Raz w życiu

Once in a Lifetime
978-83-7508-319-4
literatura piękna
Lucy

Dom towarowy Kenny’s, ze swoją okazałą neobarokową fasadą bezsprzecznie nazwać można klejnotem w koronie irlandzkiego miasteczka Ardagh. Ingrid Fitzgerald, znana prezenterka telewizyjna, wie lepiej niż ktokolwiek inny, że jej mąż, cieszący się powszechnym szacunkiem właściciel Kenny’s, wkłada w ten rodzinny interes całe swoje serce i duszę. Stworzył dzięki temu wnętrze pełne elegancji i szyku, w którym panuje niepowtarzalna atmosfera. Ingrid zawsze w godny podziwu sposób łączyła błyskotliwą karierę zawodową z życiem rodzinnym. Teraz, gdy dzieci opuszczają już gniazdo, odkrywa sekret, który poruszy ją do głębi.
Mądra, ciepła, pełna zrozumienia powieść, pełna cudownych postaci, które nasze czytelniczki kochają i z którymi się identyfikują.

źródło opisu: Wydawnictwo Sonia Draga, 2011

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl

lakasita | 2016-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2016

Książka na długie jesienne wieczory. Jak dla mnie, to za dużo wątków i bohaterów. Niektóre wątki są ciekawe, ale ogólnie nie czyta się komfortowo.

Grażyna St | 2016-06-27
Przeczytana: 2014 rok

Taka sobie...Wolę jednak inny rodzaj powieści. Codzienne życie kilku rodzin, powroty do przeszłości, trochę tajemnic. Może i ładna książka, ale nie przepadam za plątaniem wątków jednocześnie kilku osób.
Pozytywne /nawet bardzo/ opinie na okładce powieści, pod którymi nie podpisuję się. I daleko mi było do "wyciśnięcia łez z oczu".

asia_35 | 2016-05-19
Przeczytana: 19 maja 2016

Bardzo życiowa i sympatyczna powieść o kilku kobietach,ich codziennych troskach,małych szczęściach i przyjaźni.Polecam!

Arleta | 2015-06-18
Przeczytana: 17 czerwca 2015

WSPANIAŁA! Wzruszająca, wciągająca, pełna niesamowitych bohaterów. Porusza kwestie równouprawnienia wśród kobiet, doceniania i korzystania z życia, a także akceptacji siebie :) ♥

nika1401 | 2014-11-24
Przeczytana: 24 listopada 2014

Powieść posiada swój odmienny, tajemniczy klimat, jednak ta tajemniczość trwa z byt długo, ponieważ dopiero po jakiejś połowie wiadomo mniej więcej co i jak. Zbyt długo rozwijające się historie, pogmatwane niekiedy i męczące sprawiają, że powieść jest smętna i poniekąd nudna.
Jednak jedno trzeba przyznać - Kelly potrafi stworzyć postacie o bardzo indywidualnych charakterach.
Nie zgodzę się z tym, że jest to najlepsza książka Cathy Kelly, o wiele lepsza była "Sekrety z przeszłości".

Małgorzata Grzesiak | 2014-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2014

niestety książka mnie nie urzekła ani nie wciągnęła, zrezygnowałam z czytania

beatka18 | 2014-02-16

fajna ksiązka która można przeczytać ale bez rewelacji

SweetWine | 2013-08-20
Przeczytana: 10 sierpnia 2013

Niezwykle przyjemna książka w której splatają się losy bohaterów powiązanych ze sobą często nieświadomie. Wszystkie postaci w niej są przesympatyczne i z każdą można się zidentyfikować w jakiś sposób. Poruszane są w niej tematy alkoholu, miłości do partnera, miłości do rodziców, zdrady, przeszłości i przyszłości. Chętnie do niej jeszce kiedyś wrócę.

Paulla | 2012-12-03
Przeczytana: 02 grudnia 2012

Autorka delikatnie wplotła w opowieść magię i czary - czy to dobrze? Czytając wydawało mi się, że jest to zupełnie nie potrzebne, zbędne i dziecinne ale po przeczytaniu stwierdzam, że bez tych 'czarów' książka nie byłaby tak ciepła i wyjątkowa.

Smolarek | 2012-08-28

Książka, jakiej dawno nie miałam w ręce. Pierwsze co mnie urzekło to to, jak prosto jest napisana. Żadnych nudnych opisów. Kompozycja też mi się podobała. Wszystko jest jakby "tył do przodu". Ale ostatecznie wszystko układa się w całość. Powieść ukazuje portrety kilku ludzi z różnych środowisk, którzy na swoje sposoby radzą sobie z przeciwnościami losu. Dla każdego z nich życie przynosi jakieś lekcje. Czytając tą książkę kibicowałam bohaterom z całego serca. Moim zdaniem naprawdę świetna.