Ważka

Misterna robota

Konto usunięte
Konto usunięte

Czytałam inną książkę tej autorki i nie podobała mi się. Tu jest już o wiele lepiej, ale jeszcze nie idealnie.

Bardzo podobała mi się zagadka i to, że od razu nie domyśliłam się zakończenia. Odkąd zorientowałam się, kto jaką rolę pełni w historii bardzo się wciągnęłam i nie mogłam się oderwać.

Do minusów mogę zaliczyć to, że nie mogłam kompletnie się w nią wciągnąć. Przypadła mi do gustu może w połowie. Dostajemy zbyt wielu bohaterów jednocześnie, przez co początkowo nie rozróżniałam, kto kim jest. Poza tym akcja rozgrywa się w Warszawie, a jakimś cudem tam każdy każdego zna. No i wątek romantyczny między główna parą policjantów, który dla mnie był niepotrzebny.

Myślę, że nie jest to moje ostatnie spotkanie z twórczością autorki i po coś kiedyś jeszcze sięgnę.

Do minusów mogę zaliczyć to, że nie mogłam kompletnie się w nią wciągnąć....

Gładko, łatwo i przyjemnie. Tak czyta się kolejny tom z Górską i Tomczykiem. Tytułowa "Ważka" to zagadka do samego końca książki. W sumie może to i dobrze, bo paręnaście kartek wcześniej wyjaśnia się sprawa morderstw i potem to już nie wiemy czemu książka już się nie kończy. Autorka nie zawiodła. Z pewnością sięgnę po resztę serii, tak dla odpoczynku po czymś bardziej skomplikowanym. Ode mnie 7.

Okej, było ciekawiej niż poprzednio, ale nie lubię jak wszystko się ze sobą łączy🙈 To nie mój klimat.

„Ważka” Małgorzaty Rogali niewątpliwie bazuje na ciekawej sprawie kryminalnej, ale szalenie zapętlonej i trochę przekombinowanej. Jak na mój gust – za dużo tu zbiegów okoliczności, które piętrzą się niczym turnie na grani. Poza tym jakim cudem większość podejrzanych w sprawie to znajomi, przyjaciółki, krewni czy znajomi znajomych głównej bohaterki? Gdyby akcja toczyła się w maleńkiej miejscowości, gdzie wszyscy się znają, można byłoby to jakoś wytłumaczyć, ale autorka umieściła akcję w Warszawie. I wisienka na torcie – pod koniec drugiej części Agata Górska została postrzelona, ale w kontynuacji, czyli „Ważce” nie ma najmniejszej wzmianki o tym, co dzieje się z chłopakiem, który do niej strzelał. A to dosyć istotna kwestia, bo związana z traumatyczną przeszłością bohaterki. Mam nadzieję, że kolejny tom będzie lepszy, bardziej dopracowany, mniej schematyczny.

Początek serii fajny ale im dalej tym dziwniej. Jedna para policjantów prowadzi wszystkie sprawy morderstw i tak się przypadkiem składa, że w kręgu osób podejrzanych są ciągle znajomi policjantki. Trochę naciągane. Robi się nudne. Oby następna była lepsza.

Przy trzecim tomie o Agacie i Sławku policjantach sympatycznych,fajnych miło się czyta.
Pochłonęłam całkowicie tą książkę,przepadłam podczas jej czytania.
Panu Małgosia Rogala pisze ciekawym piórem,a styl ma przyjemny.
Zagwarantowała mnie książka super przygody i domyśliłam się od samego początku kto jest zabójcą zabójstw.
Rewelacyjny,znakomity kryminał sięgnę po następne kryminały pisarki,bo warto przeczytać.

Pochłonęłam całkowicie tą książkę,przepadłam podczas jej czytania.
Panu Małgosia Rogala pisze ciekawym piórem,a styl ma przyjemny.
Rewelacyjny,znakomity kryminał sięgnę po następne...

Świetna rozrywka kryminalna,super się czyta i próbuje rozwikłać te nitki .

Świetna rozrywka kryminalna,super się czyta i próbuje rozwikłać te nitki .

Minus za dwie sprawy. Pierwsza dotyczy wszystkich książek pani Rogali, jakie dotychczas przeczytałem. 90% zapytań o to co delikwent robił o jakiejś tam porze skutkuje pytaniem „czy jestem podejrzany?” i odpowiedzią policjanta, że to rutynowe pytanie. Może i rutynowe, ale i nudne poprzez przewidywalność.
Drugi minus za - bardzo nienaturalną formę zwracania się do siebie głównych bohaterów. Oni nawet w intymnych sytuavjach mówią do siebie po nazwisku. Mój syn ma kilku kolegów policjantów. Bywał wielokrotnie na imprezach z „policjantami w grupie”. Zarzeka się, że nigdy nie słyszał żeby w taki dziwny sposób koledzy z pracy na gruncie prywatnym się do siebie zwracali. Zaznaczam, że w książkach p. Rogali nie zdarza się to incydentalnie. W serii o Górskiej i Tomczyku jest regułą.

Drugi minus za - bardzo nienaturalną formę zwracania się do siebie...

Świetna jak każda z tej serii. Polecam

Świetna jak każda z tej serii. Polecam

Przeczytałam całą serię o Agacie i Sławku.
Każda z książek wciągająca. Pomimo tego, że książki opowiadają o innym zdarzeniu warto przeczytać od pierwszego Tomu ponieważ stanowią one kontynuację losów głównych bohaterów

Przeczytałam całą serię o Agacie i Sławku.