Zawsze i na zawsze

Okładka książki Zawsze i na zawsze Cathy Kelly
Okładka książki Zawsze i na zawsze
Cathy Kelly Wydawnictwo: Sonia Draga literatura piękna
Always and forever
Sonia Draga
2006-01-01
2006-01-01
2008-01-01
Alina Siewior-Kuś
uczucia kobiety Irlandia tajemnica rodzina zawsze i na zawsze

Mel, Cleo, Daisy i Leah - cztery jakże różne kobiety! Każda z nich ma swój świat, swoje problemy. Mogłoby się wydawać, że poza tym, że mieszkają w jednym miasteczku - Carrickwell, nic je nie łączy... A jednak:)

Mel ma dwie córki, kochającego męża i na dodatek robi zawodową karierę. Nie może jednak pozbyć się wyrzutów sumienia, że za mało czasu poświęca dzieciom i mężowi. Rozpatruje rezygnację z pracy...

Cleo jest córką właściciela miejscowego hotelu. Ceni rodzinne Willow, dlatego też skończyła hotelarstwo, żeby w przyszłości móc rozsądnie zarządzać rodzinnym interesem. Jednak nikt nie słucha rad i pomysłów Cleo, a hotel popada w ruinę i nie przynosi już zysków. Rodzina bez porozumienia z Cleo postanawia sprzedać Willow...

Daisy - z pozoru szczęśliwa 35-latka, która jest współwłaścicielką dobrze prosperującego butiku, a ponadto ma u boku kochającego mężczyznę. Czegóż chcieć więcej? Daisy jednak do pełni szczęścia brakuje dziecka... Po 5 latach bezskutecznych starań Daisy postanawia zacząć walczyć z bezpłodnością. Ale co na to jej partner?

Podczas, gdy każda z tych trzech kobiet staje na życiowym zakręcie, w Carrickwell pojawia się Leah, która w tym niewielkim miasteczku buduje luksusowy ośrodek spa. Okazuje się, że Leah, posiadająca solidny bagaż doświadczeń, także i bolesnych, będzie potrafiła ukoić ból, rozwiać wątpliwości i po ludzku pomóc bohaterkom powieści...

Powieść jest lekka i przyjemna. Bohaterki są zwykłymi kobietami, z którymi każda z nas może się utożsamić. Akcja książki może nie jest szalenie wciągająca, ale lekturę uważam za ciekawą i godną polecenia:)

Dobre wróżki mieszkają w Irlandii... W pięknym miasteczku Carrickwell pod Dublinem mieszkają trzy kobiety, które dokonały już życiowych wyborów i teraz realizują swoje plany.

Ambitna Mel, matka dwóch córeczek, odnosi sukcesy, pracując w marketingu. Wrażliwa Daisy marzy o dziecku z mężczyzną, który jest dla niej całym światem. Porywcza Cleo z dyplomem hotelarstwa w kieszeni i głową pełną racjonalizatorskich pomysłów szykuje się do pracy w rodzinnym pensjonacie i szuka miłości swojego życia.
Okazuje się jednak, że ich stabilizacja jest złudzeniem, a los szykuje im przykre niespodzianki.
Mel, dręczona ciągłym poczuciem winy, właściwym dla pracujących matek, z coraz większym trudem godzi obowiązki zawodowe z życiem rodzinnym. Daisy dojrzewa do podjęcia decyzji o macierzyństwie, ale przekonuje się, że aby zrealizować to marzenie, musi stoczyć bój i z narzeczonym, i z naturą.
Rodzinny pensjonat Cleo podupada, rodzice i bracia nie chcą go ratować, a wybranek jej serca okazuje się być inny, niż sądziła.
Każda z tych trzech kobiet z dnia na dzień stwierdza, że jej życiu grozi straszliwa rewolucja.
Ale Carrickwell to magiczne miejsce. Usadowione w cieniu góry Carraig, czerpie z niej magiczną siłę. Pojawienie się Leah, doświadczonej wielką tragedią, tajemniczej kobiety, która otwiera ośrodek spa w zrujnowanej posiadłości, wpłynie na losy mieszkańców w sposób, którego nikt wcześniej nawet sobie nie wyobrażał. Dzięki niej Mel, Daisy i Cleo odnajdą w sobie odwagę i siłę do walki o to, co w ich życiu jest najważniejsze.

