Umykająca panna młoda

Cykl: Searching For (tom 3)
Wydawnictwo: Akapit Press
Searching for Beautiful
ew_cia

Genevieve McKenzie jeszcze niedawno sądziła, że wiedzie idealne życie i lada dzień poślubi czarującego lekarza, który jest spełnieniem jej marzeń. Los sprawia, że w dniu ceremonii ucieka sprzed ołtarza przez okno kościoła i ląduje prosto w ramionach… najlepszego przyjaciela! Od tego momentu nic już nie jest proste. Gdzie kończy się przyjaźń, a zaczyna miłość? Czy dla tych dwojga nie jest już...

Los sprawia, że w dniu ceremonii ucieka sprzed ołtarza przez okno kościoła i ląduje prosto w ramionach… najlepszego przyjaciela! Od tego momentu nic już nie jest proste. Gdzie kończy się przyjaźń, a zaczyna miłość? Czy dla tych dwojga nie jest już za późno na prawdziwe uczucie?

źródło opisu: akapit-press.com.pl

źródło okładki: akapit-press.com.pl

Natalia | 2017-05-05
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 04 maja 2017

"Umykająca panna młoda", to kolejna książka należąca do serii: Searching For. Autorstwa Jennifer Probst. Choć ten tom łączy się z pozostałymi jest, to całkiem inna historia z postaciami, które wcześniej znane były nam tylko pobieżnie. Dwójka osób, które tym razem zmagają się ze znacznie poważniejszymi problemami niż bywało we wcześniejszych opowiadaniach. Ta książka porusza bardzo trudne i nieprzyjemne tematy: toksyczne związki, przemoc, narkomania, a nawet gwałt. Sprawy obok, których nie można przejść obojętnie, bez emocji. Nie da się o nich zapomnieć i są częścią życia danej osoby, potrafią zniszczyć lub dodać siły. Jak będzie tym razem?
Genevieve to (jak dobrze pamiętamy z pierwszego tomu) przyjaciółka Kate, przyszła pani chirurg z pasją, nieco pogubiona, niepewna siebie. Ma kochającą rodzinę, oddanych przyjaciół oraz narzeczonego, którego zostawia w dniu ślubu. Jak się z czasem okazuje miała więcej powodów, by odejść niż z nim być. Nie jest to jednak takie proste. W ucieczce...

Maromira | 2017-07-16
Na półkach: Przeczytane - 2017
Przeczytana: 14 lipca 2017

Generalnie dobre podejście do problemu przemocy psychicznej - to na plus. Jednak tłumaczenie jest beznadziejne [zbyt dużo zdrobnień, całkowicie niepotrzebnych, czasem zbyt dosłowne tłumaczenie], a do tego Probst przesadziła nieco z fabułą - ilość melodramatycznych wstawek jest nie do zniesienia, a niektóre są zbyt sensacyjne. Przez ten natłok zdarzeń, wydarzeń i problemów wszelakich rozwiązanie problemu jest zbyt proste.

Do tego sporo kliszy, które niestety rażą [bo jest ich zbyt dużo i zbyt nachalnie wykorzystane]. No i wstawki opowieści o Wolfie, nie wiadomo, po co wrzucone pomiędzy - bo nie ma to sensu, skoro tak czy siak nie ma to wpływu na fabułę, a historia dzieciństwa Wolfa nie za bardzo ma się do jego charakteru/bycia teraz.
Tak więc szkoda, bo Gen wydawała się znacznie ciekawszą postacią i można było wymyślić jej lepszą opowieść. Pozostaję w nadziei, że może kolejna część mnie nie zawiedzie [o ile takowa powstania, na co liczę, bo lubię Arilyn].

MissShy | 2017-06-11
Przeczytana: 08 czerwca 2017

Książka była całkiem inna niż się spodziewałam, że będzie, ponieważ poprzednie części były raczej mdłe. Fakt, Gen ucieka ze ślubu już na samym początku, więc w sumie nie wiemy, dlaczego. Były jakieś wzmianki w poprzednich częściach o tym, że była nieszczęśliwa w związku z Davidem, ale to tyle. Dopiero później dowiadujemy się, jaki jest powód. Kontrolujący narzeczony? Jest. Nic nie podejrzewająca rodzina? Skandal w tle? Jest i... jest. Jednak brakowało mi jakiejś porządnej akcji na końcu z Dawidem.
Uwielbiam też to, że było tutaj tyle odniesień do innej serii tej autorki.

asiek_c | 2017-05-05

Jedna z lepszych "lekkich" pozycji w tym roku. Jedyne co mnie irytowało straszliwie (stąd 6 gwiazdek, a nie 7) to tłumaczenie miejscami typu "dzionek", "kawka" ... Czyż nie byłoby bardziej niezwykle gdyby On zaproponował jej zwykłą kawę na rozpoczęcie zwykłego dnia???:) Mimo to polecam, szczególnie na deszczowe wieczory:)

Kasiar | 2017-06-01
Na półkach: 2017

Spodziewałam się więcej po tej książce.
Poprzednie części były lepsze.
Nie potrafiłam się wczuć w fabułę...

Książka dobra, ale bez szału.

zefirek0509 | 2017-05-13
Przeczytana: 13 maja 2017

Jak zwykle super.Nie jest to powalające dzieło,ale wciąga i świetnie się to czyta,jak toProbst.

aisah | 2017-10-22
Przeczytana: 22 października 2017

Nie czytałam poprzednich książek z tej serii, ale tej nie polecam. O ile początek mnie bardzo zaciekawił, książka miała potencjał na thriller (eksnarzeczony przewidujący, co zrobić, żeby zaszkodzić głównej bohaterce), o tyle gdzieś w połowie, albo nawet wcześniej, książka składała się głównie z opisów łóżkowych przeżyć bohaterki. Eksnarzeczony magicznie zrozumiał swoje błędy i wszystko się pięknie ułożyło. Dodatkowo, nie rozumiem, po co tyle wstawek z przeszłości Wolfa, bo ani się one nie łączyły z treścią, ani nie były niezbędne...

Sandra | 2017-02-19
Przeczytana: 05 czerwca 2017