Drzewo Morwy

Wydawnictwo: Świat Książki
The Mulberry Tree
83-7391-004-2
Marta

" Lilian zawsze czuła się nieco samotna w świecie męża - milionera ocierającego się o mafijne interesy. Poślubiła Jamesa z miłości jako siedemnastolatka i odtąd przez niemal dwadzieścia lat spełniała jego życzenia. On zaś otaczał ją luksusem, o jakim nie śniła. Kiedy James ginie w katastrofie lotniczej, Lilian w jednej chwili traci wszystko - okazuje się, że mąż zapisał jej w spadku tylko stary dom na prowincji. Dlaczego? - szukając odpowiedzi, Lilian odkrywa przeszłość Jamesa. Co ważniejsze, znajduje w sobie siłę, by zacząć samodzielne życie. Zmienia wygląd, zakłada własną firmę, zawiązuje nowe przyjaźnie. Gdy jedna z nich zamienia się w miłość, Lilian uświadamia sobie, że dopiero teraz, jako dojrzała kobieta, w pełni potrafi korzystać ze związku z kochającym mężczyzną. Drugie życie bohaterki zaczyna przypominać silne, piękne drzewo morwy rosnące przed jej domem... "

Dia | 2014-09-22
Przeczytana: 19 września 2014

W szkole podstawowej byłam fanką Deveraux i potraktowałam trochę tę ksiązkę jako wycieczkę- wspomnienie. Pamiętałam, że każda ksiązka jej miała tę samą fabułę tylko kolor włosów głownych bohaterów ulegał zmianie . Tu czekało mnie przemiłe zaskoczenie. Niestety okazuje się, że nie mam snobistycznego gustu jeśli chodzi o książki wakacyjne, bo jestem ksiązka zachłyśnięta. Lekka , zabawna i wciągająca. To co ją odróżnia to fakt, że jest wątek kryminalny i nie jest jedynie harlequinowym romansem.

betina360 | 2016-07-30
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 30 lipca 2016

Optymistyczna historia kobiety zdominowanej przez bogatego meza ktora w drugiej polowie zycia bierze los we wlasne rece. I swietnie jej to wychodzi.

Lily76 | 2014-12-14
Przeczytana: 13 grudnia 2014

Autorka jest dość nierówna w swoim pisarstwie, czytałam bowiem jej powieści zaskakująco świeże i pełne humoru, jak i mdłe, słodkie, trudne do zniesienia. Ta jest gdzieś pośrodku, w każdym razie da się czytać. Fascynujące opisy gotowania i tworzenia rozmaitych przetworów owocowych, może nawet warte wykorzystania. Ciężkostrawne za to opisy życia seksualnego bohaterów, ale być może trudno w tej materii nie otrzeć się o kicz (jeśli się chce uniknąć wulgaryzacji lub "medykalizacji" określeń).
W każdym razie główna bohaterka, po stracie męża miliardera, jest zmuszona do zmierzenia się z prawdziwym światem, gdyż okazuje się, że została wydziedziczona, za to otrzymuje krótki liścik z przesłaniem, aby dowiedziała się, jak to było naprawdę. Nie rozumie w zasadzie o co chodzi, ale wyjeżdża do małego miasteczka, z którego prawdopodobnie pochodził jej mąż, aby zamieszkać w zrujnowanym wiejskim domku. Tam poznaje (oczywiście!) nowego mężczyznę i krok po kroku zbliża się do rozwikłania zagadki. A...

oalga | 2016-02-11
Przeczytana: 10 lutego 2016

Nie jest mi łatwo przyznawać książce niską ocenę. Starając się jednak o obiektywizm - trudno wykrzesać z tej propozycji coś ponad to.

Napisana w banalny, momentami wręcz pretensjonalny sposób. Nie chodzi już nawet o prostotę języka czy samej fabuły, bo nawet zwykła historia może być opowiedziana w niezwykły sposób. Tutaj mamy do czynienia z ogromną naiwnością, zarówno jeśli chodzi o elementy samej opowiedzianej historii jak i sposób jej wyrażenia. Mimo że po "Drzewo morwy" sięgałam nie mając wygórowanych wymagań, uważam jednak, że poniżej pewnego poziomu pisarzom schodzić nie wypada. Nieśmieszne dialogi, momentami bardziej przypominające scenariusz dosyć kiepskiej telenoweli, początkowo przyprawiały o mdłości, później zaczęły paradoksalnie przynosić uśmiech - uśmiech będący wynikiem zadziwienia.

