Umykająca panna młoda

Okładka książki Umykająca panna młoda Jennifer Probst
Okładka książki Umykająca panna młoda
Jennifer Probst Wydawnictwo: Akapit Press Cykl: Searching For (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Searching For (tom 3)
Searching for Beautiful
Akapit Press
2017-03-27
2017-03-27
2015-05-26
ślub marzenia ucieczka miłość przyjaciel przeszłość uczucia

Czy przykazań damsko męska jest możliwa? Oni udowadniają, że nie.
Mnie zmęczyła ta pozycja. Trochę nie wykorzystany potencjał.

Czy przykazań damsko męska jest możliwa? Oni udowadniają, że nie.
Mnie zmęczyła ta pozycja. Trochę nie wykorzystany potencjał.

Genevieve McKenzie miała cudowne życie. Odbywała upragniony staż w szpitalu a jej narzeczonym był znany lekarz chirurg, z którym też pracowała. A jednak to życie nie mogło być aż tak idealne skoro w dniu ślubu podjęła drastyczną decyzję i wręcz uciekła sprzed ołtarza. Na szczęście przyjaciel, na którego wpada, jej nie ocenia a wręcz pomaga zaszyć się w odosobnionym miejscu aby móc na spokojnie przemyśleć i przetrawić emocje i uczucia. Porzucony narzeczony jednak nie odpuszcza i na różne sposoby próbuje odzyskać „idealną” przyszłą żonę. Na szczęście Gen nie jest sama i może liczyć na bliskich przyjaciół. Co się jednak wydarzy gdy jej przyjaźń z Wolfem zacznie się zmieniać? Czy wikłając się w inny układ nie utracą tego, co mieli? Co się stanie, gdy jedno z nich zapragnie więcej a drugie nie będzie chciało się wiązać? Czy będą mieli możliwość wrócić do tego, co mieli wcześniej?
„Tęskniła za spełnieniem, którego mogła nigdy nie osiągnąć – miłością, która byłaby pełna i piękna. Namiętnością, która przekraczałaby rzeczywistość, porywała ciało w strefę niebytu na rzecz metafizycznych doznań. Kate miała taką miłość. Kennedy także. Aleksa. Lance. A zatem była możliwa.
Ale najwyraźniej nie dla niej.”

Sięgnęłam po tę serię, bo właśnie tę część chciałam przeczytać najbardziej. Uwielbiam wątek przyjaciół, który odkrywają w sobie nowe uczucia i poznają się na nowo. Niestety nie wciągnęłam się w nią od samego początku, czegoś mi brakowało i ciężko mi też określić co to było. Historia była lekka i przyjemna a przy takiej postaci jak David (narzeczony Gen) spodziewałam się czegoś więcej. Później jednak, jak autorka zaczęła odkrywać przed czytelnikiem przeszłość Wolfa, emocje wręcz zaczęły we mnie buzować. Chyba za żadną z par nie trzymałam tak kciuków jak za tę i niezmiernie cieszę się, że odnaleźli oni siebie a w szczególności cieszy mnie to, że to Wolf odnalazł rodzinę, przyjaciół i miłość…
Ta historia to też ciekawy powrót do bohaterów serii „Marriage to a Billionaire” aż momentami miałam ochotę wrócić do historii poszczególnych par z tamtej właśnie serii.
Niestety ta część zamyka serię „Searching For” jaka została wydana w Polsce, nad czym bardzo ubolewam bo bardzo chciałabym poznać losy Arilyn oraz Isabelle MacKenzie. Mam nadzieję, że kiedyś będzie nam to dane na co bardzo gorąco liczę.

Gen ucieka sprzed ołtarza. Wymykając się zauważa swojego przyjaciela który pomaga jej uciec. Zaszywają się razem na kilka di z daleka od wszystkich. Gdy Dziewczyna wszystko poukładała w głowie postanowiła wrócić. Jednak jej spotkanie z byłym narzeczonym nie przebiega tak jak myślała i David chce ją odzyskać za wszelką cenę. W ramach bezpieczeństwa , Wolf wprowadza się do jej domu. Jak można się spodziewać ich przyjaźń przejdzie na wyższy poziom. polecam !

