Skazany na biurko. Postaw się siedzącemu światu

Okładka książki Skazany na biurko. Postaw się siedzącemu światu
Glen CordozaKelly Starrett Wydawnictwo: Galaktyka sport
sport
Galaktyka
2016-10-26
2016-10-26
trening funkcjonalny sport starrett

Okładka książki Trening mięśni pośladkowych. Jak zbudować siłę, poprawić sylwetkę i osiągnąć sportowe cele Bret Contreras, Glen Cordoza
Ocena 9,8
Trening mięśni... Bret Contreras, Gle...
Okładka książki Bądź sprawny jak lampart. Jak pozbyć się bólu, uniknąć kontuzji i zwiększyć sprawność Glen Cordoza, Kelly Starrett
Ocena 8,6
Bądź sprawny j... Glen Cordoza, Kelly...

Super! Tak dla osób aktywnych, jak i dla skazanych na biurko bardzo dużo wartościowej treści wraz z dokładnymi opisami ćwiczeń i technik wspierających utrzymywanie właściwego stanu aparatu ruchu.

W obecnych czasach, lektura idealna dla pracowników biurowych.

W obecnych czasach, lektura idealna dla pracowników biurowych.

Rewelacyjna książka. Powinna być obowiązkową lekturą każdego człowieka.

Rewelacyjna książka. Powinna być obowiązkową lekturą każdego człowieka.

Książka, która po pierwszym rozdziale spowodowała, że zacząłem bać się krzeseł. :) Bardzo dobre i ciekawe obserwacje ludzkich problemów związanych z siedzeniem i nieprawidłowym ruchem.
Dostajemy też receptę i ćwiczeniami, które w 100% poleca mój fizjoterapeuta... czyli poświadcza to, że autorzy zdecydowanie wiedzą o czym piszą. Bardzo polecam! Ograniczyłem siedzenie i czuję się z tym świetnie. :)

Poradnik zdrowotny, którego motywem przewodnim jest hasło jak najmniej siedzieć, a najwięcej się ruszać. Autor między innymi postuluje, aby zamiast siedzenia stać przed wysokim biurkiem przy pracy, gdyż to lepsze dla naszego kręgosłupa. Natomiast gdy już musimy długo siedzieć na krześle w robocie (które jest ochrzczone „czworonogim diabłem”), to wskazane jest robić co pół godziny przerwy, w których wstajemy i rozciągamy ciało.

Książka zawiera mnóstwo ilustracji obrazujących techniki masażu, mające na celu usprawnić funkcjonowanie poszczególnych grup mięśniowych: głowa, klatka, biceps, nogi, nadgarstek... z użyciem głównie piłeczek i wałków.

Z ciekawszych porad jakie zapamiętałem jest jeszcze pouczenie aby jak najwięcej chodzić boso, gdyż jest wtedy bodajże lepsze ukrwienie, swobodniejsza stopa. Oczywiście nie zawsze jest to możliwe, ale np. u siebie w domu...

Krzywdzimy nasze dzieci już od posłania ich do szkoły - wady postawy, złe nawyki zabijają ich układ ruchowy
Praca siedząca - to zło dla kręgosłupa i pośladków.
Ustępowanie miejsca w transporcie miejskim również.
Możemy ograniczyć zły wpływ siedzenia na zdrowie dzięki tej książce.

Praca siedząca - to zło dla kręgosłupa i pośladków.
Ustępowanie miejsca w transporcie miejskim również.
Możemy ograniczyć zły wpływ siedzenia na zdrowie dzięki tej książce.

Tę książke mogę zdecydowanie rekomendować każdemu w dzisiejszych czasach :D
Bardzo pomocna i jasno opisana - Polecam!

Tę książke mogę zdecydowanie rekomendować każdemu w dzisiejszych czasach :D
Bardzo pomocna i jasno opisana - Polecam!

Moim zdaniem każdy kto pracuje przy komputerze powinien przeczytać tę książkę zanim będzie za późno. Lektura tej pozycji sprawiła że zmieniłem sposób w jaki pracuję.

Świetna książka! Autorzy w bardzo przystępny sposób pokazują jak negatywnie na nasze życie i zdrowie wpływa długotrwałe siedzenie. Uważam że kazdy powinien ją przeczytać gdyż problem ten dotyczy całego społeczeństwa. Książka daje do myślenia i zachęca do przeanalizowania swojej aktywności. Pokazuje że to że kilka razy w tygodniu wyjdziemy pobiegać, na siłownię itp. nie oznacza że jesteśmy osobami aktywnymi - bo większość pozostałego czasu spędzamy siedząc.
Mamy tutaj także sporo opisów ćwiczeń mobilizacyjnych które mogą nam pomóc w poprawie naszego zdrowia.
Polecam zwłaszcza osobom które cierpią na różnego rodzaju problemy z kręgosłupem... czyli prędzej czy później każdemu;)

Uważam, że tę książkę przeczytać trzeba, w dzisiejszych czasach jest to konieczne. Po co?
Żeby być świadomym własnego ciała i jego funkcjonowania – tego faktycznego, zapewne dalekiego od ideału, oraz tego prawidłowego, zgodnego z mechaniką ciała i najbardziej dla nas korzystnego.
Żeby samemu lokalizować i pracować nad obszarami, które potrzebują poprawy i powrotu do stanu normalnego zakresu ruchu.
Żeby wiedzieć jak poprawnie wykonywać mobilizacje, czym i przy użyciu jakiej techniki.
Żeby samemu eliminować kontuzje i rozbijać sztywne, obolałe mięśnie.
Żeby każdego dnia poprawnie się poruszać i wykonywać z pozoru najprostsze, codzienne czynności, żeby czuć się dobrze w swoim ciele i jak najdłużej się nim cieszyć.

Sama książka jest świetnie napisana i ułożona – zrozumiały język, częste powtarzanie wspominanych wcześniej informacji, zdjęcia i opisy poszczególnych kroków mobilizacji i prawidłowych pozycji ciała; techniki mobilizacji na poszczególne obszary całego ciała są na samym końcu książki, poprzedzone całą masą informacji przygotowujących do mobilizacji oraz dających nam wystarczające zrozumienie mechaniki ciała i ćwiczeń, którym będziemy nasze ciało poddawać. Przez to wykonywane przez nas ćwiczenia nie będą tylko według instrukcji, nie wiedząc jak i dlaczego, ale z pełnym zrozumieniem i świadomością prowadzącymi do osiągania lepszych rezultatów.

Także pan Kelly Starrett posiada ogromną wiedzę i potrafi dobrze ją przekazać, i jego książka „Skazany na biurko” jest bardzo wartościowa, a ponad to żyje także po jej przeczytaniu – ponieważ chcąc pracować nad swoim ciałem i stosować się do zaleceń z książki, trzeba co chwilę do niej wracać i przeprowadzać mobilizacje tam pokazane, a myślę, że po tak uświadamiającej lekturze niewykorzystywanie tej wiedzy na co dzień, choćby w małym stopniu, byłoby po prostu głupie; nawet nie myśląc o tym, zawsze coś może nam się przypomnieć, i wtedy na przykład skorygujemy postawę lub wstaniemy na chwilę od biurka wykonać jakieś małe ćwiczonko, po iluś tam razach wejdzie nam to w nawyk, a to już bardzo dużo.

Jest to moja druga książka Kelly’ego i druga ogromna dawka praktycznej wiedzy i podniesienia poziomu samoświadomości, także z mojej strony wielki szacunek.

Dodaj cytat z książki Skazany na biurko. Postaw się siedzącemu światu