Wyniosły lord

Wydawnictwo: Amber
Lord of ice
romans

Inne wydania

Dumny i nieprzystępny hrabia Winterley zostaje niespodziewanie opiekunem bratanicy zmarłego przyjaciela. Oszałamiająco piękna i namiętna Miranda rozpala płomień w sercu wyniosłego lorda. Lecz nagle okazuje się, że jest również jedyną kobietą, której mu kochać nie wolno...

tatiasza | 2015-05-10

Romans. Poraniony psychicznie wojną hrabia Winterley, niespodziewanie zostaje prawnym opiekunem bratanicy zmarłego przyjaciela. Piękna Miranda rozpala ogień w sercu hrabiego. Obydwoje bronią się przed tym uczuciem. Każdy ma swoje powody, aby uciekać przed tą miłością. Po drodze do szczęśliwego finału napotykają na różne przeszkody...
Polecam :)

Miriam Fraser | 2014-06-28
Przeczytana: 28 czerwca 2014

Zwykle nie sięgam po taki gatunek literacki- romans historyczny, więc była to dla mnie w pewnym stopniu mała odskocznia.
Jest to lekka historia o byłym żołnierzu, który walczył na pierwszym froncie oraz dziewczyny z nieprawego łoża.
Oczywiście bohaterowie wmawiają sobie,że nie mogą być razem. Muszę przyznać, że co dziwne, nie irytowało to mnie. Powody są dość logiczne, ale jednak (jak to w romansach) para powoli się w sobie zakochuje. Między czasie motyw morderstwa robi się coraz ciekawszy.
Powieść tą dobrze się czyta. Styl pisarski pani Gaelen jest przyjemny w odbiorze.
Ogromny minus muszę dać za to, że opisywana historia jest od samego początku na wskroś przewidywalna. Trochę autorka pomieszała w końcówce, więc trochę mnie to zaintrygowało.
Jeżeli macie potrzebę przeczytać coś lekkiego i dużo nie wymagacie to możecie sięgnąć po tą powieść. Ale jeśli jesteście wymagającymi czytelnikami to lepiej odpuście ją sobie, zawiedziecie się.

Ryjek | 2015-12-10

To trzecia z kolei książka o losach książęcej rodziny Hawkscliffe ale ja ją przeczytałam jako pierwszą.
Klasyk!
Miranda i Damien. Ach jak oni pięknie razem wyglądali :) na prawdę autorka tak pięknie i wyraziście to wszystko opisuje, że czytelnik oczyma wyobrażni wszystko widzi, mało tego Gaelen Foley jest w tym prawdziwą mistrzynią.
Każda następna książka jest tego niemal żywym dowodem.
Zakochałam się w tych bohaterach. Oboje mieli się ku sobie choć na przeszkodzie do ich szczęścia stało wiele przeciwności. A to stryj Mirandy, niepokoje Damiena po powrocie do domu z wojny dotyczące jego zdrowia psychicznego, obietnica jaką złożył drugiemu stryjowi Mirandy (temu dobremu) że będzie się nią opiekował.
Na szczęście zakończenie jest dobre i jak to się ma zwykle w romansach przewidywalne ale to nic.

Amoretta | 2014-06-30
Przeczytana: 01 lipca 2014

Moje kolejne spotkanie z braćmi Knight. Tym razem pierwsze skrzypce gra jeden z bliźniaków - Damien. Strasznie poraniony psychicznie po zmaganiach wojennych szuka zapomnienia w zaciszu swoich włości, aż tu nagle ginie w Londynie jego przyjaciel, a on mocą testamentu zostaje jedynym opiekunem 19 letniej panny. Oczywiście zakochują się w sobie od pierwszych chwil choć długo nie dopuszczają do siebie tej myśli. Książka rewelacyjna na letnie popołudnie. Polecam.

Karolina | 2012-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2012

Urocza, lekka, bohaterowie nie wkurzają, odziwo realistyczna. Polecam!
(Jest to 3 część sagi o braciach KNIGHT).

Sakarya | 2013-09-20

Zobaczył ją na deskach podrzędnego teatru. Zaszedł tam z nudów i nie spodziewał się spektaklu wartego zapamiętania. Ale gdy na scenę wyszła ona - piękna i zmysłowa, widział tylko ją i wiedział, że musi ją posiąść. Jakież było jego zaskoczenie, kiedy mu odmówiła! Przecież to zwykła aktorka, ladacznica! Przecież nie chciał nic za darmo! A gdy odchodziła urażona niemoralną propozycją, coś kazało mu się za nią obejrzeć, jakiś instynkt. I zobaczył jak napada na nią pięciu mężczyzn. Rzucił się na pomoc i z furją pozbawił życia napastników. Widział przerażenie w oczach dziewczyny, ale nie z powodu napadu, tylko z powodu opętania, które ujrzała w jego oczach. A po paru dniach okazało się, że został jej prawnym opiekunem. Chyba gorzej już nie mogła zacząć się ich znajomość.

Agnieszka | 2014-10-10
Przeczytana: 10 października 2014

Trzecia cześć serii od której zaczęłam w sumie całość. Jak do tej pory podobała mi się najbardziej. Nie przepadam za bohaterkami które są mdłe i zachowują się jak rozmemłane kocięta, tu na szczęście mamy dziewczynę z charakterem.
Dodatkowo znów spodziewając się kolejnej łatwej prostej historyjki zostałam zaskoczona małą intrygą przez autorkę to przyjemne, zresztą kolejne zaskoczenie. To co mi się podoba najbardziej w jej książkach to chyba to że umie umiejętnie przejść z narracji skupionej na bohaterce na tą którą prowadzi z perspektywy bohatera. Podoba mi się to umiejętne przejście oraz to że mogę czytać obserwując ten świat z obu perspektyw.

Klaudia95 | 2015-02-24
Na półkach: Ksiazki, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 11 listopada 2013

Kolejna świetna część o rodzinie Knight. Tym razem bohaterem powieści jest Damien, który jest żołnierzem.
Na początku mamy opisane morderstwo. Brat zabija brata dla zysku, jednakże nie wie, że opiekunem Mirandy jest ktoś inny.
Miranda podobnie jak matka, uwielbia być aktorką. Nie wyobraża sobie, że mogłaby nie być aktorką.
Pewnego razu spotyka Damiena, który jest nią oczarowany. Po kilku dniach okazuje się, że jest jej prawnym opiekunem. Przez co - jak twierdzi Damien - nie mogą być razem, ale nieodparta siła, ciągnie ich do siebie...
Dlaczego wujek Mirandy został zamordowany? Czy pochodzenie Mirandy wyjdzie na jaw? I czy Damien przyzna się do swoich uczuć, jakie żywi do swojej podopiecznej?
Gorąco polecam, saga o Knigtach jest niezwykle wciągająca.

OLA | 2014-09-28
Przeczytana: 12 maja 2014

Tym razem romans historyczny opowiada o Damienie Knighcie i Mirandzie FitzzHubert. Są oni w sobie zakochani, ale nie potrafią przyznać się do miłości i boją się jej.

lusi333 | 2013-02-07

super książka dla lubiących romanse historyczne Cała seria autorki mnie wchłonęła polecam