Trzy kobiety ,trzy całkiem inne historie i „dobra wróżka”.

Mel jest szczęśliwą mężatką ,matką oraz robiącą karierę kobietą . Niestety jej dziecięce marzenia żeby być bizneswoman kłóci się z wychowywaniem dwóch córek . Późne powroty do domu ,brak czasu dla dzieci ,powodują ,że ciągle ma wyrzuty sumienia . W wyniku redukcji etatów w firmie ,zostaje zwolniona . Nie jest tym faktem zmartwiona , wręcz przeciwnie - postanawia zostać pełno etatową matką . Z pełnego zadowolenia stanu ( dłuższe spanie , zdrowe jedzenie ,ochota na seks:) ) popada w lekkie rozdrażnienie. Wcześniej dzieci chodziły do przedszkola ,teraz musi im sama zorganizować czas ,co nie jest takie łatwe . Córki łakną zainteresowania matki , co skutkuje sytuacją ,że nie może ona nawet na chwilę opuścić dzieci i udać się do łazienki. Największy cios otrzymuje ,kiedy na przyjęciu wydanym przez sąsiadów , zostaje potraktowana jak powietrze ,kiedy na pytanie czym się zajmuje ,odpowiada ,że zrezygnowała z pracy ,żeby zająć się dziećmi . Tak ,właśnie tak , taka kobieta nie wzbudza szacunku . Kiedy pracowała - była kimś ,teraz jest nikim – tylko mamuśką . Na dodatek jej przyjaciółka zwierza się jej, że mąż ma romans .Ich związek przechodzi kryzys i kiedyś, kiedy pracowała, było inaczej – lepiej. Koniec końców wybacza mu zdradę ,ale znamienne jest to ,że najbardziej się bała z czego będzie żyć . Tyle lat nie pracowała ,co by było po rozwodzie ? W końcu Mel zaczyna dostrzegać ,że czegoś jej brakuje i postanawia spróbować pracy na pół etatu i w tym momencie pomocną dłoń wyciąga „dobra wróżka” .

Daisy ,ponętna ,inteligentna 35 –latka ,można powiedzieć ma wszystko . Kochającego mężczyznę z którym jest od kilkunastu lat ,apartament, satysfakcjonującą pracę , jest współwłaścicielką butiku , jeździ na targi mody do Mediolanu ,Paryża ,Londynu , wyszukuje dodatki i ubrania do czego ma oko . Wszystko byłoby pięknie ,gdyby nie kompleks niższości ,który ma od dzieciństwa, a który rzutuje na całym jej życiu i obsesyjna chęć posiadania dziecka. Kiedy nie udaje jej się zajść w upragnioną ciążę ,zapisuje siebie i partnera na wizytę u specjalisty . Od tego momentu ,całe jej poukładane życie zaczyna się rozpadać . Bo jej życie to Alex ,żyje tylko dla Alexa ,bez niego jest niczym. A on okazuje się nie być tym jedynym ,właściwie to ona nie jest jego wybranką na całe życie - tak jej oznajmił. Nie dość ,że od roku ma romans w pracy, to na dodatek jego kochanka urodzi niedługo dziecko . To dla Daisy cios w samo serce .Ona od tylu lat się starła, a tamta tego nie planowała – samo się stało . Usłyszeć od mężczyzny ,że był z tobą tylko z wygody , czekał na tą jedyną i nie powinnaś się dziwić jego odejściem ,ponieważ kwestia powiedzenia :nie chce się z tobą żenić - powinna ci dać coś do zrozumienia - sprawia ,że kobieta powinna kopnąć tego faceta w pewne miejsce ,obrócić się i odejść . Ale nie Daisy .Ona wręcz poniża się przed nim ,co sprawiało ,że miałam ochotę coś jej zrobić . Kiedy już zaczyna topić smutki w alkoholu i o mało nie zostaje potrącona przez samochód ,pomocną dłoń wyciąga do niej „dobra wróżka” .

