Zagubiona miłość

Cykl: Bridge (tom 1)
Wydawnictwo: Burda Książki
On My Knees
karollllllla

Dręczona poczuciem odpowiedzialności za swoją borykającą się z problemami rodzinę, Maya Jacobs udzieliła jedynej możliwej odpowiedzi, kiedy Cameron poprosił ją o rękę. Kilka lat później pracuje jako analityk na Wall Street i żal towarzyszący podjęciu takiej, a nie innej decyzji próbuje zagłuszyć ciężką pracą i ostrym imprezowaniem, co gwarantuje, że żadnemu mężczyźnie nie uda się już znaleźć drogi do jej serca.

Cameron Bridge pięć ostatnich lat poświęcił wojsku, próbując uciec przed bolesnymi wspomnieniami dotyczącymi utraty Mayi. Po stoczeniu na pustyni własnej wojny, razem z rodzeństwem przy boku, Olivią i Darrenem, rozpoczyna nowe życie w Nowym Jorku.

Kiedy przeznaczenie sprawia, że w tym mieście pełnym nadziei i niepewności drogi jego i Mayi ponownie się krzyżują, czy Cameronowi uda się odnaleźć w kobiecie, jaką się stała, dziewczynę, którą kiedyś kochał?

źródło opisu: http://www.burdaksiazki.pl/ksiazki,1,6,1146,zagubiona-milosc-.html

źródło okładki: http://www.burdaksiazki.pl/ksiazki,1,6,1146,zagubiona-milosc-.html

Kasiek | 2016-12-26
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 01 grudnia 2016

Książka jest początkiem kolejnej serii Meredith Wild. Przyznam, że poprzedni jej cykl „Haker” porzuciłam na którymś etapie. Początkowo wydawał się dobry, z czasem jednak zaczęłam zmieniać o nim zdanie. Mimo tego, skusiłam się na kolejną pozycję autorki. Czy było warto? Trudno jednoznacznie powiedzieć. Z jednej strony przyjemnie się ją czytało, jednak z drugiej strony nie czytając jej niewiele bym straciła.
Fabuła jest dość dobrze opracowana, mimo, że sam pomysł nie jest zbyt oryginalny. Akcja jest dość wartka, jedno wydarzenie goni drugie. Bohaterowie są realni. Autorka ich nie wybiela, a ukazuje ich słabsze strony, zwłaszcza jeśli chodzi o Mayę. Mimo tego bohaterka wzbudza sympatię, zwłaszcza, że znamy motywy jej postępowania. Nie można nie docenić roli jej ukochanego, który stara się pomóc jej w walce ze słabościami.
Książka nie porywa. Nocy bym dla niej nie zarwała, ale dzięki temu, że jest lekko i przystępnie napisana, dość szybko się ją czyta, a czas z nią spędzony upłynął...

Prawdziwie zakochać można się tylko raz??

,,Zagubiona miłość" to nowa książka autorki serii Haker, która wywarła na mnie dobre wrażenie, dlatego bez większych obaw sięgnęłam po jej najnowsze ,,dziecko". O czym opowiada? A przede wszystkim czy trzyma poziom?

Maya Jacobs była na zabój zakochana w Cameronie... Do czasu, gdy ten nie poprosił jej o rękę. Można by powiedzieć że powinien to być jeden z najszczęśliwszych momentów w życiu bohaterki. Za pewno byłoby tak, gdyby nie fakt że jej rodzina borykała się z bardzo poważnymi problemami... Dlatego Cameron usłyszał jedno, jedyne słowo, które pogrzebało jego marzenia.. A mianowicie ,,NIE". Czy można znienawidzić kogoś kogo się tak bardzo kochało?

Później przenosimy się kilka lat do przodu. Widzimy jak Maya ciężko pracuje a jeszcze ostrzej imprezuje. Wszystko to tylko po to aby zapomnieć o bólu jaki sprawiła nie tylko sobie, ale również mężczyźnie którego kochała.
Los bywa przewrotny.. Jak z całą pewnością można się domyślić ich drogi...

Zaczarowana Książka | 2017-08-13

Uwielbiam czytać romanse a zwłaszcza od takich, kiedy nie mogę oderwać się na chwilę. Coraz rzadziej takie znajduję, ale jeszcze mi się udaje. Mam nadzieję, że wam też podobała się ta książka tak samo jak mnie. Zapraszam na recenzję.

