Skazany na biurko. Postaw się siedzącemu światu

Okładka książki Skazany na biurko. Postaw się siedzącemu światu Glen Cordoza, Kelly Starrett
Okładka książki Skazany na biurko. Postaw się siedzącemu światu
Glen CordozaKelly Starrett Wydawnictwo: Galaktyka sport
sport
Galaktyka
2016-10-26
2016-10-26
trening funkcjonalny sport starrett

Okładka książki Tajniki rehabilitacji Glen Cordoza, Tom Walters
Tajniki rehabi... Glen Cordoza, Tom W...
Okładka książki Trening mięśni pośladkowych. Jak zbudować siłę, poprawić sylwetkę i osiągnąć sportowe cele Bret Contreras, Glen Cordoza
Trening mięśni... Bret Contreras, Gle...

Rewelacyjna książka po przeczytaniu, której już nigdy nie spojrzę w ten sam sposób na krzesło. Autor, który jest fizjoterapeutą pokazuje jakie negatywne skutki ma prowadzenie siedzącego trybu życia. Przedstawia również bardzo dokładnie kilkadziesiąt ćwiczeń, które powinniśmy wykonywać, z korzyścią dla naszego zdrowia.
Książkę polecam każdemu, bez względu na wiek czy tryb pracy.

Książkę polecam każdemu, bez względu na wiek czy tryb...

Recenzja graficzna: https://tiny.pl/ctx77

Recenzja graficzna: https://tiny.pl/ctx77

Super! Tak dla osób aktywnych, jak i dla skazanych na biurko bardzo dużo wartościowej treści wraz z dokładnymi opisami ćwiczeń i technik wspierających utrzymywanie właściwego stanu aparatu ruchu.

W obecnych czasach, lektura idealna dla pracowników biurowych.

W obecnych czasach, lektura idealna dla pracowników biurowych.

Rewelacyjna książka. Powinna być obowiązkową lekturą każdego człowieka.

Rewelacyjna książka. Powinna być obowiązkową lekturą każdego człowieka.

Książka, która po pierwszym rozdziale spowodowała, że zacząłem bać się krzeseł. :) Bardzo dobre i ciekawe obserwacje ludzkich problemów związanych z siedzeniem i nieprawidłowym ruchem.
Dostajemy też receptę i ćwiczeniami, które w 100% poleca mój fizjoterapeuta... czyli poświadcza to, że autorzy zdecydowanie wiedzą o czym piszą. Bardzo polecam! Ograniczyłem siedzenie i czuję się z tym świetnie. :)

Poradnik zdrowotny, którego motywem przewodnim jest hasło jak najmniej siedzieć, a najwięcej się ruszać. Autor między innymi postuluje, aby zamiast siedzenia stać przed wysokim biurkiem przy pracy, gdyż to lepsze dla naszego kręgosłupa. Natomiast gdy już musimy długo siedzieć na krześle w robocie (które jest ochrzczone „czworonogim diabłem”),to wskazane jest robić co pół godziny przerwy, w których wstajemy i rozciągamy ciało.

Książka zawiera mnóstwo ilustracji obrazujących techniki masażu, mające na celu usprawnić funkcjonowanie poszczególnych grup mięśniowych: głowa, klatka, biceps, nogi, nadgarstek... z użyciem głównie piłeczek i wałków.

Z ciekawszych porad jakie zapamiętałem jest jeszcze pouczenie aby jak najwięcej chodzić boso, gdyż jest wtedy bodajże lepsze ukrwienie, swobodniejsza stopa. Oczywiście nie zawsze jest to możliwe, ale np. u siebie w domu...

Krzywdzimy nasze dzieci już od posłania ich do szkoły - wady postawy, złe nawyki zabijają ich układ ruchowy
Praca siedząca - to zło dla kręgosłupa i pośladków.
Ustępowanie miejsca w transporcie miejskim również.
Możemy ograniczyć zły wpływ siedzenia na zdrowie dzięki tej książce.

Praca siedząca - to zło dla kręgosłupa i pośladków.
Ustępowanie miejsca w transporcie miejskim również.
Możemy ograniczyć zły wpływ siedzenia na zdrowie dzięki tej książce.

Tę książke mogę zdecydowanie rekomendować każdemu w dzisiejszych czasach :D
Bardzo pomocna i jasno opisana - Polecam!

Tę książke mogę zdecydowanie rekomendować każdemu w dzisiejszych czasach :D
Bardzo pomocna i jasno opisana - Polecam!

Moim zdaniem każdy kto pracuje przy komputerze powinien przeczytać tę książkę zanim będzie za późno. Lektura tej pozycji sprawiła że zmieniłem sposób w jaki pracuję.

• Sport
  • Zdrowie
  • Fizjoterapia

Dodaj cytat z książki Skazany na biurko. Postaw się siedzącemu światu