Marsz w głąb lądu

Tłumaczenie: Przemysław Bieliński
Cykl: Imperium Człowieka (tom 1)
Wydawnictwo: ISA
March Upcountry
weber, ringo, macclintock, marsz

Rozpieszczony książę w opałach Roger Ramius Sergei Chiang MacClintock nie rozumiał. Był młody, przystojny, dobrze zbudowany, świetnie się ubierał. Był trzeci w kolejce do Tronu Ludzkości... dlaczego więc nikt na Dworze mu nie ufał? Dlaczego nawet jego matka, Cesarzowa, nie chciała wyjaśnić, dlaczego nikt mu nie ufa? Dlaczego na Dworze nie wolno było nawet wymawiać imienia jego ojca? Dlaczego matka postanowiła wysłać go na zapomnianą przez Boga i ludzi planetę, na pokładzie statku niewiele lepszego od starego frachtowca, by reprezentował ją podczas lokalnego święta, bardziej odpowiedniego dla trzeciego zastępcy podsekretarza stanu? Nie powinno nikogo dziwić, że ktoś z jego pozycją zaczął zachowywać się jak rozkapryszony, myślący tylko o sobie, rozpuszczony bachor. Co innego mógł zrobić ze swoim życiem? Było tak, zanim sabotażysta próbował wysadzić w powietrze jego statek. Potem jego statek zestrzeliły okręty najgorszego rywala Imperium Człowieka. Roger wylądował na Marduku, którego dżungle pełne były chrystebestii, morderczych gąsienic, drapieżnych roślin, gwałtownych ulew i hord barbarzyńców o naprawdę paskudnych zwyczajach. Teraz musi tylko przejść na piechotę pół planety, zdobyć port kosmiczny zajęty przez Złych, porwać statek i wrócić do domu, żeby spytać Matkę, co to wszystko ma znaczyć. Na szczęście ma asa w rękawie ? kompanię Bravo batalionu Brąz, Osobistego Pułku Cesarzowej. Jeśli ktokolwiek może wydostać go cało z Marduka, to właśnie Brązowi Barbarzyńcy. Pod warunkiem, że książę Roger dorośnie, zanim wszyscy przez niego zginą. Okładka: miękka; Rok wydania: 2002;

źródło opisu: okładka

Bodzepor | 2013-12-17
Przeczytana: 2011 rok

Bardzo fajna książka z gatunku tych, które czyta w jedno popołudnie, bo po prostu nie sposób się oderwać - przyspieszony kurs dorosłości dla rozpieszczonego następcy tronu, a w tle wartka akcja, lasery, bajery i komputery w starciu z bardzo bitną i na dodatek znacznie przeważającą liczebnie, ale dysponującą prymitywną technologią obcą rasą.

Morgoth | 2011-10-02
Przeczytana: 02 października 2011

Solidna porcja mielonki z humanoidów smażonej na ogniu broni zdolnej jednym strzałem odparowac średnie miasto. Do tego rozpieszczony paniczyk zmuszony do przejścia "przyśpieszonego kursu dorastania" pod ogniem. A to wszystko "przyprawione" realistycznym obrazem życia w korpusie marines i prostym,dosadnym żołnierskim językiem... Weber rulez!

Rocy7 | 2016-08-24
Przeczytana: 01 stycznia 2012

Fabuła

Rozpieszczony książę w opałach Roger Ramius Sergei Chiang MacClintock nie rozumiał. Był młody, przystojny, dobrze zbudowany, świetnie się ubierał. Był trzeci w kolejce do Tronu Ludzkości... niestety jakoś nikt mu nie ufał. Matka zaś postanowiła wysłać go na zapomnianą przez Boga i ludzi planetę, na pokładzie statku niewiele lepszego od starego frachtowca, by reprezentował ją podczas lokalnego święta, bardziej odpowiedniego dla trzeciego zastępcy podsekretarza stanu. Nie powinno nikogo dziwić, że ktoś z jego pozycją zaczął zachowywać się jak rozkapryszony, myślący tylko o sobie, rozpuszczony bachor.

Wpada w tarapaty

Sporo się zmieniło w momencie, gdy sabotażysta próbował wysadzić w powietrze jego statek, a gdy to nie zadziałało, okręt został zestrzelony. Co gorsza wylądował na Marduku, którego dżungle pełne były chrystebestii, morderczych gąsienic, drapieżnych roślin, gwałtownych ulew i hord barbarzyńców o naprawdę paskudnych zwyczajach. Teraz wystarczy tylko przejść na...

Efemeryda | 2017-03-23

Pozycja nie jest wybitna. Bardzo gruba. Czyta się na szczęście szybko. Zawiera naprzemienne opisy wynalazków umożliwiających przetrwanie (coś jak Jankes na dworze króla Artura) z opisem bitew, właściwie rzezi, oczywiście tych złych. Wydawałoby się, że nudne. Niestety jakiś urok ma i wciąga.
Dla miłośników Webera lub bardzo młodych czytelników. Chociaż i starszy będzie czytał bez obrzydzenia, ale może się nudzić.

Dempsey | 2013-07-27
Przeczytana: 02 marca 2010

dla milosnikow literatury spod znaku blastera pozycja obowiazkowa
akcja przewidywalna do bólu ale fajnie zarysowane postacie duet Poertna i Julian wybija sie tutaj na pierwsze miejsce aczkolwiek po pietach goni im Rastar
doskonala rozrywka na ponury deszczowy wieczor albo na dluga podroz w pociagu

Zoldrak | 2014-12-30

Dobrze napisane militarne S-F, które czyta się z wielką przyjemnością , jedyna jej wada że szybko się kończy choć. Na szczęście są jeszcze trzy pozostałe części.

Bystry | 2013-02-23

Chyba najlepsza książka SF jaka przeczytałem. Całą serię po prostu się łyka a nie czyta.

ULTOR | 2011-02-01
Przeczytana: 2009 rok