Burza nad Missisipi

Wydawnictwo: Harlequin
Rising tides
9788323851912

Osiem osób spotyka się, by wysłuchać ostatniej woli Aurore Gerritsen. Nie wszyscy należą do rodziny, ale życie każdego ze zgromadzonych odmieni się na zawsze, kiedy mroczne sekrety z przeszłości zmarłej ujrzą światło dzienne... Aurore pozostawiła jasne instrukcje: testament będzie odczytywany przez cztery kolejne dni w jej letnim domu na wyspie. Nikomu nie wolno w tym czasie opuścić wyspy. Kto wyjedzie ? zaprzepaści szansę na olbrzymi spadek. Zdziwienie zebranych wzrasta, kiedy zamiast szczegółowych informacji, kto ile odziedziczył, adwokat przekazuje im drobne pamiątki i przedmioty, które związane były z życiem Aurore, a teraz mają posłużyć do odkrycia rodzinnych tajemnic. Zbliża się huragan, napięcie wśród zgromadzonych sięga zenitu... Losy Aurore Gerritsen poznacie w książce ?Powracająca fala?

Kasiaxxx | 2014-07-28
Przeczytana: 27 lipca 2014

Burza nad Missisipi to opowieść o rodzinie Geritsenów. Nestorka rodu umiera, pozostawiając swojej rodzinie testament. Niby oczywistość ale.. nie tak szybko.
Poznajemy losy Rory jej dwóch synów, córki ,której musiała się wyrzec a wciąż ją kochała. I wnuczki.
Fajna powieść ,wielowątkowa. Rzecz dzieje się w latach 60 XX w. Stykamy się z problemem segregacji rasowej, tolerancji.
Ciekawie napisana.

jagodaanna | 2011-07-02

"Burza nad Missisipi" była pierwszą, przeczytaną przeze mnie książką z serii Harlequin.

I do dzisiaj, szczerze mówiąc, nie wiem dlaczego znalazła się w tym zbiorze. Nie jest to bowiem typowe romansidło, którego treść wypadnie nam z głowy przy pierwszej napotkanej możliwości. "Burza nad Missisipi" jest książką, którą pamiętam doskonale mimo tego, iż ostatni raz czytałam ją kilka lat temu.

Richards w świetny sposób połączyła historię wszystkich bohaterów tej książki, wyjaśniła historię każdego z nich, aby czytało się lepiej. I właśnie tak jest. Książkę czyta się lekko i szybko.

Jeśli ktoś, czytając ją, nastawia się na typowy "harlequin" - zdziwi się... :)

monika | 2012-07-07
Na półkach: Przeczytane, Ebooki
Przeczytana: 12 czerwca 2012

Po śmierci nestorki rodu Gerritsen odbywa się spotkanie spadkobierców. Testament zmarłej nie dość, że jest zaskakujący to odkrywa ukrywaną przeszłość rodziny, przedstawia nowych członków rodzny i zmienia koleje życia wszystkich.

Gosia9101 | 2015-01-26
Przeczytana: 26 stycznia 2015

W tej książce poznajemy bliżej rodzinę Rory. Po śmierci Aurore, jej bliscy spotykają się na odczytanie testamentu zmarłej. Na jaw wychodzą skrywane przez wiele lat tajemnice, każdego z nich...

irena | 2014-05-19

o.k.