Smaki miłości

Tłumaczenie: Joanna Puchalska
Seria: Magnolie
Wydawnictwo: Świat Książki
Breakdown Lane

Poznajcie Julie Gillis, dziennikarkę prowadzącą kącik porad dla czytelników w lokalnej gazecie. Jest podobna do każdego z nas – wiedzie spokojne życie. Jednak pewnego dnia los wystawia ja na bolesną próbę – prawie jednocześnie trafi to, co wydawało się jej najważniejsze: miłość męża i zdrowie. Zostaje sama z trójką dzieci. Czy w tej nowej sytuacji samotna kobieta odnajdzie sens życia? Różne są przecież smaki miłości.

źródło opisu: Świat Książki, 2008

źródło okładki: http://www.swiatksiazki.pl/

Wiola | 2016-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2016

Wydaje się, że jeśli ma się już ślub z tą ukochaną osobą to będzie ona przy tobie na dobre i na złe... Nic bardziej mylnego. Najbliższa ci osoba okazuje się obca i pod byle pretekstem ucieka od ciebie i waszego wspólnego życia. Osoby, które były obce okazują się tymi, którzy w tych najgorszych chwilach najbardziej ci pomagają i są przy tobie.
Autorka w piękny a zarazem szokujący sposób przedstawia problem pojawiającej się poważnej choroby, która może nas dotknąć w każdej chwili mimo, że się nad tym nie zastanawiamy. Bliscy, którzy powinni przy nas być okazują się obcymi a obcy najbliższymi.
Fabuła nie jest może jakoś bardzo absorbująca natomiast sam sposób przedstawienia tematyki jest zaskakujący i tym samym wciąga praktycznie od pierwszych stron. Warto usiąść i się przez chwilę zastanowić nad tym, z kim żyjemy i z kim tworzymy rodzinę aby w najgorszych momentach swojego życia nie spotkać się z przykrą rzeczywistością... Może właśnie ci, których obecnie traktujemy jak obcych i ich...

Bedata | 2014-06-11

Początek i środek w miarę, końcówka żałośnie przewidywalna i nudna.

Angela Jakubowska | 2015-01-05

Cudowna książka!