Twarz z przeszłości

Tłumaczenie: Maciej Raginiak
Wydawnictwo: Świat Książki
About face
9788373911987

Czasami lepiej zostawić przeszłość tam, gdzie ją pogrzebaliśmy... Gdy doktor Blake Hunter spotyka Casey Edwards błąkającą się po ulicach miasteczka Sweetwater, jest ona kobietą bez przeszłości. Pamięć wyparła ślady przerażających wydarzeń, jakie stały się jej udziałem przed dziesięcioma laty. Jedyne, co ma, to skrawek papieru z adresem wspaniałej posiadłości, w której mieszka jej matka. Ale dom nie stanie się dla niej bezpiecznym azylem. Sąsiedzi unikający jej wzroku... Matka szepcząca coś za zamkniętymi drzwiami... Ktoś, kto zrobi wszystko, by Casey nie przypomniała sobie zbyt wiele... Czy miłość, która do niej przyszła, pomoże zwalczyć demony przeszłości?

źródło opisu: Świat Książki, 2004

źródło okładki: www.swiatksiazki.pl

Jak kto jest jak nic nie pamiętasz, jak przyrządzałeś herbatę, w co się ubierasz, co za swetry lubisz.
Masz luki w pamięci, nic nie wiesz o sobie, kim jesteś!!
Casey spędziła swój czas w szpitalu psychiatrycznym, zamknięta od świata cierpi na amnezję, nie wie jakie jej życie było, czy z kim była.
Musi się dowiedzieć wszystkiego od swoich najbliższych.
Dramatyczna, wzruszająca historia kobiety, która chce odzyskać pamięć za wszelką cenę.
Książka zaskoczyła mnie pozytywnie, przypadła mi do gustu wciągnęła niesamowicie i trzymała w doskonałym napięciu.
Świetna, rewelacyjna książka bardzo zachwycona jestem,,poruszająca do głębi poruszyła mnie,złapała za serducho!!!!

dioneja | 2014-01-25
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane, 2014
Przeczytana: 24 stycznia 2014

"Twarz z przeszłości" to kolejna książka z biblioteki wzięta raczej "na czuja", bez sprawdzania wcześniej ocen tej pozycji. Tytuł ani autorka nic mi nie mówiło, więc chciałam dać szansę. Wzięłam się za czytanie z nadzieją na "odkrycie roku" wśród autorów. Jednak chyba to staje się powoli zasadą, że książki wybierane na chybił trafił zazwyczaj nie trafiają w me gusta...

Fabuła niestety nie powala. Niby pomysł dobry. Dziewczyna zostaje zamknięta w szpitalu psychiatrycznym, po spędzeniu w nim dziesięciu lat i wyjściu nadal ma dużą lukę w pamięci odnośnie swojego życia, zdarzeń z przeszłości. Jednak tutaj historia przedstawiona w sposób przewidywalny aż do bólu, zero ciekawych sytuacji. Mam wrażenie, że już większe zwroty akcji są w ustawach o podatku dochodowym, które ostatnio zgłębiałam na zaliczenia :P. Bohaterowie również strasznie płytko przedstawieni, jednowymiarowi. Każdy łudząco do siebie podobny. Osoby w tej książce różniły się jedynie imionami oraz płcią.

Styl autorki...

Karkam | 2012-10-25
Przeczytana: 21 października 2012

Jak to jest, gdy nie pamięta tego, co sprawia przyjemność? Jak przyrządzało się herbatę? Z kwaśnym sokiem cytryny, czy z słodyczą złocistego miodu? Czy ciało otulały kaszmirowe swetry, czy bluzy z pluszowym podbiciem? Jakie książki sprawiały przyjemność? Jakie dźwięki, jaki kolory, jakie...Jakie snuło się plany na przyszłość i dlaczego ktoś postanowił to wszystko zniszczyć?

Casey po wielu latach spędzonych w szpitalu psychiatrycznym, zamieszkuje ze swoją matką w okazałej rezydencji jej nowego męża. W drodze ze szpitala poznaje doktora Huntera, który okazuje się wyjątkowo szarmanckim mężczyzną i przyjacielem rodziny. W domu matki, spotyka Florę, swoją opiekunkę z dzieciństwa, która teraz pełni rolę gospodyni, piastującej opiekę nad posiadłością. W tych dwóch osobach, Casey odnajdzie wsparcie, podczas walki o swoją pamięć. Wydarzenia z przeszłości sprawiły, że pod wpływem ogromnego urazu psychicznego, dziewczyna straciła pamięć. Historia wiąże się z jej przyrodnim bratem, o którym...

Magda | 2014-04-29
Przeczytana: kwiecień 2014

Bardzo ciekawy pomysł,trochę gorsza realizacja... Od początku domyślałam się zakończenia...No cóż, może czytam zbyt dużo kryminałów? Historia Casey w wciąga, interesuje, intryguje. Autorka sama przypadkowo, bądź też celowo- tego nie wiem, zdradza drobnymi szczegółami, jak zakończy się ta historia. Sam wątek kryminalny jest jeszcze napisany dość znośnym językiem, ale kiedy autorka zaczyna budować romantyczną historię bohaterów, wpada niestety w tani harlequinowy styl...

Jolka | 2014-10-07
Przeczytana: 07 października 2014

Książka wzięta z półki bibliotecznej tak na czuja ,trochę i okładka przyciągnęła.
Casey, młoda i piękna kobieta, trafia do szpitala psychiatrycznego. Kiedy opuszcza jego mury, cierpi na amnezję. Casey wie, że jej wcześniejsze życie kryje jakąś tajemnicę, ale nikt - poza ukochanym - nie chce z nią o tym rozmawiać. Z dnia na dzień dziewczyna dowiaduje się coraz więcej o swojej przeszłości. Jednak ta wiedza dla niektórych osób staje się niewygodna.

dona | 2016-03-08

Książka bardzo wciąga, przeczytałam ją w jeden wieczór. Trzyma w napięciu do samego końca. Gorąco polecam!

Imagination | 2014-12-13
Przeczytana: 13 grudnia 2014

Książka kiepska. Słabe dialogi, wszystko przewidywalne, żadnego napięcia. Książka w niczym mnie nie zaskoczyła, dobrnęłam do końca bardziej dla upewnienia się, że skoczyło się tak jak myślałam. Język pisarki jakiś taki infantylny, wszystkie postaci, dialogi i sytuacje strasznie spłycone, no jakoś nie urzekła mnie ta historia kompletnie. NIE POLECAM.

karjola | 2014-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2014

Kiepska książka. Przede wszystkim nie jestem w stanie określić gatunku książki:ani to kryminał, bo tajemnicy żadnej nie było,żadnych dramatycznych wydarzeń, ani powieść psychologiczna bo w niej to tylko "psychologia dla ubogich";)akcja naciągana, wydarzenia wytworzone sztucznie. Zakończenie przewidywalne. Nie polecam

Beata | 2015-03-27

Książka wciąga od pierwszych stron, czyta się ją błyskawicznie. Serdecznie polecam!!

dominnnikaaa | 2012-11-24

Przeczytalam tę książkę 3 razy ;D Fantastyczna !