Klątwa Królowej Pereł

Tłumaczenie: Opracowanie zbiorowe
Wydawnictwo: Harlequin
Beautiful Lies
9788323851936

Wydobyto ją z dna oceanu i nazwano Królową Pereł. To bezcenny klejnot bez skazy, perła rzadkiej urody. Lecz ci, co dostają ją na własność, płacą najwyższą cenę. zaledwie wyłoniła się z fal, odmieniła w tragiczny sposób rody Robesonów i Llewellynów. Naznaczyła je na całe stulecia piętnem zdrady, zbrodni i zawiści. Teraz Królowa Pereł należy do Liany Robeson. Odkąd pojawiła się w jej życiu, stało się ono pasmem udręk i niepowodzeń. Niespodziewany cios dopełnia klęski: ginie bez śladu jedyny syn Liany, Matthew a i sama perła. zdesperowana Liana zwraca się o pomoc do Cullena Llewellyna, swego byłego męża i ojca Matthew, człowieka, którego kiedyś kochała. Razem podejmują wyprawę w poszukiwaniu dziecka. W dzikim australijskim buszu i na zdradliwych wodach egzotycznych archipelagów prowadzą śmiertelnie niebezpieczną grę z człowiekiem opętanym przez diabelski klejnot. Człowiekiem, który nie cofnie się przed niczym...

izabela81 | 2015-07-05
Na półkach: 2015 rok, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 04 lipca 2015

Autorka dość zgrabnie poprzeplatała współczesne losy jej bohaterów z wydarzeniami z przeszłości. Oszustwa, kradzieże, morderstwa, choroba psychiczna, rozpad rodziny - wszystko to połączone wartką akcją.

Ilość stron: 640
To druga książka tej autorki jaką próbowałam czytać. Pierwszą doczytałam do końca ("Ścigany" - recenzja w profilu i na blogu)
Do lektury tej zachęcił mnie opis na okładce. Nie skończyłam tego czytać, doszłam do 180 strony. Na początku treść była ciekawa, a potem było coraz nudniej.

ewa | 2017-03-30

Klątwa królowej Pereł wciągnęła mnie od początku,tak jak każda książka Emilii Richards.Ma w sobie prawie wszystkie elementy,o których lubię czytać .Są w niej koszmarni rodzice,bohaterowie z przeszłością,prawie samotne rodzicielstwo,dramat z przeszłości,a wszystko to w Australii dzisiejszej i tej z początku XX wieku.Znalezienie drogocennej perły staje się początkiem tragedii.Prowadzi do śmierci człowieka ,który ją wyłowił,z rąk jego najlepszego przyjaciela.Fakt ten wpływa też na inne osoby,które miały lub mogły mieć styczność z Królową Pereł.

Oszustwa,kradzieże,morderstwa,choroba psychiczna,rozpad rodziny to efekty działania nie tyle perły,ile osób z nią związanych.Trzeba prawie stu lat,by znalazł się ktoś kto postanowił wreszcie przełamać fatum.To Matthew,potomek obydwóch pierwotnych właścicieli klejnotu.

Wartka akcja,ciekawe retrospekcje,wielopokoleniowa historia-wszystko to sprawia,że książkę czytałam z największą przyjemnością.I tylko jeden minus-osoba Franka(który postanawia...

alina | 2013-05-04
Przeczytana: 04 maja 2013

to jedna z tych powieści "... a potem żyli długo i szczęśliwie"

make_a_wish | 2017-01-12
eMM | 2016-04-28