Bądź sprawny jak lampart. Jak pozbyć się bólu, uniknąć kontuzji i zwiększyć sprawność

Tłumaczenie: Paweł Kaczmarek
Wydawnictwo: Galaktyka
Becoming a Supple Leopard: The Ultimate Guide to Resolving Pain, Preventing Injury, and Optimizing Athletic Performance
forma, kondycja, ćwiczenia, siła
sport

Kompendium dla każdego sportowca, trenera i fizjoterapeuty. Przeczytaj, jak dbać o swój organizm, odblokuj swój sportowy potencjał, żyj bez bólu i… bądź sprawny jak lampart. Ta książka krok po kroku wprowadzi cię w tajniki ruchu i mobilności i nauczy cię: - poruszać się bezpiecznie i efektywnie w każdej sytuacji - ustawiać kręgosłup i stawy w optymalnej, stabilnej pozycji - przywracać...

- poruszać się bezpiecznie i efektywnie w każdej sytuacji
- ustawiać kręgosłup i stawy w optymalnej, stabilnej pozycji
- przywracać normalne działanie stawów i tkanek
- przyspieszać regenerację po zawodach i treningach
- poprawnie wykonywać ćwiczenia siłowe takie jak przysiad, wyciskanie na ławce, pompki, martwy ciąg, rwanie i podrzut
- stworzyć efektywne, używane także w życiu codziennym wzorce ruchowe oraz przechodzić od prostych do bardziej zaawansowanych ćwiczeń
- rozpoznawać, diagnozować i korygować nieefektywne wzorce ruchowe
- leczyć częste w sporcie dolegliwości takie jak bóle odcinka lędźwiowego kręgosłupa, zespół cieśni nadgarstka, bóle barków czy łokieć tenisisty
- zapobiegać często występującym kontuzjom lub je rehabilitować
- wykorzystywać techniki mobilizacyjne, by pozbyć się skrócenia i napięcia mięśni, ograniczeń ruchu torebek stawowych oraz tkanek miękkich, problemów z kontrolą ruchu i niedoborem zakresu ruchu w stawach
- tworzyć spersonalizowane treningi mobilizacyjne, poprawiające efektywność poruszania się

źródło opisu: strona wydawcy

źródło okładki: strona wydawcy

JakubL | 2016-12-09
Przeczytana: 09 grudnia 2016

"Kompendium dla każdego sportowca, trenera i fizjoterapeuty"
Naprawdę świetna pozycja. Dr. Kelly Starret znakomicie wytłumaczył jak w sposób efektywny i bezpieczny wykonywać rozmaite ćwiczenia, jak je skalować, jak tworzyć plany treningowe dla profesjonalistów, amatorów, po kontuzjach, operacjach, wracając po dłuższej przerwie do ćwiczeń,
a równocześnie zwiększając wymagania jakie stawia wobec ciała. Powołując się na naszą anatomię, biomechanikę wyjaśnia większość błędów, jakie popełniamy nie tylko ćwicząc na siłowni, hali sportowej, ale również na co dzień poruszając się. Wreszcie nauczyłem się prawidłowo chodzić! Działy poświęcone mobilizacji również napisane w sposób naukowy, a zrozumiały i z pewnością ćwiczenia w niej zawarte pozwolą uporać się z dosłownie każdym problem w obrębie zakresu ruchomości stawów czy elastyczności tkanek miękkich.
Ogólnie chcesz nauczyć się trenować w sposób profesjonalny?
Dr. Kelly już o to zadba!

Asassini | 2017-01-07

Genialna książka z ćwiczeniami dla każdego. Biblia każdego człowiek, który pragnie pozostać wiecznie sprawny. Najlepsza pozycja sportowa, jaka się ukazała. Książka jest perfekcyjna od każdej strony. Wyjaśnia koncept, zawiera ogrom ćwiczeń bardzo dobrze wyjaśnionych i tworzy plany treningowe. Polecam każdemu!

FCCCXXX | 2017-08-01

Konkretne informacje, przedstawione w jasny sposób, dużo grafik. Wysoka jakość treści, w większości zgodna z najnowszą wiedzą naukową.

paula_cw | 2016-06-01
Przeczytana: kwiecień 2016

Prawdziwa biblia dla trenujących. Przydatna dla każdego.

bartek_książki | 2018-04-07

Kategorię anatomiczno-mobilizacyjną bez dwóch zdań cały czas zwycięża „Bądź sprawny jak lampart” Kelly’ego Starretta. To dzięki tej książce (jak i poradom pana Marka Purczyńskiego) przez prawie 2 lata od powrotu po ciężkim urazie nie doznałem żadnej innej kontuzji!

danielxx6 | 2018-11-06
pat | 2018-10-17