Odnalezione uczucia

Tłumaczenie: Klaryssa Słowiczanka
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Powieść Obyczajowa". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: HarperCollins
Wedding Ring

Helen, Nancy i Tessa - te trzy kobiety nigdy nie były ze sobą blisko.Helen Henry, matriarchini rodu, jest osobą apodyktyczną i oschłą, wszystkich trzyma na dystans.Nancy Henry-Whitlock, córka Helen, spędziła dorosłe życie wśród elit towarzyskich Richmond, stolicy Wirginii. Mimo sześćdziesięciu lat nadal bardzo dba o swój wygląd. Tessa Whitlock-MacRae, wnuczka Helen, nie może pogodzić się z przeżytą tragedią. Trzy lata temu pod kołami pijanego kierowcy zginęła jej pięcioletnia córka Kayley. Od tamtego dnia małżeństwo Tessy znalazło się w kryzysie. Kilka tygodni spędzonych w starym domu w Shenandoah Valley uświadamia tym trzem kobietom istotną prawdę: trzeba naprawdę zbliżyć się do siebie i wyjaśnić sprawy z przeszłości, żeby odnaleźć coś, co wydawało się bezpowrotnie utracone.

źródło opisu: Wydawnictwo Mira, 2009

źródło okładki: http://harlequin.pl/mira

gwiazdka | 2016-09-15
Na półkach: Przeczytane, Rok 2016
Przeczytana: 15 września 2016

„Odnalezione uczucia” pani Richards do arcydzieł nie należą, jednak jakaś przyjemność z tej lektury jest. Książka zawiera treści raczej obyczajowo- psychologiczne niż , jak sugeruje tytuł, romans. Lekka i dość łatwa lektura, chwilami trochę niewiarygodna, bo rzecz w tym, że nikt z nikim nie umiał się dogadać, wystarczyło raptem dwa czy trzy miesiące i panuje zgoda oraz pełne zrozumienie. Cóż, w życiu jakoś zawsze trudniej o to, Może po prostu denerwowało mnie to nawarstwienie konfliktów i nieporozumień rodzinnych. Ponadto denerwowała mnie jedna z bohaterek- Tessa, osoba, której nie dałam rady polubić, która wszystko wie lepiej, ocenia ludzi, oczywiście przylepiając mało sympatyczne łatki, wszytki już po pierwszym poznaniu. Były to cechy, które uprzykrzały odbiór lektury, ale poza tym czytało się dobrze, bez zbędnych utrudnień.

izabela81 | 2015-08-09
Na półkach: Przeczytane, 2015 rok
Przeczytana: 29 lipca 2015

To książka o różnych rodzajach miłości, o miłości małżeńskiej, matczynej, do świata i ludzi, a nawet do siebie samego. Autorka pokazuje, jak nie potrafimy ze sobą rozmawiać. W książce pełno kłamstw, tajemnic. Książka napisana w ciepły sposób, czyta się lekko i przyjemnie. Chociaż muszę przyznać, że brakowało mi bardziej płomiennych opisów miłości, intymnych relacji miedzy bohaterami. Bo przecież jest to romans.

Kasiag | 2014-01-22

"Odnalezione uczucia" potwierdzają tylko moją dobrą opinię na temat autorki.
To w mojej opinii bardziej obyczajówka niż romans, więc jeśli ktoś szuka płomiennej miłości, to na pewno nie jest ksiażka dla niego.
O samej miłości jako takiej jest tutaj jednak dużo. O miłości matczynej, o miłości małżeńskiej, w końcu o miłości do świata i ludzi oraz przede wszystkim do siebie.
Kiedy Nancy i Tessa przyjeżdżają do Helen, żeby uporządkować nieco jej życie, nie wiedzą jeszcze jak zbawienny wpływ będzie miał ten pobyt również na nie. Czas spędzony wspólnie, który początkowo jawił się całej trójce, może nie jako koszmar, ale wielka uciążliwość, okazuje się być dla nich właśnie tym czego potrzebowały.
Seniorka rodu Helen okazuje się być inna niż się tego spodziewałam z opisu. Charakterna, zadziorna, z pozoru twarda, w głębi duszy zagubiona i samotna. Te dwie ostatnie cechy są zresztą charakterystyczne dla wszystkich trzech pań, a ich wzajemne relacje są mocno pogmatwane.
Podczas pobytu w domu...

