Chłopak, dla którego kompletnie straciłam głowę

Okładka książki Chłopak, dla którego kompletnie straciłam głowę
Kirsty Moseley Wydawnictwo: HarperCollins Cykl: Love For Days (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Love For Days (tom 1)
Man Crush Monday
HarperCollins
2020-09-23
2020-09-23
Anna Mrzygłodzka

Jak dla mnie średnia. Pomysł na fabułę był dość ciekawy, ale jakoś emocje bohaterów do mnie nie przemówiły. Nie poruszyła mnie.

Jeśli ktoś chce przeżyć zawał to śmiało polecam przeczytać tę książkę.

Jeśli ktoś chce przeżyć zawał to śmiało polecam przeczytać tę książkę.

Świetna. Po prostu świetna. Bohaterka nie jest typową paniusią, która nie wie, czego chce od życia, której ciągle coś nie pasuję i tak dalej, ma gdzieś jak się ubiera, aby było wygodnie. Zauroczyłam się jej charakterem, bo przypomina trochę mnie. Nie jest to też taki typowy romans. Można się nieźle zaskoczyć. Na początku owszem jest baaardzo kolorowo, ale później się nieźle rozkręca. Jestem zauroczona po prostu.

Potrzebowałam czegoś lekkiego na zastój czytelniczy. Czegoś niewymagającego, przy czym mogłabym zrelaksować. Trafiłam w punkt!
Książka lekka, przyjemnie się czyta, idealna na leniwe popołudnie.

Zwrot akcji w sumie był to przewidzenia, jak i wybór, którego musiała dokonać główna bohaterka ( ah te karty tarota ! ). Jednak przyjemnie spędziłam czas z pierwszym tomem serii Love for days i z pewnością sięgnę po kolejny.

Polubiłam Amy, jej różowe włosy, wesołe usposobienie, zabawne teksty i luźne podejście do życia.
A ten tajemniczy Poniedziałkowy Pasażer? Sama wskoczyła bym w co drugi poniedziałek do tego pociągu aby spoglądać ukradkiem na tego geeka. Co tym razem narysował w szkicowniku? Jaka powieść go teraz pochłonęła? A może zaprezentuje nowa sztuczkę magiczną aby rozweselić współpasażerów?
Czy rozlana mrożona latte zbliży bohaterów? Jak to będzie z tym wspólnym oglądaniem serialu na Netflixie?

Książka lekka, przyjemnie się czyta, idealna na leniwe popołudnie.

Przyjemna lektura:) plus za mocny element zaskoczenia, dzięki temu nie było nudy.

super, lekka, łatwa i przyjemna, szybko się czyta i akcja jest dość ciekawa.

super, lekka, łatwa i przyjemna, szybko się czyta i akcja jest dość ciekawa.

Książka ok. Mam z nią jeden problem przez prawie .pół książki nic się nie działo po czym raptem w kilku słowach każdy "zakręt" został opisany.

Zrobiłam błąd czytając najpierw recenzje, bo zaspojlerowałam sobie plottwist, przez co nie miałam momentu zaskoczenia i nie podobało mi się tak bardzo. Jednak książka warta przeczytania.

Napisana bardzo przyjemnym stylem, czytało mi się naprawdę szybko.

Główna bohaterka nie skradła jakoś bardzo mocno mojego serca, ogólnie jej zachowanie związane z tym jakby trójkątem jaki się pojawia moim zdaniem było zupełnie bezsensowne.

Akcja początkowo wydaje się być typowym miłosnym filmem, ale czegoś takiego się spodziewała. Jest to typ książki, w której od początku do końca wiemy co się dzieje. Wyjątkiem było wątek z bratem głównego bohatera, który poniekąd był ciekawy, natomiast zachowanie i dylemat głównej bohaterki to była katastrofa. Ciężko mi po tym uwierzyć w prawdziwość tej relacji i w jej uczucia, co z automatu odjęło tej książce. Zakończenie nieco dramatyczny, ale koniec końców kończy się szczęśliwie.

Polecam przeczytać, bo książka jest dobra, natomiast mam kilka rzeczy, które mi w niej nie przypadły do gustu.

Napisana bardzo przyjemnym stylem, czytało mi się naprawdę szybko.

Amy Clarke jest szczęśliwą singielką i nie planuje tego zmieniać, mimo, że pięć miesięcy temu w pociągu zauważyła Pana Poniedziałek, który skradł jej serce, myśli i duszę. To on jest powodem, dla którego w poniedziałki przychodzi do pracy z uśmiechem na ustach i jest to jej ulubiony dzień tygodnia. Kiedy więc w przypadkowy dzień spotyka go w kawiarni, wydaje się, że los jej sprzyja, a sprawy szybko nabierają zawrotnego tempa. Tylko czy aby na pewno wszystko idzie po jej myśli?

Już podczas pierwszego spotkania z autorką wiedziałam, że będzie to związek na dłużej i nie pomyliłam się, bo choć to dopiero druga książka autorki, którą czytam, jestem kompletnie zakochana. Nie tylko dlatego, że tworzy ona miłosne historie, od których nie potrafię się oderwać, ale także dlatego, że tworzy postacie, których nie sposób nie lubić i zawsze udaje jej się przemycić ważne tematy.

Nie powiem, co udało jej się przemycić tutaj, bo to byłby największy spoiler ze wszystkich, a przyznaje szczerzę, że nie dość, że doskonale się bawiłam podczas lektury, to dodatkowo tyle razu udało jej się mnie zaskoczyć i wybić z rytmu, że nie zliczę! Przy pierwszej bombie zaczęłam się chichrać jak opętana i aż na głos wyraziłam swoje zdumienie, zerkając kątem oka, czy moja nadmierna reakcja nie obudzi M. Przy kolejnych jestem prawie że pewna, że skończyło się na moich głośnych sapnięciach i dziwnych spojrzeniach lubego, czy aby na pewno mam wszystkie klepki na miejscu.

Uwielbiam, po prostu uwielbiam to, jak ta historia się rozkręca, jak się zmienia i niszczy moją wiedzę na temat wszystkiego. Śmiałam się razem z nimi, cierpiałam razem z nimi i niecierpliwie wgryzałam się w kolejne słowa, nie mogąc powstrzymać szerokiego uśmiechu. Jestem fanką tej historii, tych postaci i naprawdę się cieszę, że jednak sprawdziłam tytuły przed odpaleniem, bo prawie skończyło się na tym, że zaczęłabym od drugiego tomu.

W tej opowieści wszystko do mnie trafia, jest po prostu moja, straciłam dla niej głowę.