Tylko jedna noc

Tłumaczenie: Irena Muszalska
Cykl: Tylko jedna noc (tom 1)
Wydawnictwo: Sonia Draga
En enda natt
Irena Muszalska
Ag2S

Natalia de la Grip to jedna z najbardziej utalentowanych konsultantek biznesowych w świecie wielkiej finansjery. Choć wie, że powinna się już ustatkować i związać z kimś, kto dorówna jej statusem społecznym, nic sobie z tego nie robi – odkąd pamięta, chadzała własnymi ścieżkami. Pracuje ciężko, żeby osiągnąć swój cel: sprawić, by ojciec, bezwzględny patriarcha, pozwolił jej zasiąść w zarządzie...

Pracuje ciężko, żeby osiągnąć swój cel: sprawić, by ojciec, bezwzględny patriarcha, pozwolił jej zasiąść w zarządzie ich rodzinnej firmy, jednego z największych przedsiębiorstw.
Tymczasem David Hammar, jeden z najbogatszych inwestorów w szwedzkiej branży venture capital, planuje przejąć firmę rodziny de la Grip. W tym celu zaprasza Natalię na lunch, chcąc przeciągnąć ją na swoją stronę. Kobieta nabiera podejrzeń, jednak równocześnie jest zaciekawiona znienawidzonym przez krewnych mężczyzną. Czy spotkanie zakończone wspólną nocą na pewno nic nie znaczy, jak próbuje sobie to wmówić dwójka bohaterów?

źródło opisu: http://www.soniadraga.pl/produkt/2188/literatura-obyczajowa.html

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/produkt/2188/literatura-obyczajowa.html

mania_kch | 2017-06-29
Na półkach: Przeczytane, 2017

Bardzo fajna historia. Lekka, przyjemna i dojrzała z licznymi zwrotami akcji. Minusem dla mnie jest zbyt częste zbaczanie z tematu i rozwodzenie się nad nim. Całokształt wypada jednak bardzo pozytywnie :)
Z przyjemnością sięgnę po kolejną część.
Polecam :)

magpie101 | 2017-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2017

Mimo, ze to romans wspolczesny to ja czytajac "Tylko jedna noc" czulam sie jakbym czytala ksiazke historyczna. Na koncu autorka umiescila adnotacje, ze wczesniej pisala romanse historyczne, a to jej pierwszy wspolczesny i niestety to sie czulo. Za duzo opisow, fachowych finansowych pojec i nazw, przemyslen, i za sztywno bylo (wszyscy na pozor grzeczni, dystyngowani i dobrze ulozeni).
Gdyby ta ksiazke skrocic o polowe to wyszedlby rewelacyjny romans, jednak polecam przeczytac!

czas_na_książkę | 2016-12-31
Przeczytana: 31 grudnia 2016

Opowieść niczym z brazylijskiej telenoweli, tyle zwrotów akcji i emocji!

A tak na poważnie - książka z bardzo ciekawym pomysłem, teoretycznie nie było jakichś dłużących się opisów, ale mimo to ciężko było mi ją skończyć. Nie wiem dlaczego - może ze względu na różne sfery społeczne albo na ciągłą zmianę narracji? Albo sposób i osobę, w której było wszystko opisywane?
Ale to co podobało mi się najbardziej to epilog. Zachęcił mnie jak nic do przeczytania następnej części. Tylko będę musiała się jakoś pogodzić z tym, w jaki sposób jest to napisane.

Kasiek121 | 2016-12-04
Przeczytana: 02 grudnia 2016

Ksiazka opowiada historie Natalii, która pochodzi ze szlacheckiego rodu. Jest bardzo pracowita i wybitna konsultatka biznesowa. W ten sposób stara się udowodnić swojejmu apodyktycznemu ojcu swoja wartość i zasiasc w zarządzie rodzinnej firmy. Tymczasem wielki investor David Hammar już ma plan na przejecie tego kolosa rodu de la Grip. Wtedy to ich drodzi się przecinają, zaczyna iskrzyc pomiędzy glownymi bohaterami. Spedzaja jedna noc ze soba i zaczyna się pelna emocji historia. Jest to moje pierwsze spotkanie z ta autorka, ale musze przyznać, ze nie ostatnie. Bardzo spodobal mi się styl i w jaki sposób zostali wykreowani bohaterowie. Autorka bardzo przyjemnie prowadzi nas przez cala ksiazke. Nie sposób się oderwać od tej książki. Zapiera dech, a chemia pomiędzy Natalia i Davidem powala. Polecam.