Jedynym punktem zaczepienia, który jako tako motywuje do pozostania przy lekturze, jest pewna tajemnica z przeszłości, jaką człowiek będący istotą z natury ciekawą, pragnie...

bgrzeniewska | 2014-12-18
Przeczytana: 17 grudnia 2014

Książka bardzo fajna, wciągająca, przyjemnie i szybko się czytało, ale do pewnego momentu. Potem, tak już pod koniec, nagle wszystko zaczęło się dziać za szybko, za dużo zwrotów akcji, za dużo dobrych wiadomości, zdecydowanie za cukierkowo. Fajnie, że wszystko się dobrze skoczyło, ale wolałam spokojniejszą akcję z pierwszej części książki.
Jednakże książka ogólnie fajna i godna polecenia.

Felicity | 2014-01-27

Gatunek literatury spoza kręgu moich zainteresowań, ale przeczytałam dla rozrywki i muszę przyznać, że książka jest całkiem przyjemna.
Dość plastyczny język, historia którą chce się śledzić, dużo ciepła w treści.
Polecam wielbicielom gatunku.

marypoppins | 2011-11-15
Przeczytana: 14 listopada 2011

Miła , ciepła książka o kobiecie, która po opuszczeniu "złotej klatki" staje przed wyborem: walczyć o siebie czy zginąć. Wybiera to pierwsze i staje się silna,przedsiębiorcza i otwarta na ludzi. Niczym morwa jest dla nich i dla siebie ostoją spokoju i stabilności. Książka jest też o tym, co w życiu najważniejsze i jeszcze po trosze jest książką kucharską.
Miła, łatwa w odbiorze, a przecież jesień za oknem.

AsicaA | 2015-03-03
Na półkach: MUSZĘ kupić, Przeczytane

Pozornie lekka powieść, o kobiecie pławiącej się w luksusie, która niespodziewanie traci męża i bogactwo, zyskując stary dom na wsi - wszystko to ma swój cel. Doskonała i głęboka.

mariszach | 2015-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2015

Lilian zawsze czuła się nieco samotna w świecie męża - milionera ocierającego się o mafijne interesy. Poślubiła Jamesa z miłości jako siedemnastolatka i odtąd przez niemal dwadzieścia lat spełniała jego życzenia. On zaś otaczał ją luksusem, o jakim nie śniła. Kiedy James ginie w katastrofie lotniczej, Lilian w jednej chwili traci wszystko - okazuje się, że mąż zapisał jej w spadku tylko stary dom na prowincji. Dlaczego? - szukając odpowiedzi, Lilian odkrywa przeszłość Jamesa. Co ważniejsze, znajduje w sobie siłę, by zacząć samodzielne życie. Zmienia wygląd, zakłada własną firmę, zawiązuje nowe przyjaźnie. Gdy jedna z nich zamienia się w miłość, Lilian uświadamia sobie, że dopiero teraz, jako dojrzała kobieta, w pełni potrafi korzystać ze związku z kochającym mężczyzną. Drugie życie bohaterki zaczyna przypominać silne, piękne drzewo morwy rosnące przed jej domemOprócz głównego wątku, który pochłania niemalże bez reszty czytelnika jest jeszcze coś w tej książce. Coś, co powoduje, że...

Smajl | 2014-05-23

Książka naprawdę godna polecenia. Jest w niej wiele elementów zaskoczenia i powiem nawet ze elementów grozy, chociaż to powieść o miłości. Trzyma w napięciu, nie jest nudna i mozolna, akcja jest dynamiczna i jest w niej pełno zwrotów. Książka jest o tym, że wszystko może się zdarzyć ..., że nie wszystko co się źle zaczyna źle się kończy, że nigdy nie wolno tracić nadziei. :)