Skazany na biurko. Postaw się siedzącemu światu

Wydawnictwo: Galaktyka
trening, funkcjonalny, sport, starrett,
sport
Wilcza

Kelly Starrett, znany fizjoterapeuta i autor światowego bestselleru Bądź sprawny jak lampart, prezentuje szczegółowy plan przetrwania w środowisku, w którym głównie się siedzi. Krzesło jest wrogiem i powoli zabija nasze ciało!Skazany na biurko dostarcza gotowych rozwiązań i kreatywnych pomysłów pozwalających skrócić czas spędzany w pozycji siedzącej, a także doradza, jak przerobić własne biurko na dynamiczne środowisko pracy w pozycji stojącej, co poprawi jakość twojego życia.

Dzięki tej książce nauczysz się:
• rozpoznawać i korygować złą postawę podczas siedzenia, stania i poruszania się,
• zapobiegać bólom odcinka lędźwiowego pleców, szyi, barków, nadgarstków i kolan, zmniejszyć te dolegliwości i leczyć je,
• niwelować skutki urazów przeciążeniowych, takich jak zespół cieśni nadgarstka i zapalenia ścięgien,
• stabilizować w poprawnej pozycji kręgosłup, biodra i barki,
• chodzić, schylać się i kucać w optymalny sposób,
• likwidować ból i poprawiać zakres ruchu dzięki 14 programom mobilizacyjnym.

źródło opisu: https://www.galaktyka.com.pl/product,,822.html

źródło okładki: https://www.galaktyka.com.pl/product,,822.html

Moim zdaniem jest to jedna z najlepszych moich książek. Bardzo dużo mi dała jeśli chodzi o wiedzę terapeutyczną oraz w ogóle praktyczną na co dzień. Spośród moich wieeelu autorów widniejących na okładkach kolorowych książek Kelly jest moim mentorem jeśli chodzi o ciało. Obowiązkowa lektura wraz z "Bądź sprawny jak lampart" oraz "Gotowy do biegu". Polecam gorąco :)

Johnny_Malini | 2018-08-14
Przeczytana: 07 sierpnia 2018

Uważam, że tę książkę przeczytać trzeba, w dzisiejszych czasach jest to konieczne. Po co?
Żeby być świadomym własnego ciała i jego funkcjonowania – tego faktycznego, zapewne dalekiego od ideału, oraz tego prawidłowego, zgodnego z mechaniką ciała i najbardziej dla nas korzystnego.
Żeby samemu lokalizować i pracować nad obszarami, które potrzebują poprawy i powrotu do stanu normalnego zakresu ruchu.
Żeby wiedzieć jak poprawnie wykonywać mobilizacje, czym i przy użyciu jakiej techniki.
Żeby samemu eliminować kontuzje i rozbijać sztywne, obolałe mięśnie.
Żeby każdego dnia poprawnie się poruszać i wykonywać z pozoru najprostsze, codzienne czynności, żeby czuć się dobrze w swoim ciele i jak najdłużej się nim cieszyć.

Sama książka jest świetnie napisana i ułożona – zrozumiały język, częste powtarzanie wspominanych wcześniej informacji, zdjęcia i opisy poszczególnych kroków mobilizacji i prawidłowych pozycji ciała; techniki mobilizacji na poszczególne obszary całego ciała są na samym...

Aidan | 2018-05-01

Obowiązkowa lektura dla każdej osoby,która chce świadomie dbać o własne zdrowie.Nikt za nas tego nie zrobi,a "Skazany na biurko" powinien być jednym z elementów w naszej walce o zdrowe życie.Zdecydowanie polecam.

Arakus | 2017-05-02
Przeczytana: 01 maja 2017

Najlepsza książka jaką mogę polecić i sportowcom-amatorom, i osobom trzymającym się z daleka od sportu (na razie). Prawdziwe kompendium wiedzy i technik mobilizacyjnych dla całego ciała. Lepiej opisane techniki niż w "Gotowym do biegu" tego autora. Jedna z niewielu książek, których żałuję, że nie wyszły i nie posiadałem wcześniej.

lolekanabolek | 2017-02-25
Przeczytana: 17 marca 2017

przeczytane i wdrażane w życie

jamrocha | 2018-07-15
Proki_24 | 2018-06-28