Cleo ,najmłodsza z nich wszystkich ,właśnie ukończyła studia o kierunku hotelarstwo i marzy ,że dzięki temu będzie mogła pomóc rodzicom w prowadzeniu podupadającego pensjonatu . Niestety ze zdaniem 23-tki nikt się nie liczy, co doprowadza ją do szału i powoduje liczne kłótnie w rodzinie. Jej zapalczywość ,upór i zawziętość sprawiają jej nie małe problemy .Kiedy po przyjeździe do domu ,po kilkudniowej nieobecności, dowiaduję się ,że jej ukochany pensjonat, w którym się wychowała ,został sprzedany bez konsultacji z nią - wpada w szał ,a skutek taki ,że jej relacje rodzinne przez kilka miesięcy są zerowe. Jako osoba wykształcona ,dostaje pracę w modnym hotelu ,gdzie wcześniej odbywała praktykę i tam poznaje atrakcyjnego mężczyznę . Kiedy wszystko zaczyna iść w dobrym kierunku ,okazuje się ,że to ten człowiek kupił jej ukochany pensjonat i postanawia przekształcić go w duży hotel . Nie wiedzieć czemu Cleo rezygnuje z pracy i bez słowa wyjaśnienia zostawia ukochanego . Kompletnie bez sensu ,ponieważ z pewnych przyczyn ,nie podała mu ona swojego prawdziwego nazwiska i nie miał on szansy dowiedzieć się, że to jej rodzina sprzedała mu swoje dobra . Ale Cleo to Cleo .Najpierw robi ,później myśli . Wraca więc do swojego miasteczka i zaczyna pracę w ośrodku SPA u … „dobrej wróżki ‘’.

Leah ,bo to owa dobra wróżka ,to starsza kobieta ,która po osobistej tragedii ,przyjeżdża do Carickwell z zamiarem wybudowania ośrodka Spa, w którym człowiek będzie czuć się dobrze sam z sobą .
” To będzie miejsce dla wyczerpanych i śmiertelnie znużonych ,tych którzy nie wiedzą co z sobą dalej począć .Będą mogli pływać w basenie i o wszystkim zapomnieć ,będą mogli leżeć na macie masażu i czuć ,jak wszystkie zmartwienia odpływają razem z bólem .Dzięki odświeżającej wodzie z górskiego strumyka ,płynącego tuż za drzewami i kojącej aurze Carrickwell nabiorą nowych sił i zostaną uleczeni „
W takim podobnym uzdrowisku ona sama znalazła spokój ,co więcej sama ten spokój pomagała osiągnąć innym i teraz postanowiła zbudować podobny w innym miejscu . To właśnie tam wszystkie bohaterki się spotykają ,zaprzyjaźniają i wspierają wzajemnie. Mel dochodzi do wniosku ,że brakuje jej niezależności finansowej i samorealizacji .Daisy w końcu przestaje pić ,zaczyna akceptować samą siebie i układa sobie relacje z matką ,a Cleo postanawia naprawić stosunki z rodziną i spróbować odzyskać swoją miłość .

Pięknie napisana powieść o pragnieniach ,potrzebach ,marzeniach . W każdej z tych kobiet możemy znaleźć cząsteczkę siebie .

Trzy kobiety ,trzy całkiem inne historie i „dobra wróżka”.

Polecam:)

Polecam:)

książka ogólnie fajna ale niestety nudna, strasznie monotonna treść bez żadnych rewelacji, elementu zaskoczenia i dość przewidująca, czytałam kilka książek tej autorki i ta niestety jest najmniej ciekawa

Trzy rozne kobiety, trzy rozne historie, ale laczy je jedno.. walka o bycie szczesliwy. Ksiazka bardzo wciagajaca i czyta sie ja "jednym tchem". Jak najbardziej polecam;)

Miło się czyta,książka idealna na wakacje albo na długie zimowe wieczory.

Miło się czyta,książka idealna na wakacje albo na długie zimowe wieczory.

• Własne
  • Na wymianę/sprzedaż
  • Obyczajowe
  • Własne moje
  • Niedoczytane

Dodaj cytat z książki Zawsze i na zawsze