mala5317 | 2017-10-01
Przeczytana: 01 października 2017

Zupełnie nie znałam tej autorki i nic o niej nie słyszałam a po tę książkę sięgnęłam tylko dla tego, że dostałam ją w prezencie ale muszę przyznać że bardzo miło spędziłam z nią czas i z największą przyjemnością od razu zabiorę się za czytanie drugiej części.

Oczywiście nie był to efekt zamierzony w wyborze tematyki, ale tak się trafiło że ta książka również opowiada o wielowiekowej rodzinie z tradycjami, tylko tym razem szwedzkimi. Główną bohaterką jest Natalia de la Grip, najbardziej utalentowana konsultantka biznesowa w świecie finansów. Pochodząca z rodziny patriarchalnej w której to prym wiedzie bezwzględny ojciec kierujący jedną z największych firm w kraju, ciężko pracuje by sprawić by jej ojciec pozwolił jej zasiądź w radzie. Nie jest to łatwe gdyż ojciec uważa że tylko faceci są stworzeni do prowadzenia interesów a kobiety powinny zajmować się domem i rodzić dzieci, gdyż do niczego innego się nie nadają.

Pewnego dnia dość niespotykanie na wspólny obiad zaprasza ją...

Eska | 2017-04-17
Przeczytana: 17 kwietnia 2017

Muszę przyznać, że książka mile mnie zaskoczyła. Kiedy po nią sięgałam myślałam, że to będzie jedna z tych książek dla "odmóżdżenia" się. Poniekąd tak było, ale książka porusza lubiany przeze mnie motyw zemsty. Historia została moim zdaniem pokazana w ciekawy sposób, widzimy spojrzenie różnych osób na to co się dzieje, wraz z kolejnymi stronami poznajemy motywy działania poszczególnych osób. Autorka przeplata fabułę wątkami erotycznymi, co moim zdaniem dobrze się sprawdza,a emocje i uczucia bohaterów są przedstawione w taki sposób, że "czujemy" ich złości i radości. Z chęcią sięgną po inne pozycje tej autorki :)

kaminaga | 2017-10-01
Przeczytana: 05 września 2017

Lekka, przyjemna historia miłosna, nie jest banalna, może nie jakoś bardzo zaskakująca i nowatorska, ale czyta się ją szybko z dużym zaangażowaniem.  Główna bohaterka Natalia pochodzi z arystokratycznego rodu, jest utalentowana konsultantką biznesową i z wszystkich sił pragnie akceptacji ojca i powierzenia jej roli w rodzinnym biznesie. Jednak zdaniem ojca tylko mężczyźni z rodziny są godni tej roli. Dawid Hammar doszedł do wszystkiego sam, jest jednym z najbogatszych inwestorów w Szwecji. Gdy Natalia i Dawid się spotykają odkrywają, że coś ich do siebie ciągnie, natomiast na ich drodze czeka wiele przeszkód i niespodzianek. Chociażby taka, że Dawid ze względu na dawne dzieje od lat pragnie zemsty na rodzinnej firmie Natalii...

Małgorzata | 2017-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2017

Pomimo,że czasem omijałam niektóre opisy bądź rozważania głównych bohaterów ( ale to tylko dlatego, że chciałam szybko dotrzeć do sedna ) bardzo wciągnęła mnie ta książka. Pochłonęłam ją w ciągu jednego dnia i połowy zarwanej nocy :) Mam nadzieję, że na tych dwóch książkach w tej serii się nie skończy, bo moim zdaniem Asa i Michael zasługują na odrębną książkę opowiadającą ich historię :)
Szczerze polecam :)

drzewkopomaranczowe | 2017-11-27
Przeczytana: 24 lipca 2017

wymęczyłam ,romans ( współczesna Szwecja) ale tak naiwny że aż zęby zgrzytają.Lubię romanse ale ten to masakra

Jasmina | 2017-12-03
Przeczytana: grudzień 2017