Idealna róża

Cykl: Upadłe Anioły (tom 7) | Seria: Romans Historyczny
Wydawnictwo: Amber
One perfect rose
uczucie, miłość, tragedia

Uczucie naznaczone tragedią i śmiertelną groźbą w powieści jednej z najlepszych i najpopularniejszych amerykańskich autorek romansów historycznych. Po zaułkach londyńskiego portu błąka się osierocona dziewczynka. Szczęśliwy traf wiedzie ją ku rodzinie, która daje jej dom, schronienie i otacza rodzicielską troską. Po latach los raz jeszcze uśmiecha się do Rozalindy &ndash, dziewczyna spotyka mężczyznę swego życia. Lecz rozkosze miłości przyćmiewa fatum, jakie ciąży nad ukochanym...

Justyna Antoniewicz | 2015-05-16
Przeczytana: 16 maja 2015

Od początku pod urokiem jestem tej książki zachwyciła mnie pięknym stylem napisany romans historyczny...piękna historia małej dziewczynki Rosalindy błąkającej się po ulicach Londynu pozostawione przez matkę spaceruje nie ma gdzie pójść, bez opieki.
Schronienie daje dziecku małżeństwo, które ma 3 córki pragnie zaopiekować się dziewczynką, otoczyć troską...obdarzyć rodzicielską miłością, żeby czuła ciepło domowego ogniska, miłość przybranych rodziców.
Wzruszyła mnie ta Rosalinda chwyciła za serce, wzruszeń...emocji mocnych dostarczyła, urzekła mnie swoją skromnością, dobrocią i pracowitością. Spotkała swojego jedynego, ukochanego mężczyznę, którego pokochała całym sercem.
Czytałam z przyjemnością tą książkę przecudna naprawdę.
Uwielbiam czytać romanse i to chętnie mają w sobie coś wyjątkowego, fajnego że chce się przeczytać!!!

klaudiabla2 | 2014-01-11
Przeczytana: 28 grudnia 2013

Po moim udanym pierwszym razie z romansem historycznym postanowiłam od razu pójść za ciosem. Tym razem mój wybór padł na tę autorkę.
Została ona laureatką wielu nagród w swojej dziedzinie jak i całej twórczości.
Historia zaczyna się gdy po uliczkach, w których pomieszkują najgorsze osobistości miasta błąka się wygłodzona sierota. Ma szczęście i interesuje się nią małżeństwo, które zabiera ją do swojego domu. Kilkanaście lat później dziewczyna ta spotyka być może mężczyznę swojego życia, ale nad jej ukochanym ciąży straszliwe fatum.
Chyba ten gatunek książek stanie się niedługo moim ulubionym. Nie dość, że mamy tutaj przepiękny i emocjonalny romans, który wcale nie musi być cukierkowy, bajkowy i zakończyć się szczęśliwie. Nie dość, że mnóstwo tu miłości i namiętności, znajdziemy też kilka scen erotycznych. Jak zwykle subtelnych i delikatnych.
Lubię klimat panujący w takich powieściach. Szeleszczące suknie, bale, wizyty, zaproszenia i bileciki. Jak z powieści Jane Austen....

Nil_Due_Nil_Un | 2014-06-14

Ej, to było genialne :D Przewspaniała fabuła, kilka interesujących zwrotów akcji i napięcie, które wzrasta z każdą następną stroną :) To jest o takim księciu (z początku wydawało mi się kiczowate i takie tandetne ale można się przyzwyczaić - właściwie na tym polega urok książki - jest taka bajkowa!), który zaraz na pierwszej stronie dowiaduje się, że jest ciężko chory i umrze. Wyrusza incognito, żeby pogodzić się z tą myślą i zaznać życia z dala od tych wszystkich burżujów i kasy. Poznaje Rozalindę - osieroconą dziewczynkę z trudną przeszłością i zakochują się w sobie :D Fabuła przypomina trochę Kopciuszka :D Jak baśń Disneya ale w wydaniu dla dojrzalszych :) Nie zabrakło też ostrzejszych scenek :D Polecam.

Angelika | 2016-09-19
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 19 września 2016

Wspaniały romans historyczny.Czyta się go z zainteresowaniem i ciekawością.Główni bohaterowie Rosalinda(aktorka) i Stefan(książe) to para stworzona dla siebie. Czują się dobrze w swoim towarzystwie.Stefan ucieka od swoich obowiązków ,gdy dowiaduje się ,że jest umierający. Szczeście znajduje w trupie teatralnej w której występuje Rosalinda. Łączy ich silne uczucie pobierają się. Stefan żyje odliczając dni do śmierci. Gdy jego stan się pogarsza Rosalinda i Catrina starają zaczynają walkę o jego życie ... Okazuje się ,że nie cierpi na żołądek i wątrobę tylko cierpi na zatrucie arszenikiem . Jak się okazuje zatruwał go przyrodni brat lekarz . Stefan doszedł do zdrowia i z Rosalindą oczekują dziecka . Książka do końca trzyma w napięciu. W ostatnich rozdziałach myślałam , a to pech kończy się ,żywot księcia .Miłym zaskoczeniem dla mnie było wyzdrowienie księcia. Polecam bardzo dobra

NegroMal | 2012-10-17
Przeczytana: 12 października 2012

Jak dla mnie rewelacja :)

Zachęcam do przeczytania tej książki, bo warto :)

Ania713631 | 2013-08-23
Przeczytana: 23 sierpnia 2013

Właściwie to mój pierwszy romans historyczny, ale książka urzekła mnie od samego początku i dzięki niej na pewno sięgnę po inną książkę z tego gatunku.

Martini | 2011-03-05

Ciekawe rozwiązanie pochodzenie Rozalindy ;)

Kasia W-ka | 2013-11-18
Przeczytana: 11 lipca 2014

Inny tytuł: "Uciec z doliny cienia".

Kasia W-ka | 2013-11-18
Przeczytana: 11 lipca 2014