Opowieści Łowców Nagród

Seria: Star Wars: Gwiezdne Wojny
Wydawnictwo: Amber
Tales of the Bounty Hunters
Grimgor

Pięć opowiadań znanych pisarzy SF o najsłynniejszych łowcach nagród wszechświata Gwiezdnych Wojen, Którzy przyjęli zlecenie Dartha Vadera na schwytanie Hana Solo. Zbuntowany droid zabójca i jego plany przejęcia przez maszyny władzy w galaktyce, zmodyfikowany cyborg tropiący Hana Solo i Leię, przedstawiciel gadziej rasy specjalizujący się w polowaniach, na Wookiech i szukający zemsty na...

Zbuntowany droid zabójca i jego plany przejęcia przez maszyny władzy w galaktyce, zmodyfikowany cyborg tropiący Hana Solo i Leię, przedstawiciel gadziej rasy specjalizujący się w polowaniach, na Wookiech i szukający zemsty na Chewbacce, legendarny łowca z planety Gand, który przechodzi na stronę Rebelii, najsłynniejszy łowca nagród galaktyki Boba Fett – to bohaterowie wydarzeń ze świata Gwiezdnych Wojen.

Marcin | 2015-01-25
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 22 stycznia 2015

Szału nie robi, jedyne ciekawe i to też nie do końca robi opowiadanie z Boba Fettem.

Radosław | 2014-01-14
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Star Wars
Przeczytana: 14 stycznia 2014

Całkiem przyjemna książka, szczególnie dla fanów Gwiezdnych Wojen. Jest to zbiór pięciu opowiadań różnych autorów, których bohaterami są tytułowi łowcy nagród. Wszystkie opowiadania łączy scena, którą można było zobaczyć w filmie "Imperium kontratakuje", gdy łowcy znajdują się na pokładzie okrętu flagowego Dartha Vadera i otrzymują zadanie schwytania Hana Solo.
Bohaterami opowiadań są kolejno: robot zabójca IG-88,łowca Dengar, Trandoshanin polujący na Wookiech - Bossk, Zuckuss i android 4-LOM, a w ostatnim najsławniejszy łowca z Gwiezdnych Wojen czyli Boba Fett.
Po raz kolejny (np. po "Opowieściach z Kantyny Mos Eisley) mamy możliwość poznania historii postaci, które na ekranie widziało się dosłownie przez kilka sekund.
Opowiadania są całkiem ciekawe. Pojawia się w nich sporo wątków i postaci występujących w filmowych Gwiezdnych Wojnach. Najmniej przypadło mi do gustu ostatnie opowiadanie, którego bohaterem jest Boba Fett. Jest ono strasznie rozciągnięte w czasie i wydaje się...

Triceratops | 2011-05-17
Przeczytana: 17 maja 2011

Kilka opowiadań, które skupiają się wokół jednej sceny znanej z "Imperium Kontratakuje": wezwani przez Lorda Vadera łowcy nagród stoją na mostku Egzekutora i wysłuchują krótkiej odprawy dowódcy Imperium. Każde z opowiadań to historia jednego (lub niewielkiej grupki) z tych łowców. Ciekawe jak bardzo zróżnicowane są losy tych "szumowin galaktyki".

WILKOR | 2016-11-03
Leiopython | 2016-10-29