GENIALNY KOLEJNY TOM SERII. Na dodatek z książkowy mąż :D Czego chcieć więcej :D

Przez czysty przypadek udało mi się dorwać tą pozycję w swoje ręce. Nie jestem w stanie stwierdzić czym przyciągnęła mnie okładka, ale z jakiegoś powodu ją wybrałam. Nie czytałam streszczenia z tyłu, gdyż zamawiałam przez internet więc nie wiedziałam też o czym ona jest. Moim pierwszym wielkim zaskoczeniem była objętość. Ta pozycja liczy sobie ponad pięćset stron, co przy tej tematyce nie często się zdarza.

Muszę przyznać że właśnie ta objętość spowodowała, że sięgnęłam po nią w pierwszej kolejności. Fajnie opowiedziana historia przy której taka objętość nie była uciążliwa i szybko się ja czytało. Nie dało się przy niej nudzić i dla osób lubiących powieści obyczajowe powinna przypaść do gustu.

Moim błędem była niewiedza gdyż sięgnęłam po kolejną część z serii, nie czytając wcześniejszych. Bardzo tego nie lubię i pewnie po uporaniu się ze swoją biblioteczką będę chciała cofnąć się do wcześniejszych. Nie miałam też styczności wcześniej z autorką. W związku z tym nie mogę porównać tej części do poprzedniczek. Ale wiem na pewno że nie jest to moja ostatnia pozycja tej autorki. Ta była na tyle dobra, że pobudziła moją ciekawość i zachęciła do głębszego poznania jej.

To nie jest zwykła opowieść harleqinowa w której prym wiedzie tylko seks i miłość w wydaniu cukierkowym. Tutaj autorka porusza wiele dość trudnych tematów jakim są toksyczne związki i dominacja jednego partnera nad drugim, problem narkotyków i wykorzystania seksualnego czy nawet szkalowanie. Ciekawie się to przeplata z losami bohaterów i całość stanowi pozycję którą bez problemu można pochłonąć w całości.

Główna bohaterka to Genevieve, młoda pani chirurg nękana wątpliwościami ucieka sprzed ołtarza. Wyskakując przez okno wpada w ramiona starego przyjaciele, którego ostatnimi czasy mocno ignorowała. Jak to mówią że na prawdziwych przyjaciół zawsze można liczyć podobnie i Wolf bez żadnego ociągania pomógł Gen, nie zadając zbędnych pytań i trzymał wszystkich bliskich na dystans do momentu aż nasza główna bohaterka nabrała sił do walki i wyjaśnienia swej decyzji. Nie było to łatwe gdyż jej narzeczony to typowy intrygant który pragnie mieć żonę na własność, a nie partnerkę. Zakorzenił w niej wiele negatywnych odczuć i wpoił wiele nieprawdziwych faktów by tylko móc ją kontrolować. Ciągła krytyka i poniżanie kogoś sprawia że jednostka staje się nie pewna siebie i podporządkowuje się swemu prześladowcy a wielkiej odwagi wymaga podążenie w takim przypadku za głosem własnego rozumu. Naszej bohaterce to się udało ale to dopiero początek jej drogi. Okazuje się że narzeczony nie chce tak łatwo odpuścić i pogodzić się z odmową i dla bezpieczeństwa Gen Wolf postanawia się do niej wprowadzić.

Wspólne mieszkanie ze sobą wyzwala w przyjaciołach nowe uczucia w stosunku do siebie. Czują coraz większy pociąg fizyczny a ich relacja powoli się zmienia. Czy zaryzykują przyjaźń by przekonać się do czego ich to doprowadzi? Nie zdradzę chyba jakiejś wielkiej tajemnicy jeżeli powiem że tak, ale po drodze spotkają wiele ciekawych, momentami śmiesznych sytuacji.

