Ważka

Okładka książki Ważka Małgorzata Rogala Patronat LC
Okładka książki Ważka
Małgorzata Rogala Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Agata Górska i Sławek Tomczyk (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Agata Górska i Sławek Tomczyk (tom 3)
Czwarta Strona
2017-02-15
2017-02-15
dziennikarz kłamstwo kryminał literatura polska manipulacja polski kryminał śledztwo Warszawa zabójca zabójstwo zagadka kryminalna zemsta

Oficjalne recenzje i

Misterna robota

Link do recenzji

Konto usunięte
Konto usunięte

Ta część jak i poprzednie (oraz najnowsza) również mi się podobała i polecam tę serię. Historie nie są ciężkie, mocne czy straszne. Lekkie pióro autorki sprawia, że czyta się niesamowicie lekko i szybko

Lekka i przyjemna, czyta sie z zainteresowaniem. Minus za to co zwykle, każdy każdego zna, Warszawa mała wiocha jest:)

AGATA GÓRSKA I SŁAWEK TOMCZYK/WARSZAWA

AGATA GÓRSKA I SŁAWEK TOMCZYK/WARSZAWA

O jacie jakie tu były emocje😱 od 1 strony wpadłam w wir zdarzeń i emocji. Nie będę zdradzać fabuły bo zepsułabym frajdę komuś kto dopiero zacznie przygodę z tą serią. Ale jest moc i w śledztwie które jak zwykle jest zawikłane jest dużo poszlak i podejrzanych i wątek obyczajowy jest poprostu bomba z tykającym zapłonem. Uwielbiam ten duet i polecam bardzo😁

„Ważka” to trzeci z kolei tom cyklu o starszej sierżant Agacie Górskiej i komisarzu Sławku Tomczyku. Tym razem śledztwa będą się jednak toczyć równolegle. Pierwsze – to oficjalne dotyczyć będzie okoliczności śmierci pewnego znanego dziennikarza, którego zła sława mogła przyczynić się do gniewu wielu skrzywdzonych przez jego artykuły osób. Śledczy staną zatem przed zadaniem dotarcia do owych gniewnych, jak i ustalenia ewentualnych motywów ich działania.
Niezależnie od podjęcia tropów badaniu zabójstwa Daniela Woźnickiego, odrębnie toczyć się będzie prywatne śledztwo podjęte przez samą Górską. Jego osią stanie się tajemnicza śmierć dawnej znajomej policjantki – Leny Dobosz, a punktem zaczepienia w intrydze stanie przecudnej urody broszka w kształcie ważki. Czy poszukiwania warszawskich policjantów przyniosą pozytywne rozstrzygnięcia w obu sprawach? Czy te z pozoru zupełnie nie związane ze sobą śledztwa znajdą wspólny punkt zaczepienia? Czy po raz kolejny życie prywatne Górskiej wpłynie na losy policyjnych poszukiwań?
Dociekliwych zapraszam do lektury lub sięgnięcia po audiobook. Niezależnie od formy jedno jest pewne – powieść Małgorzaty Rogali nie pozwoli Wam odłożyć jej na bok dopóki nie rozwikłacie kryminalnej intrygi. Tak było ze mną, a czy będzie tak z Wam? Jestem o tym przekonana, ale lepiej upewnijcie się sami😊

Dobra!

Dobra!

Agata Górska i Sławek Tomczyk na tropie kolejnego mordercy. Tym razem ofiarą został dziennikarz, który umieszczał w swojej gazecie internetowej wszystko, co kontrowersyjne, nie patrząc na to, że może swoimi artykułami zniszczyć czyjeś życie. Okazuje się, że wiele osób cieszy się ze śmierci dziennikarza, co powoduje, że krąg podejrzanych jest dość obszerny. Jednocześnie Agata próbuje zrozumieć dlaczego została poproszona o odnalezienie ważki - osoba, która ją o to poprosiła została zamordowana w poprzednim tomie.

Śledztwo goni śledztwo, a w życiu bohaterów również dochodzi do wielu zmian. Kolejna część, którą bardzo przyjemnie się czytało. Niewymagający kryminał. Mimo, że podobało mi się odczuwam lekki niedosyt. Troszkę brakuje mi tu czegoś, co wbiło by mnie w fotel. Czy będę kontynuować serię? Właśnie nie wiem. Jest to naprawdę dobry cykl jednak nie wiem, czy nie wolę po prostu "mocniejszych" kryminałów.

Jak zawsze polecam wszystko tej autorki.

Jak zawsze polecam wszystko tej autorki.

Ważka “ Małgorzata Rogala to kolejna świetna książka autorki.
Jak wskazuje tytuł, pojawia się kontynuacja wątku z poprzedniej części, zabójstwa Heleny Dobosz. Czy duet policyjny odkryje prawdę? Czy obecne śledztwo w sprawie śmierci dziennikarza Woźnickiego jest powiązane ze śmiercią Dobosz? Kim jest Julia Olszewska?
Wielowątkowa świetnie ułożona w całość fabuła, sprawiła , że przesłuchałam audiobook na raz :) Autorka kolejny raz zaskoczyła mnie zakończeniem :)
Piszac tę recenzję jestem już dwie części dalej, tak wciągająca jest ta seria , ze nie mam kiedy napisać opinii

Ważka “ Małgorzata Rogala to kolejna świetna książka autorki.
Wielowątkowa świetnie ułożona w całość fabuła, sprawiła ,...

Przewidywalna do bólu:( schemat rozczarowanie Poza tym sprytna autorka ,każdy wie ,że trzeba ileś słów by zapełnić kartkę ,no więc autorka zapełnia bez ustanku ,co którąś stronę tekstami piosenek ,które nic nie mają do fabuły!!!!!!! żenada :( nigdy więcej

Zakończenie poprzedniej części wprost sugerowało, powstanie kolejnej części serii. Prosta fabuła no i dochodzi do nieuniknionego w relacji głównych bohaterów. Z wątku społeczno - obyczajowego, ukazany mamy wpływ nierzetelnego dziennikarstwa na losy danych jednostek.

Małgorzata Rogala Ważka Zobacz więcej
Małgorzata Rogala Ważka Zobacz więcej