Maya Jacobs jest zakochana w Cameronie wszystko wydaje się być ok, ale do czasku, kiedy ten poprosił ją o rękę. Każda z nas w tym momencie była by szczęśliwa mając u swego boku mając mężczyznę marzeń. Ale nie było to ten czas dla nich a Cameron dostał odpowiedź, której na pewno nie spodziewał się a mianowicie NIE. Maya od tej pory żyje ze złamanym sercem i wyrzutami sumienia.

Pięć lat później Maya pracuje dużo i ciężko, jako analityk na Wall Street i oczywiście jeszcze więcej ostro imprezuje. Do tej pory żaden mężczyzna nie mógł znaleźć drogi do jej serca.

Cameron Bridge przez ostatnich pięć lat poświęcił wojsku próbując zagłuszyć bolesne wspomnienia utratą Mayi. Przeżył nie jedną niebezpieczną misję, ale po zakończeniu przygody z armią...

monweg | 2017-01-13

Nie przepadam za romansami, więc nie mam pojęcia, co mną kierowało w wyborze tej lektury. Zagubiona miłość nie spowodowała zmiany moich upodobań. Nadal nie znajduję upodobania w powieściach romantycznych.

Meredith Wild jest amerykańską pisarką, autorką romansów, które zyskały uznanie na całym świecie. Jej powieści wielokrotnie zajmowały pierwsze miejsca na listach bestsellerów New York Timesa i USA Today. Zagubiona miłość otwiera kolejną serię autorki pt. Rodzina Bridge’ów.
Seria „Rodzina Bridge’ów” opisuje losy Camerona, Darrena i Olivii Bridge’ów, rodzeństwa mieszkającego w Nowym Jorku. Wszyscy postanawiają za wszelką cenę przeciwstawić się oczekiwaniom swoich zamożnych i uprzywilejowanych rodziców, by żyć zgodnie z własnymi pragnieniami. Ale czy po drodze uda im się znaleźć prawdziwą miłość? Każdy tom opisuje historię jednej osoby i tworzy odrębną całość.
Zagubiona miłość to historia Mayi Jacobs i Camerona Bridge’a. Maya i Cameron stanowią parę i bardzo się kochają. Wszystko...

KobieceRecenzje365 | 2016-12-11

Czy można zapomnieć o osobie, którą kochało się całym sercem? Czy można wymazać z pamięci cudowne chwile, które spędziło się razem? Czy bez obaw, można drugi raz wejść do tej samej rzeki? Czy kocha się tylko raz? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w mojej recenzji.
Zapraszam!

Maya i Cameron nie widzieli świata poza sobą. Łączyła ich silna więź, a uczucie jakim się darzyli widać było w każdym geście oraz słowie. Ich miłość była silna, prawdziwa i pełna pasji. Wszystko zmieniło się w chwili, gdy Cameron poprosił Mayę o rękę. Dziewczyna, dręczona poczuciem odpowiedzialności za swoją borykającą się z problemami matkę, odmówiła mu, a odrzucony młody mężczyzna postanowił zakończyć związek, nie słuchając co Maya ma do powiedzenia.

„Wyciągnęłam dłoń w jego stronę, ale on zrobił krok w tył. Uniósł obie ręce, jakby w geście poddania.
- Porozmawiajmy o tym.
Wymykał mi się. Nie mogłam go stracić, ale nie potrafiłam znaleźć słów, dzięki którym mogłabym go zatrzymać, tak samo jak nie...

Meredith Wild jest autorką dosyć dobrze znaną polskim czytelnikom. Dużą popularność przyniosła jej seria Haker, którą pokochało wiele kobiet. Muszę przyznać ze wstydem, że jeśli chodzi o Hakera to czytałam jak dotąd tylko jedną część, choć bardzo mi się podobała. Postanowiłam jednak, że zapoznam się również z nową serią tej autorki, której pierwszym tomem jest właśnie "Zagubiona miłość". Zastanawiałam się czy Meredith Wild będzie potrafiła mnie jeszcze czymś zaskoczyć. Kiedy tylko książka wpadła w moje ręce, nie mogłam doczekać się jej lektury. Jakie wrażenie wywarły na mnie losy głównych bohaterów? Czy z przyjemnością sięgnę po kolejne części tego cyklu? Odpowiedzi na te oraz inne pytania znajdziecie w dalszej części tej recenzji.

Maya Jacobs kilka lat temu odrzuciła oświadczyny swojego chłopaka. I to wcale nie dlatego, że go nie kochała. Jej uczucie do niego było silne, ale dziewczyna dręczona poczuciem odpowiedzialności za swoją borykającą się z problemami rodzinę po prostu nie...