Beti | 2013-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2013

Swietna ksiazka,tytul mówi sam za siebie.
Helen seniorka rodu jak sie potoczyly jej losy?Nancy mysli ze maz ozenil sie z nia tylko dlatego ze byla w ciazy,czy miala racje?Tessa przezywa smierc córki,czy przez to jej malzenstwo legnie w gruzach?Chcesz wiedziec,przeczytaj :-)

Izabela Szady | 2014-01-24
Przeczytana: 22 stycznia 2014

Wybór książki był przypadkiem a okazał się totalnym zaskoczeniem w dobrym sensie tego słowa.

W tej książce jest pięknie pokazane jak ludzie nie potrafią ze sobą rozmawiać, nie wspominając już o swoich uczuciach, o przeszłości. Bardzo obrazowo autorka pisze o ukrywaniu prawdy o kłamstwie, o problemach z którymi musimy się zmagać. Podejrzewam, że pewnie gdzieś taka historia wydarzyła się naprawdę. Może nie dokładnie taka sama, ale pewnie podobna.

Ja mogę ją polecić zdecydowanie i z ręką na sercu w szczególności osobom, które coś ukrywają lub szukają idealnego wyjścia z sytuacji. Można się naprawdę wiele nauczyć, głównie tego że uczuć nie należy chować w sercu, bo mogą się obrócić przeciw nam!

wiola | 2014-12-31

Jeśli chodź raz pokłóciliście się z mamą, nie rozumieliście babci i nie potrafiliście się zrozumieć insynuując, że porozumienie między pokoleniowe jest nie możliwe -to książka jest dla was. Wzruszająca powieść która pozwala zrozumieć pokolenia, każdą jednostkę indywidualnie. Książka urzeka opowieściami z lat poprzednich bohaterek miejscami straszna, miejscami ociekająca urzekającymi opisami miłości. Książkę czyta się lekko. Zapada w pamięć i chętnie zostało by się ich przyjaciółką.

Thalita | 2015-09-06
Przeczytana: 06 września 2015

Losy trzech kobiet, które mimo łączących je rodzinnych więzów na dobre poznają się szyjąc wspólnie wielki rodzinny patchwork. Historie każdej z nich, niczym skrawki materiału tworzącego ozdobną narzutę, składają się na układankę pełną nieodkrytych tajemnic i zatajonych uczuć.
Helen Henry, nobliwa starsza pani, z dnia na dzień zaczyna zachowywać się dość dziwacznie. Do swego domu przynosi znalezione na śmietniku stare książki i czasopisma, przez co zaczyna przypominać on skład makulatury. Zaniepokojony wydobywającymi się z posiadłości starszej pani nieprzyjemnymi zapachami sąsiad zawiadamia o jej poczynaniach Nancy i Tessę - córkę i wnuczkę Helen. Obie kobiety szybko przybywają na farmę by zaopiekować się seniorką, jednak na miejscu dostrzegają, że jedyną chorobą na którą ona cierpi jest samotność. Aby dotrzymać jej towarzystwa decydują się na dłuższy pobyt w rodzinnych włościach, a Hele zaraża je swoim hobby - szyciem patchworków.
Trzy kobiety, trzy pokolenia, trzy odmienne,...

isabelle142 | 2013-04-28
Przeczytana: 28 kwietnia 2013

Miejscami nudnawa (ile można pisać o jakichś quiltach i roztrząsać te same problemy?!), ale ogólnie sympatyczna, ciepła opowieść. Do wybitnej jej baaardzo daleko, jednak nie należy to tych, którymi ma się ochotę rzucić o ścianę ;) 4 pokolenia, 4 miłosne historie, z których najbardziej podobały mi się dwie: o losach Fate'a i Helen, a także Cissy i Zeke'a. Książka wydaje mi się lekko naciągana, ale czego można wymagać od lektury tego typu... :)

Myszak | 2013-01-18
Na półkach: Przeczytane, Rok 2012
Przeczytana: listopad 2012

Ciekawa babska książka. Lekka szybko się czyta, a przy tym jest czas nad rozmyślaniem jakie to ,,ja"mam więzi z moją mamą i babką.

czerwiec7 | 2013-01-27
Przeczytana: 27 stycznia 2013

Bardzo fajna ksiażka. Czyta się szybko i przyjemnie. Książka porusza też ważne tematy.