Poświęcenie

Tłumaczenie: Andrzej Syrzycki
Cykl: Gwiezdne Wojny: Dziedzictwo Mocy (tom 5) | Seria: Star Wars: Gwiezdne Wojny
Wydawnictwo: Amber
Sacrifice
Star Wars, Gwiezdne wojny

Trwa konflikt między Galaktycznym Sojuszem a konfederacją zbuntowanych planet.

Jacen Solo pragnie tylko jednego: zostać Lordem Sithów. Lecz żeby to osiągnąć, musi poświęcić kogoś bliskiego. Kuszony przez złowieszczą mentorkę, Czarną Lady Sithów, zrobi wszystko, by wkroczyć na drogę Dartha Vadera…

źródło opisu: [Amber, 2008]

wiejskifilozof | 2016-07-19

Kocham Gwiezdne Wojny,oglądałem już je w tv.Wiele razy,Zemsta Sithów,czy Powrót Jedi.To jedne z moich ulubionych filmów,a książki ? Cóż też są dobre.Poświęcenie,to chyba jedna z najlepszych książek cyklu.
Jacen Solo,chce iść śladami Vadera.
Bardzo dużo się tu dzieje,mnóstwo nowej broni i nowych ras.
Książka nie nudzi,ani przez jedną stronę.Pytanie kiedy film ?

Thimburd | 2012-05-17
Przeczytana: 16 maja 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bardzo dobra książka. Podobają mi się zestawienia świata Mandalorian (razem z nawiązaniami do książek Karen związanych z Wojnami Klonów) z dalekimi czasami Nowej Republiki (teraz Sojuszu Galaktycznego).
Wątek Jacena jest bardziej przekonujący niż w poprzednich tomach, chociaż i tak mam wrażenie, że to odgrzewany kotlet z prequeli. Jacen po prostu nigdy wcześniej jakoś nie przejawiał takich cech które pozwoliłyby mu zachowywać się tak jak się teraz zachowuje - emocjonalnie świeci książka tutaj pustkami, jest on zimny i metodyczny, praktycznie nic nie odczuwa, nie ma tego co znamy z Zemsty Sithów Stovera.
Poza tym dobrze prowadzone wątki polityczne (jako anarchista ucieszyłem się o wzmiankach o anarchistach z Coruscant) i właśnie bardzo ciekawy wątek Fetta i odbudowy potęgi Mandalorian. Chciałoby się jeszcze tylko nawiązań do KotORów...
Książka poza tym ogólnie dobra, dodaję dodatkowy punkcik za śmierć Mary (nie, żebym się z tego cieszył, wywołało to we mnie dużo smutku, chociaż...

Bandziorno | 2014-07-20
Na półkach: Przeczytane, Gwiezdne wojny
Przeczytana: 20 lipca 2014

W tej części bardzo dużo się dzieje. Autorka bardzo dobrze kreuje atmosferę dezorientacji podczas gwałtownych przewrotów politycznych, bo na tym głównie opiera się fabuła. Sytuacja zostaje wzbogacona o wątki wykraczające poza konflikt Sojusz-Konfederacja.

scirus | 2016-11-18
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone