie sięgnę po książki Kirsty Moseley...

Po turbo nudnych wakacjach w angielskiej wiosce Riley wraca do domu i zaczyna nową szkołę! Dziewczyna jest przerażona tak wielką zmianą, jednak w morzu minusów jest jeden ale za to wielgachny plus, Clay! Do tej szkoły chodzi jej najlepszy przyjaciel! Sytuacja w nowym miejscu okazuje się być całkiem znośna, nastolatka szybko znajduje nową przyjaciółkę i zaczyna kolegować się z kumplami przyjaciela. Wygląda na to, że wszystko zaczyna się układać, nic bardziej mylnego! W przyjaźni Riley i Claya pojawia się pożądanie, które dziewczyna chce stłamsić aby nie zniszczyć tak ważnej dla siebie relacji. Jednak czytając tę książkę możemy zobaczyć, jak bardzo Clay stara się być dla niej idealny, jak do siebie pasują i jak bardzo Riley tego nie zauważa. Kiedy sytuacja między przyjaciółmi robi się gorąca jak na zawołanie w jej życiu pojawia się 21 letni Blake. Przystojniak jakich mało jedynym chłopakiem, który mógłby się z nim równać jest Clay, ale przecież Riley nie może być z przyjacielem! To byłoby niestosowne i pewnie przekreśliłoby całą przyjaźń. Dlatego siedemnastolatka postanawia spróbować szczęścia z Blake'm. Zaczynają się spotykać i z początku wszystko wygląda bardzo fajnie i przyjaźnie. Jednak czytelnik może obserwować w jak dobry sposób autorka przedstawiła rozwój obsesji Blake'a. Młody mężczyzna miewa przy swojej dziewczynie napady zazdrości z nutką agresji w tle. Riley czuje się zagubiona we własnym życiu nie wie co ma zrobić, podoba jej się Blake ale do Claya czuje coś więcej. Zaczyna wpadać w królicza norę niczym "Alicja w Krainie Czarów"! Jej przyjaźń z Clayem przechodzi na wyższy poziom, pozwalają sobie na drobne nocne pieszczoty. Jednak z nadejściem ranka Riley jest przerażona myślą, że zbrukała tak czystą i piękną relację a co gorsza boi się, że on tego żałuję. Dlatego prosi Claya, żeby udawali iż nic się nie stało, że do niczego nie doszło. Clay, ślepo zapatrzony w ukochaną dziewczynę zgadza się bez mrugnięcia okiem mimo, że roztrzaskuje to jego serce. Pewnego dnia Clay jest świadkiem w jak brutalny sposób potrafi zachowywać się Blake i bardzo mu się to nie podoba. Tym bardziej, że agresja ta była skierowana do jego ukochanej. Po sprzeczce z Blake'm Riley spędza noc w objęciach Claya. Może się wydawać, że bawi się oboma chłopakami ale przy dłuższym poznaniu bohaterki można zauważyć, że naprawdę kocha Claya i zwyczajnie nie wie jak sobie z tym uczuciem poradzić. Jedyne co tłamsi rozwój relacji Riley i Claya jest jej zła interpretacja zachowań chłopaka i jej próby zapomnienia o nim wykorzystując niestabilnego emocjonalnie starszego Blake'a. Mimo wszystko dziewczyna postanawia zawalczyć o prawdziwą miłość. Czy Riley uda się odnaleźć spokój ducha? Czy ta historia może zakończyć się happy endem? Jakich wyborów dokonają młodzi ludzie? Jak trudne mogą się one okazać?

Chłopak, który wiedział o mnie wszystko,autorstwa Kirsty Moseley. Historia miłości Claya i Riley, ludzi, którzy znają się i kochają od zawsze. Historia rozpoczyna się od momentu, w którym Riley wyjeżdża na miesiąc na wakacje, podczas których uświadamia sobie, że nie potrafi bez niego żyć. Potem czytelnik jest świadkiem rozwoju relacji tych dwojga.... Szkoła, wolny czas, niechciany adorator, wyjazd do Vegas, ślub, tragiczny wypadek, drugi ślub... Dosłownie wszystko.... Kiedy decydowałam się na tę książkę, wiedziałam, że będzie nierealna, bo to jest istotą Moseley. Autorka ma tendencję do kreowania nierealnie idealnych bohaterów, ale tym razem przesadziła. Cukier aż się sypał, czasem ciężko było to czytać, dlatego robiłam długie przerwy... 200% cukru w cukrze. Dobra książka na pozbycie stresu, ale nic poza tym. Nie polecam.

• Romans
  • New Adult