Jej pragnienie

Wydawnictwo: Amber
Her Only Desire
romans historyczny
Amanda

Niepokorna Georgiana przysięgła, że wzgardzi każdym mężczyzną, który nie będzie jej traktował jak równą sobie. Leczy kiedy spotyka wyniosłego markiza,, nie może się oprzeć pragnieniu sprowokowania jego prawdziwej natury, która kryje się pod wystudiowanym chłodem. Niewinny flirt uwikła ją w niebezpieczną misję, z jaką markiz przybył do Indii, i zaprowadzi w jeszcze groźniejszy świat arystokratycznych salonów...

źródło opisu: Amber, 2013

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

MysiaG | 2019-02-10
Przeczytana: 09 lutego 2019

Nie zachwycił mnie ten romans, może po prostu nie miałam nastroju.
Główni bohaterowie poznają się w Indiach w 1817 roku. On - dyplomata reprezentujący angielski rząd, przybywa do kolonii, aby zapobiec wybuchowi wojny. Ona - angielska arystokratka urodzona w Indiach, zżyta z tamtejszymi ludźmi i tradycjami, której bracia są oficerami kawalerii brytyjskiej i mają ochraniać misję dyplomatyczną głównego bohatera. Pomimo egzotycznej, nieco bajkowej scenerii wzajemne relacje pary nie porywają emocjonalnością, a ich przygody nie były specjalnie intrygujące. Przeniesienie akcji do Anglii też nie podkręciło temperatury całej opowieści.
Książkę czyta się dobrze, choć ja nie znalazłam w niej nic szczególnie wciągającego. To zwyczajny, poprawnie napisany romans historyczny.

Nika16wow | 2018-01-07
Przeczytana: 06 lipca 2014

Bardzo romantyczna historia i nie byłoby w niej nic denerwującego, gdyby nie opisy myśli Firoza. W jakim celu znalazło się to w tej powieści? Nie wiem. Gdybym chciała poczytać o osobie chorej psychicznie to zapewne sięgnęłabym po inną lekturę. Uważam, że autorka mogła sobie darować te kilka stron, które poświęciła na Fizora, a książka i tak i tak byłaby fajna. Podsumowując proponuje ominąć te opisy, a powieść będzie wydawała się wtedy o wiele lepsza.

Klaudia Sowa | 2015-05-29
Przeczytana: 29 maja 2015

Dzisiaj skończyłam czytać "Jej pragnienie" autorstwa Gaelen Foley.
Styl pisarki nie jest mi obcy podobnie jak i jej książki - już wcześniej czytałam jej książki i podobały mi się.
Kolejny przeczytany przeze mnie tom o Knigtach. Tu główną rolę odgrywa Georgiana i Ian, którego mieliśmy okazję poznać wcześniej, kiedy bracia Jacindy, chcieli aby wyszła za Iana.
Georgiana córka lorda Arthura, brata sławnego księcia Hawkscliffe' a, która dziedziczy imię po swojej ciotce znanej ze skandali. Podobnie jak jej ciotka, nie chce wychodzić za mąż.
Ian Presscott nie jest mężczyzną w typie Georgiany. Jednakże pomiędzy młodymi rodzi się uczucie...
Plusy książki: 1)Akcja, 2) Fabuła, 3)Ciekawi bohaterowie, 4)Indie- zamiast Londynu, na początku książki 5)Tajemniczość Iana 6)Charakter bohaterów, 7) Inne wątki poza głównymi bohaterami, 8) Wiadomości o Indiach.
Ja mogę tylko polecić miłej lektury. Nie nudziłam się ani trochę!

zabielka | 2014-06-25
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 23 czerwca 2014

Polecam serdecznie, Ciekawie wykreowana książeczka, pomysł rewelacyjny, miło się czyta i przenosi w kolorowy (choć nie z każdej perspektywy) świat Indii. Nudzić się przy niej nie da więc nie zamęczam was przed czytaniem już więcej, Dobrej zabawy. :)

Książkoholiczka | 2014-06-06

Klasyczne - nieklasyczne romnsidło, które klasycznie jest przewidywalne, ale posiada nieklasycznie umieszczoną akcję książki. Ogólnie książka średnia, ale jak na romans dobra i warta polecenia do czytania lekkiego, niewymagającego myślenia.

HungryEyes_69 | 2013-10-17
Przeczytana: wrzesień 2013

Całe szczęście, że akcja rozgrywa się w Indiach. To daje książce duży plus, tak samo jak dla fabuły. Dialogi fajne, bohaterzy ciekawi. Hm... Nic dodać, nic ująć. Żeby dowiedzieć się więcej, musicie sięgnąć po nią sami:)

lusi333 | 2013-02-07

super książka dla lubiących romanse historyczne Cała seria autorki mnie wchłonęła polecam

Anka | 2012-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2012

Trzeba lubić romanse historyczne ale książka prócz wątków miłosnych nie jest ani przez chwilę nudna. Fabuła trzyma z napięciu przez cały czas!

Karolina | 2011-09-04
Na półkach: Przeczytane, Harlekiny
Przeczytana: 04 września 2011

Uwielbiam romanse, a to jest bardzo dobra powieść. Choć zachowanie Iana nieraz jest nieco irytujące, to zaimponowała mi miłość jego i Georgiany.
Lekka i przyjemna książka. Łatwo się czyta. Odpowiednia na umilenie popołudnia. Polecam!

victoria_87 | 2011-08-24
Przeczytana: grudzień 2010

Egzotyczne Indie,niebezpieczeństwo,strach,obawa o życie bliskich,tajna misja, a do tego rodzące się uczucie pomiędzy główną bohaterką Georgianą, a nowo poznanym nieznajomym.Co z tego wyniknie sam się o tym przekonasz jeśli sięgniesz po tę książkę.Polecam.