Ketoza. Wejdź na wyższy poziom

Wydawnictwo: Dawid Dobropolski
dieta, zdrowie, ketoza, mięso, tłuszcze
zdrowie, medycyna
geokuba

Książka składa się z dwóch części. Pierwsza część zawiera wyjaśnienie "po ludzku" i "po polsku" tego, czym w zasadzie jest ketoza i jak dotrzeć do tego stanu. W tej części znajdują się również porady oraz koncepcje, których warto użyć w procesie osiągania oraz optymalizowania ketozy. Ta część nastawiona jest przede wszystkim na pomoc w ukształtowaniu stylu życia, którego ważnym elementem może...

Książka składa się z dwóch części.

Pierwsza część zawiera wyjaśnienie "po ludzku" i "po polsku" tego, czym w zasadzie jest ketoza i jak dotrzeć do tego stanu. W tej części znajdują się również porady oraz koncepcje, których warto użyć w procesie osiągania oraz optymalizowania ketozy. Ta część nastawiona jest przede wszystkim na pomoc w ukształtowaniu stylu życia, którego ważnym elementem może być ketoza.

W pierwszej części książki zaproponuję Ci 30-dniowy projekt "Keto30", dzięki któremu będziesz mógł i mogła przekonać się DOŚWIADCZALNIE, czym jest PRAWIDŁOWO przeprowadzona ketoza - w świetle aktualnych informacji, aniżeli przestarzałych, częstokroć nieprawdziwych zaleceń.

Kluczowym aspektem tej części jest zjawisko keto-adaptacji, które zostało poruszone nie tylko od strony teoretycznej, ale również - i przede wszystkim - praktycznej: czego można się spodziewać i co robić w trakcie adaptacji, aby proces zachodził prawidłowo.

Druga część książki, zatytułowana "Ketoza i jej konteksty", została opracowana z myślą o tych, którzy lubią wiedzieć co, jak i dlaczego działa. Zaczynając od poznania właściwości ciał ketonowych, przez proces tworzenia energii w komórkach. Na dalszych stronach znajdziesz informacje o insulinooporności, lipogenezie de novo, o mechanizmach gromadzenia oraz spalania tłuszczu, ponieważ tłuszcz spożywczy to NIE jest tłuszcz tkankowy. Następnie przedstawię Ci EFEKTY biologiczne, indukowane dzięki ketozie, między innymi w kontekście mózgu (np. neurogeneza), wydolności (np. biosynteza mitochondriów i poprawa pracy serca), czy też działania przeciwzapalnego.

Ketoza odblokowuje potężne pokłady energetyczne w ludzkim organizmie.

Jednakże bardzo długo panowało przekonanie, że ten stan nie sprzyja rozwojowi tkanki mięśniowej. Dlatego w tej książce zostały zamieszczone również informacje o budowaniu i rozwoju mięśni w ketozie i poprzez diety wysoko tłuszczowe. Jeżeli ketoza prowadzona jest prawidłowo (co wcale nie jest czymś skomplikowanym) - przemiany biochemiczne obejmują również tkankę mięśniową. Jest to stan, wskutek którego tłuszcz staje się dla mięśni szybkim paliwem. Organizm adaptujący do ketozy posiada zupełnie inny profil biochemiczny tkanki mięśniowej.

Następnie poruszone zostały najczęściej podnoszone "sprzeciwy" wobec ketozy. Pełne straszenia o tarczycy, kortyzolu albo odradzające ten stan w przypadku ciąży, i tak dalej. Gdyby w istocie tak było - nigdy nie powstałaby ta książka. A powstała między innymi po to, aby skończyć z tego typu powielanymi mitami, które wielu ludzi skutecznie odciągają od doświadczenia własnego potencjału.

I mimo, że książka posiada 241 odnośników do badań, na końcu znajdziesz wypowiedzi osób, które SĄ w ketozie. Być może to właśnie od tego rozdziału warto zacząć całą lekturę. Jeżeli jednak i to nie jest wiarygodne - zapraszam Ciebie już teraz do grupy, którą współtworzymy razem - do wspólnej społeczności KetON. Jeżeli masz jakieś wątpliwości i obawy - po prostu nas zapytaj. Poznaj ludzi, którzy są w ketozie.

źródło opisu: https://www.dobropolski.com/

źródło okładki: https://www.dobropolski.com/

Kasia | 2016-10-19

Najlepsza pozycja w języku polskim w tej kategorii. Polecam

kumiko989 | 2017-01-03
Przeczytana: 03 listopada 2016

Książka mniej więcej w połowie zrozumiała dla zwykłego zjadacza chleba.Na pewno nie uczy jak samemu ułożyć dietę i trwać w tym nie robiąc sobie krzywdy.Dla przeciętnego czytelnika i osoby interesującej się ketozą wystarczyłoby to zmieścić w 10 stronach.Próbowałam ketozy,więc starałam się zgłębiać ten temat.Studiowałam też chemię,więc wiem jak bardzo trudna to nauka oraz jak wiele lat zajmuje zgłębienie tej wiedzy.Na tej podstawie mam wątpliwości co to wiedzy młodego autora.Bardziej nazwałabym to fascynacją tematem,czy zwyczajnie hobby,jednak moim zdaniem to nie jest wystarczające,aby pisać na ten temat książkę,którą niektórzy z grona "ketonowców" traktują jako biblię.

Krystian | 2017-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2017

Wiedza na temat stanu metabolicznego, jakim jest ketoza jest niewątpliwie nową rzeczą w języku polskim. Autor przekopał setki anglojęzycznych źródeł i sam z własnego doświadczenia i praktyki opisuje to zjawisko wymieniając wady i zalety. Dla pasjonatów zdrowego i prostego odżywiania, własnego rozwoju czy też osób ciekawych innych rozwiązań niż standardowe pozycja może być bardzo przydatna. Kluczem jest po prostu gotowość na zmiany i chęć poszukiwań. Książka obala wiele mitów na temat zdrowia i odżywiania. Wyjaśnia również właśnie wspomniany inny stan metaboliczny, w którym organizm może równie dobrze dobrze funkcjonować (ketony zamiast glukozy).

Książka wiele uczy. Otwiera oczy i spełnia najśmielsze oczekiwania! jestem na keto adaptacji i czuje się świetnie. Nie potrzebuje w ogóle słodkich rzeczy... coś niesamowitego. Dawid, jesteś geniuszem.

rumi | 2017-08-20
qwerty63 | 2017-08-10