Sekret uwodzenia

Tłumaczenie: Aleksandra Górska
Cykl: Siostry Holt (tom 3) | Seria: Romans Historyczny
Wydawnictwo: Amber
The Secret to Seduction

Sabrina, piękna córka wiejskiego pastora, marzy o pracy misjonarki. Szczytne plany niweczy spotkanie z hrabią Rawdenem – libertynem i donżuanem. Sabrina niespodziewanie poznaje siłę namiętności. Zatraca się w niebezpiecznej miłosnej grze nieświadoma, że czarujący mężczyzna wyrządził niegdyś jej rodzinie krzywdę, jakiej się nie wybacza...

źródło opisu: Amber, 2007

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Kasiag | 2015-09-06

Udane zakończenie cyklu o siostrach Holt.
Wszystkie wątki znajdują szczęśliwy finał; wszystkie tajemnice zostają wyjaśnione.
Sabrina i Rhys nie zaintrygowali mnie co prawda tak bardzo jak np. Susannah i Kit (z pierwszego tomu), ale autorka zastosowała bardzo ciekawy zabieg. Małżeństwo z konieczności, niechciane, lecz wymuszone przez okoliczności. Potrzeba trochę czasu i jeszcze więcej zdarzeń, żeby małżonkowie znaleźli drogę do swoich serc :)
Czytało się lekko, a czego więcej chcieć od romansu historycznego.
Miło stwierdzić, że pani Long nie schodzi poniżej pewnego poziomu, więc zasiadając do jej książek można liczyć na solidną rozrywkę.

zabielka | 2014-06-25
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 19 czerwca 2014

Nie ma to tamto, lubię romanse historyczne i ten oto egzemplarz również lubię. Polecam serdecznie, pomysł na książkę jest ciekawy i miło pokazany, nie rozpisuję się więcej tylko ruszam na poszukiwania innych perełek. :) Polecam i pozdrawiam :)

wiejskifilozof | 2013-02-02

Lekkie , łatwe i przyjemne . Czyta się dobrze , pewnie zawodowy historyk powie , tamte czasy, nie były ,aż tak piękne .Lecz , to tylko romans .I do udanie napisany .

Iwona | 2013-11-27
Przeczytana: 27 listopada 2013

Książka ta jest jakby kontynuacją "Uroczej i nieznośnej". Miałam to szczęście i nie wiedząc o wspólnym wątku przeczytałam je w odpowiedniej kolejności.
Sekret uwodzenia jest utrzymany raczej w poważnym nastroju (poprzednia ma dość dużą dawkę humoru). Książka tak jak poprzednia jest bardzo poruszająca, nie można pozostać obojętnym na przeżycia bohaterów, jest pełna czystej namiętności i rodzącej się dojrzałej miłości. Jest pozbawiona nadmiaru ckliwości (na całe szczęście, bo wiele romansów jest ckliwych i przesłodzonych aż do bólu). Prosty język nadaje jej typowo romansowej lekkości, dzięki czemu czyta się naprawdę wspaniale.

Milli | 2017-11-27

Rhys Gillray, hrabia Rawden z wprawą gracza używa słodkich słów i dwuznacznych zwrotów. W końcu jest Libertynem.
Pod tym pseudonimem napisał nieprzyzwoity zbiorek pt. "Sekret uwodzenia".
Gdy w jego majątku zjawia się Sabrina Fairleigh, piękna choć nieco świętoszkowata córka pastora, zblazowany gospodarz rozpoczyna nieczystą grę, by udowodnić dziewczynie, że nawet ona jest podporządkowana pragnieniom ciała.
Nie spodziewał się jednak, że sam wpadnie w dołek, który kopał pod Sabriną i kończy jako jej mąż.
Ale tutaj dopiero historia się zaczyna, bo Sabrina w najczarniejszych snach nie przypuszczała jaką rolę odegrał Rhys w przeszłości, która właśnie ją dogania.
Bardzo mi się podobała relacja między małżonkami. Jego strach i uciekanie, jej cierpliwość i mądrość.
Wątek Anny Holt również zakończony został w ładnym stylu.
Do połowy bardzo zmysłowo i przyjemnie, póżniej nieco dramatycznie, ale cały czas ciekawie.
Kilka razy serce mi ścisnęło.
Najlepsza część trylogii.

jol | 2016-01-03

Ostatnia z cyklu o siostrach Holt jak dla mnie zdecydowanie najlepsza. Poprzednie dwie według mnie przeciętne. W końcu wyjaśniły się tajemnice ale też związek Sabriny przedstawiony w sposób interesujący i z humorem.

xCarolinex | 2014-01-24

Przyjemna ksiazka, na jeden lub dwa wieczory, ale raczej dla malo wymagajacych czytelnikow.

Nie czytalam dwoch poprzednich tomow i nie mialam problemow zeby wstrzelic sie w akcje.

eve | 2014-12-26
Przeczytana: 26 grudnia 2014

Książka warta przeczytania, jednak moja opinia nie do końca może być obiektywna. Jest to trzecia książka z serii i w moim mniemaniu najlepsza. Jednak czytałam wszystkie książki w jednym ciągu dlatego napiszę recenzję dla całego cyklu.
Pomysł na serię ciekawy. W momentach nawet dobrze opisana intryga ale autor nie ustrzegł się banałów i nudy. Myślę, że najwięcej dla całej historii wnosi część pierwsza i trzecia. W pierwszej części poznajemy bohaterów serii oraz przyczyny i skutki działań ojca bohaterek. W trzeciej mamy rozwiązanie zagadki i oczywiście szczęśliwe zakończenie. Natomiast druga seria może być czytana niezależnie od pozostałych dwóch - jako osobna pozycja. Bo to, że jest to część z serii wiemy z toczonego w tle nawiązania do znajomości z postaciami części pierwszej.
Czyta się dobrze i dlatego polecam.

Volumen | 2014-12-08

Lekki i przyjemny romans na cklodne i dlygie wieczory.

KaWi | 2018-02-09