Nasza główna bohaterka zawsze może liczyć na pomoc swoich przyjaciółek i w tym przypadku będą one nieodzowne. Będą ją wspierały w najtrudniejszych chwilach.

Nie wiem jak w poprzednich częściach mówiono o Wolfie, ale tutaj jest on dość tajemniczy. Nie miał łatwego dzieciństwa, a we fragmentach które umieszcza autorka jego dzieciństwo należy do tragicznych. Trafnym określeniem dla niego byłoby "mężczyzna po przejściach". Zazwyczaj osoby które wywodzą się z patologicznych rodzin mają niską samoocenę. Wmawiają sobie że są na tyle źli iż w konsekwencji spotkał ich taki właśnie los. Podobnie jest i z naszym głównym bohaterem, który twierdzi że nie jest na tyle dobry dla Gen i próbuje ją ratować przed samym sobą. Czy pokonają stawiane przed nimi przeszkody i z przyjaciół staną się głębszymi partnerami? Aby się przekonać będziecie musiały sięgnąć po tę pozycję.

Ja spędziłam z nią naprawdę miłe chwile. Początek był super, końcówka troszeczkę gorsza gdyż bez żadnych spektakularnych wydarzeń ale całość na sześć punktów mogę ocenić. Nie było dużo zbytecznych opisów i stawki odnoszące się do Wolfa nawet mi się podobały, gdyż wnosiły troszkę mroczniejszy klimat. Zdecydowanie wam polecam, nie powinnyście się zawieść i miło z nią spędzić czas. Poniżej kilka podobnych pozycji i do zobaczenia za niedługo....

1. P O L E C A N E K O B I E T O M : "ZŁAPAĆ MILIONERA" Max Monroe

2. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Uśmiech losu" Jayne Ann Krentz

3. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Letnie Przesilenie" Robyn Carr

4. P O L E C A N E K O B I E T O M : Nora Roberts "Pokusa"

5. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Wszystkie chwyty dozwolone" Liz Fielding

6. P O L E C A N E K O B I E T O M : ZAPLĄTANI Emma Chase

7. P O L E C A N E K O B I E T O M : ZAKRĘCENI Emma Chase

8. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Pokusy i Łakocie. Kochanie, jeszcze tu jestem." Tara Sivec

9. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Pokusy i Łakocie. Nizebyt grzeczna rzecz o miłości" Tara Sivec

10. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Namiętna Gra" Alice Clayton

11. P O L E C A N E K O B I E T O M : Debiutant SJ Hooks

12. P O L E C A N E K O B I E T O M : Absolwentka SJ Hooks

13. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Wysłuchaj mnie" Kriesten Proby

14. P O L E C A N E K O B I E T O M : BLISKOŚĆ Kristen Proby

Genevieve to lekarka (rezydentka),która za chwilę stanie na ślubnym kobiercu. I to nie za miesiąc, dwa tylko za parę minut. Czekający na nią przed ołtarzem mężczyzna wydaje się spełnieniem jej marzeń. Przystojny, miły, zawsze nienagannie się zachowujący a na dodatek jest ordynatorem w szpitalu, w którym pracuje także Genevieve. Chwilę przed ślubem uświadamia sobie, że to nie jest życie dla niej. Jedyną szansą na uniknięcie niechcianego małżeństwa jest okno, przez które wyskakuje i wpada na swojego najlepszego przyjaciela - Wolfa. Ten szybko pomaga niedoszłej pannie młodej uciec sprzed kościoła. Wszystko się zmienia, gdy Wolf ją pocałuje. Czy to był tylko przypadek, że ci dwoje wpadli na siebie ? Czy przyjaźń może być wstępem do prawdziwego uczucia ?