Natalia | 2016-12-14
Przeczytana: 12 grudnia 2016

MAYA JOCOBS NIE MA ŁATWEGO ŻYCIA. JAKO MŁODA KOBIETA MUSI DOKONAĆ WYBORU POMIĘDZY UKOCHANYM CAMERONEM, A CHORĄ MATKĄ. JEJ WYBÓR NIE JEST TRAFNY, A SKUTKIEM TEGO JEST ROZSTANIE Z CHŁOPAKIEM. JEDNAK LOS JEST PRZEWROTNY...
KOCHANKOWIE SPOTYKAJĄ SIĘ PO LATACH. KAŻDE Z NICH MA NOWE ŻYCIE OPALAJĄCE W WIĘKSZE LUB MNIEJSZE PROBLEMY. JEDNAK STARE UCZUCIE NIE UMIERA.
CZY MAYA I CAMERON, POMIMO TRUDNEJ PRZESZŁOŚCI, MOGĄ PONOWNIE BYĆ RAZEM? CZY ICH UCZUCIE ODŻYJE? KTO STANIE IM NA PRZESZKODZIE DO SZCZĘŚCIA?
WEJDŹ DO ICH ŚWIATA I PRZEKONAJ SIĘ CZY POŁĄCZY ICH MIŁOŚĆ?

"- Kiedy mówisz "niezobowiązująca", chodzi ci o to, że nie chcesz, aby nasz związek cokolwiek znaczył. Dobrze myślę?
- Wtedy nie był dla ciebie na tyle ważny, żeby zostać, czemu więc teraz miałabym chęć, aby cokolwiek znaczył?"

Meredith Wild jest znaną mi pisarką, którą lubię i szczerze polecam. Wszystkie lektury, które czytałam spod jej pióra są głównie erotykami - rozpalającymi swoją namiętnością. Jej lektury pochłaniają oraz...

Betty | 2017-06-21

Bardzo schematyczna i przewidywalna...historia, jakich wiele i bardzo trącająca typowym romansem, a jednak jak na typowy romans, daje całkiem pokaźną, moim zdaniem liczbę gwiazdek. Jest to spowodowane postawą głównej bohaterki, która jest dość nieszablonowa, jak na romans. To że trzyma w szafie szkielety z przeszłości to jedno, ale bardzo podoba mi się jej oczywista niedoskonałość, nałóg, z którym musi radzić sobie niemal każdego dnia, i który w jej mniemaniu pomaga jej uporać. się z demonami. Niesamowicie ukazane błędne koło uzależnienia i tok myślenia osoby uzależnionej, choć nie w sposób bardzo drastyczny oczywiście. Sama historia jakoś nie powala na kolana, aczkolwiek mimo wszystko mam ochotę dokończyć serię. Polecam na długaśne letnie wieczory.

Justyna | 2018-01-22
Przeczytana: 22 stycznia 2018

Nie poczułam polotu podczas czytania tej książki. Dużo pikantnych scen erotycznych i chyba nic po za tym, akcja jakoś mnie za bardzo nie ciągła. Nie zabieram się za następne książki z tej serii bo wiem że się zawiodę. I to byłoby wszystko.

Sięgając po książkę ,,Zagubiona miłość" miałam nadzieję, że przedstawiona w niej historia wciągnie mnie równie mocno, jak historia Blake'a i Erici z serii Haker - debiutanckiej serii autorki. Niestety po przeczytaniu kilku pierwszych rozdziałów wiedziałam już, że ta książka będzie o wiele słabsza od poprzednich książek pani Meredith Wild. Miałam nadxieję, iż z każdą kolejną przeczytaną stroną będzie coraz lepiej. Niestety - ta książka jest monotonna i nudna niczym przysłowiowe flaki z olejem. Czyta się ją fatalnie. Bohaterowie są nudni, a tok akcji przewidywalny. Niestety nie byłam w stanie dobrnąć do końca. Po przeczytaniu nieco ponad połowy, poddałam się i - co nie zdarza się często - odłożyłam książkę i raczej nie planuję powrotu do historii Camerona i Mayi. Jestem bardzo zawiedziona i już teraz wiem, że nie sięgnę po kolejne części serii. Przyznaję jedną gwiazdkę za ładną okładkę. Szkoda,że jej wnętrze już tak nie zachwyca.