Jej pragnienie

Okładka książki Jej pragnienie Gaelen Foley
Okładka książki Jej pragnienie
Gaelen Foley Wydawnictwo: Amber Cykl: Trylogia The Spice (tom 1) Seria: Love&Story literatura obyczajowa, romans
Trylogia The Spice (tom 1)
Love&Story
Her Only Desire
Amber
2013-01-01
2009-01-01
2007-03-27
Agnieszka Kowalska
romans historyczny

Wciągający, złożony romans ze szczyptą orientu. Mniam!
Powieść Gaelen Foley umiliła mi bezsenną noc i pozwoliła zapomnieć o dręczącym mnie przeziębieniu, więc ze swojego zadania wywiązała się znakomicie. Pierwszy akt książki odbywający się w Indiach to majstersztyk, barwne opisy, budujące się napięcie, rosnące pożądanie między bohaterkami- wspaniałe. W drugim akcie zmieniamy lokalizację i mam wrażenie że historia straciła trochę polotu a tempo akcji wyraźnie spadło. Jednak im bliżej końca tym bardziej książka zyskuje i intryguje.
Polecam serdecznie, jest to jeden z romansów, który zostanie ze mną na dłużej :)

Wciągający, złożony romans ze szczyptą orientu. Mniam!

Mamy tutaj tajną misję, intrygę, romans, niebezpieczeństwo, a do tego rodzące się uczucie między głównymi bohaterami.

Markiz Ian Griffith to dyplomata reprezentujący angielski rząd, który ma za zadanie zapobiec wybuchowi wojny. Wydawałoby się, że jest spokojny i zawsze opanowany, ale pod tą wymuskaną powierzchnią czai się przyczajony tygrys, który na dodatek skrywa mroczną tajemnicę.
Georgiana to angielska arystokratka urodzona w Indiach, która pokochała ten kolorowy i egzotyczny świat. Jest niepokorna, pełna pasji i ciepła dla bliskich jej osób.

Pomysł na treść bardzo mi się podobal i za to te 6 gwiazdek. Odjelam za jak dla mnie nudne opisy zachwytu bohaterow pocałunkami. Czytalo to się okropnie. Gdy autor bardziej skupil się na akcji niz na uniesieniach bohaterki książkę mozna byloby lepiej ocenic.

Nie zachwycił mnie ten romans, może po prostu nie miałam nastroju.
Główni bohaterowie poznają się w Indiach w 1817 roku. On - dyplomata reprezentujący angielski rząd, przybywa do kolonii, aby zapobiec wybuchowi wojny. Ona - angielska arystokratka urodzona w Indiach, zżyta z tamtejszymi ludźmi i tradycjami, której bracia są oficerami kawalerii brytyjskiej i mają ochraniać misję dyplomatyczną głównego bohatera. Pomimo egzotycznej, nieco bajkowej scenerii wzajemne relacje pary nie porywają emocjonalnością, a ich przygody nie były specjalnie intrygujące. Przeniesienie akcji do Anglii też nie podkręciło temperatury całej opowieści.
Książkę czyta się dobrze, choć ja nie znalazłam w niej nic szczególnie wciągającego. To zwyczajny, poprawnie napisany romans historyczny.

Nie zachwycił mnie ten romans, może po prostu nie miałam nastroju.

Bardzo romantyczna historia i nie byłoby w niej nic denerwującego, gdyby nie opisy myśli Firoza. W jakim celu znalazło się to w tej powieści? Nie wiem. Gdybym chciała poczytać o osobie chorej psychicznie to zapewne sięgnęłabym po inną lekturę. Uważam, że autorka mogła sobie darować te kilka stron, które poświęciła na Fizora, a książka i tak i tak byłaby fajna. Podsumowując proponuje ominąć te opisy, a powieść będzie wydawała się wtedy o wiele lepsza.

Dzisiaj skończyłam czytać "Jej pragnienie" autorstwa Gaelen Foley.
Styl pisarki nie jest mi obcy podobnie jak i jej książki - już wcześniej czytałam jej książki i podobały mi się.
Kolejny przeczytany przeze mnie tom o Knigtach. Tu główną rolę odgrywa Georgiana i Ian, którego mieliśmy okazję poznać wcześniej, kiedy bracia Jacindy, chcieli aby wyszła za Iana.
Georgiana córka lorda Arthura, brata sławnego księcia Hawkscliffe' a, która dziedziczy imię po swojej ciotce znanej ze skandali. Podobnie jak jej ciotka, nie chce wychodzić za mąż.
Ian Presscott nie jest mężczyzną w typie Georgiany. Jednakże pomiędzy młodymi rodzi się uczucie...
Plusy książki: 1)Akcja, 2) Fabuła, 3)Ciekawi bohaterowie, 4)Indie- zamiast Londynu, na początku książki 5)Tajemniczość Iana 6)Charakter bohaterów, 7) Inne wątki poza głównymi bohaterami, 8) Wiadomości o Indiach.
Ja mogę tylko polecić miłej lektury. Nie nudziłam się ani trochę!

Dzisiaj skończyłam czytać "Jej pragnienie" autorstwa Gaelen Foley.
Georgiana...

Polecam serdecznie, Ciekawie wykreowana książeczka, pomysł rewelacyjny, miło się czyta i przenosi w kolorowy (choć nie z każdej perspektywy) świat Indii. Nudzić się przy niej nie da więc nie zamęczam was przed czytaniem już więcej, Dobrej zabawy. :)

Klasyczne - nieklasyczne romnsidło, które klasycznie jest przewidywalne, ale posiada nieklasycznie umieszczoną akcję książki. Ogólnie książka średnia, ale jak na romans dobra i warta polecenia do czytania lekkiego, niewymagającego myślenia.

Całe szczęście, że akcja rozgrywa się w Indiach. To daje książce duży plus, tak samo jak dla fabuły. Dialogi fajne, bohaterzy ciekawi. Hm... Nic dodać, nic ująć. Żeby dowiedzieć się więcej, musicie sięgnąć po nią sami:)

super książka dla lubiących romanse historyczne Cała seria autorki mnie wchłonęła polecam

• Romans historyczny
  • Romanse historyczne
  • Romans historyczny
  • Gaelen Foley

Dodaj cytat z książki Jej pragnienie