Podoba mi się w tej książce podejście do problemu przemocy psychicznej. Ta fizyczna często jest szybciej wykrywana i szybciej pomaga się osobom, które jej doświadczyły, a ta psychiczna często jest bardziej ukryta bo nie widać żadnych śladów. Probst pokazuje, że trzeba mieć odwagę, by odejść od osoby, która nas prześladuje i czasami należy słuchać swojego serca (intuicji zresztą też). Jedyne co mnie rozpraszało w lekturze były zdrobnienia, np. hejka, ale nie było ich wiele, tak więc lekturę mogę zaliczyć do udanych.

Cała recenzja na blogu: https://mojswiatliteratury.blogspot.com/2018/02/jennifer-probst-umykajaca-panna-moda.html

Trzeci tom cyklu Searching for, opowiada o przyjaciółce Kate )bohaterki pierwszej części) Genevieve, która ucieka sprzed ołtarza kontrolującemu jej narzeczonemu prosto w ramiona wieloletniego przyjaciela...
Prosta, nieskomplikowana, lekko naiwna (wątek czarów),ale na odprężający wieczór w sam raz:)

Czytając pierwsze strony pomyślałam, że mam do czynienia z klasycznym romanse. Ona ucieka, on już na nią czeka😊. Jednak przekaż okazał się głębszy, wyrazniejszy niż się spodziewałam. Historia przyjaciół, którzy nawzajem leczą sobie dusze. Gen- dziewczyna z dobrego domu, zmanipulowana, zastraszana w jednej chwili traci kontrolę na życiem. Z pomocą przychodzi Wolf- kontrowersyjny milioner z trudną przeszłością, ocalony przez włoskich przyjaciół, dla których staje się synem. W połączeniu stanowią mieszankę wybuchów ą. Jest miejsce na przyjaźń i niesamowity sex. Jednak wiadomo, że takie rozwiązanie musi przerodzić się w miłość. Pytanie tylko czy bohaterowie poradzą sobie z demonami przeszłości? Czy łączące ich uczucie zerowe kajdany milczenia i otworzy serce ukochanego? Czy odważna się żyć razem mimo wciąż krwawiacych ran?

Nie czytałam poprzednich książek z tej serii, ale tej nie polecam. O ile początek mnie bardzo zaciekawił, książka miała potencjał na thriller (eksnarzeczony przewidujący, co zrobić, żeby zaszkodzić głównej bohaterce),o tyle gdzieś w połowie, albo nawet wcześniej, książka składała się głównie z opisów łóżkowych przeżyć bohaterki. Eksnarzeczony magicznie zrozumiał swoje błędy i wszystko się pięknie ułożyło. Dodatkowo, nie rozumiem, po co tyle wstawek z przeszłości Wolfa, bo ani się one nie łączyły z treścią, ani nie były niezbędne...

1970

Generalnie dobre podejście do problemu przemocy psychicznej - to na plus. Jednak tłumaczenie jest beznadziejne [zbyt dużo zdrobnień, całkowicie niepotrzebnych, czasem zbyt dosłowne tłumaczenie], a do tego Probst przesadziła nieco z fabułą - ilość melodramatycznych wstawek jest nie do zniesienia, a niektóre są zbyt sensacyjne. Przez ten natłok zdarzeń, wydarzeń i problemów wszelakich rozwiązanie problemu jest zbyt proste.

Do tego sporo kliszy, które niestety rażą [bo jest ich zbyt dużo i zbyt nachalnie wykorzystane]. No i wstawki opowieści o Wolfie, nie wiadomo, po co wrzucone pomiędzy - bo nie ma to sensu, skoro tak czy siak nie ma to wpływu na fabułę, a historia dzieciństwa Wolfa nie za bardzo ma się do jego charakteru/bycia teraz.
Tak więc szkoda, bo Gen wydawała się znacznie ciekawszą postacią i można było wymyślić jej lepszą opowieść. Pozostaję w nadziei, że może kolejna część mnie nie zawiedzie [o ile takowa powstania, na co liczę, bo lubię Arilyn].

• Romans