Przeobrażenie

Cykl: Rai-Kirah (tom 1)
Wydawnictwo: ISA
Transformation
powieść, fantasy,

Seyonne me zawsze był niewolnikiem. Niegdyś jego lud strzegł magii, jakiej świat nigdy nie widział. Ale nadeszli Derzhi i uczynili z nich niewolników. Lata cierpień i upokorzeń zamgliły wspomnienia Seyonne a i osłabiły go. Dla swego ludu jest martwy. I pozostaje mu już tylko czekać na śmierć do chwili w zupełnie niespodziewanym miejscu znajduje źródło nadziei... Sprzedany po raz kolejny, Seyonne trafia do Aleksandra, dziedzica cesarstwa Derzhich. Jego nowy pan jest zimny i okrutny. Lecz w sercu Aleksandra drzemią znamiona wielkość: Musi nim jedynie pokierować ktoś taki, jak kiedyś Seyonne...Czasu zaczyna jednak brakować, gdyż demony również zauważyły Aleksandra a one niszczą to, czego nie mogą opanować... Okładka: twarda, Rok wydania: 2005,

Lavenda | 2012-04-11
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 2012 rok

Kawałek przyzwoitej fantastyki, z interesującym, choć zaledwie zarysowanym, przynajmniej w pierwszym tomie (nie wiem jak jest w kolejnych) światem oraz ciekawie wykreowanymi bohaterami. Spodobał mi się sposób w jaki Autorka przedstawiła umacniającą się więź pomiędzy dwójką protagonistów, Aleksandrem i Seyonnem. "Przeobrażenie" czyta się gładko, wciąga, a choć istnieje sporo lepszych tytułów z tego gatunku, to jednak wrzucam książkę C. Berg na regał z napisem "dobre". Jednocześnie cieszę się, że tom pierwszy ma wyraźne zakończenie i z powodzeniem można na nim skończyć przygodę z trylogią, gdyż zbyt wiele opinii, i to osób zakochanych w powieści, odradza mi kolejne dwa tomy. Czasem warto posłuchać mądrych rad. Wolę zatem nie psuć sobie dobrego wrażenia i pozostanę tylko przy "Przeobrażeniu".

Hime86 | 2011-03-28

Mam mieszane uczucia co do tej historii. Autorce udało się napisać coś naprawdę interesującego, by to potem zniszczyć w kolejnych tomach. ,,Przeobrażenie" jest wciągające, czyta się nieprawdopodobnie szybko. Mamy tu dwójkę bohaterów, tak różnych od siebie, jak ogień i woda. Temperamentnego księcia i dojrzałego, altruistycznego Seyonnea. Mimo, iż z początku ich relacje nie są najlepsze, w końcu udaje im się zaprzyjaźnić, choć Aleksandrowi to słowo z trudem przechodzi przez gardło ;) W dwóch kolejnych tomach mamy długaśne pojedynki z demonami i innymi wypierdkami i po jakimś czasie człowiek przestaje miętosić z emocji okładkę, bo zwyczajnie obojętnieje z tego nadmiaru i w końcu zaczyna mu być już wszystko jedno. A przynajmniej ja miałam takie uczucia. W powieści występują negatywni bohaterowie, na przykład żona Seyonnea - Ysanne, która jest zgorzkniałą, nieczułą babą, skoncentrowaną wyłącznie na własnych problemach. Seyonne wciąż podkreśla, jakaż to ich wyjątkowa więź łączyła i...

Jola | 2012-05-20
Przeczytana: 20 maja 2012

Dynamika relacji między dwoma bohaterami jest tym, co sprawiło, że zakochałam się w tej powieści. Aleksander, lekkomyślny i czasami brutalny książę i Seyonne, pokorny niewolnik, który z czasem przestaje być niewolnikiem, a zaczyna być wiernym i oddanym sługą - z wyboru. Prawdziwa przyjaźń między tymi z pozoru najbardziej nieprawdopodobnymi bohaterami jest prawdziwą perełką tej powieści. Bardzo serdecznie polecam!

Magda | 2015-01-11
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 08 grudnia 2014

Na tę książkę natknęłam się przez zupełny przypadek jednak nie żałuję, że ją przeczytałam. Nie będę oceniać pojedynczych tomów książki, ale wszystkie trzy traktuję jako całość. Jeśli na tak spojrzymy na całą historię zawartą w 3 tomach książki wypada ona zdecydowanie lepiej niż każdy tom osobno.
Myślę, że warto ją przeczytać, choćby ze względu na bardzo ciekawie opisane zmieniające się na kartach książki relacje między głównymi bohaterami - księciem Derzich Aleksandrem i jego niewolnikiem Seyonnem. W świetny sposób zostały pokazane rodząca się przyjaźń, lojalność i inne relacje międzyludzkie, od nienawiści po miłość. A wszystko to dzieje się w z pozoru normalnym świecie, w którym tak na prawdę istnieje jeszcze inny świat, niewidoczny dla zwykłego człowieka - świat demonów, Strażników z Ezarii broniących ludzi przed opętaniem przez demony.

Kaga | 2013-11-18
Przeczytana: 16 listopada 2013

Sympatyczna, lekka lektura. Odmiana po barbarzyńcach, herosach i cudach. Momentami nieco naiwna, ale... wciąga. Zdecydowanie. Pokazanie świata z punktu widzenia niewolnika okazało się być całkiem przyjemnym i odświeżającym spojrzeniem na fantastykę ogólnie.

Seyonne | 2014-02-20

Genialna! Wysmakowane szczegóły, opisy, powala okrucieństwem i smutkiem.

Joanna | 2012-09-17

Bardzo bliska memu sercu.

bies | 2016-10-16
Troll23 | 2016-07-29