Tylko jedna szansa

Okładka książki Tylko jedna szansa Simona Ahrnstedt
Okładka książki Tylko jedna szansa
Simona Ahrnstedt Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Tylko jedna noc (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Tylko jedna noc (tom 3)
En enda risk
Sonia Draga
2018-06-13
2018-06-13
Irena Muszalska
Irena Muszalska

Trzecia część serii znacznie słabsza niż poprzednie. Tak jak już ktoś napisał szkoda, że nie wyjaśnione zostało co na końcu ze Sventinami po spaleniu domu.

Trochę inna niż poprzednie tomy ale i tak ciekawa. Bohaterowie ciekawi, dobrze się czyta.

Po 980 stronach historycznej sagi Edwarda Rutherfurda o "Nowym Jorku" potrzebowałam luźniejszej lektury i nie tak wymagającej. Jedyne co udało mi się wygrzebać z mojej biblioteczki to romans "Tylko jedna szansa" Simone Ahrnstedt. Cóż...mistrzem pod względem ładnego wydawania książek Sonia Draga zdecydowanie nie jest i nigdy nie była. Okładka jest przeciętna, tak samo jak sposób wydania. Książka jest ciężka, a papier z gatunku "kartonowo-kioskowych" wydań kieszonkowych, które zalegają w salonikach prasowych. A to, czego kompletnie nie mogę przełknąć to błąd na tyle książki. Akcja dzieje się w Szwecji, a konkretnie w skutej lodem, zimnej Kirunie, która należy do obszaru Norlandii, a nie NORMANDII. Normandia o ile mi wiadomo znajduje się we Francji i bynajmmniej nie jest skuta lodem. O ile drobne literówki na przestrzeni całego tekstu mogą się zdarzyć, o tyle pisząc blurba na tył książki wypadałoby się trochę przyłożyć. To jest tylko parę zdań, które można kilka razy dokładnie sprawdzić przed wydaniem książki, a nie pisać głupoty, wprowadzając czytelnika w błąd. W pierwszej chwili myślałam bowiem, że jest to książka historyczna - gorący romans, a w tle lądowanie aliantów na Normandii. Natomiast jeśli oceniać samą treść - nie jest to książka zła. Bardziej do sięgnięcia dla rozrywki i relaksu po trudniejszych lekturach. Jak na romans ma sporą objętość - prawie 700 stron. Autorka pisze w sposób mocno przegadany. Romanse zazwyczaj mieszczą się w przedziale 400 stron, a w przypadku "Tylko jednej szansy" bohaterowie na 400-setnej stronie dopiero po raz pierwszy poszli ze sobą do łóżka. Do tego momentu zachowywali się bardziej jak dzieci we mgle niż dorośli. On nieustraszony komandos, ona bystra dziennikarka, a zabierają się do tego romansu jak pies do jeża. Ogólnie rzecz biorąc fabuła czasem wciąga, czasem irytuje, a czasem żenuje swoim poziomem. Można przeczytać, a można też znaleźć wiele znacznie lepszych książek z kategorii romansów.

Jak zwykle zbyt dużo erotycznych wątków. Trochę szkoda, że nie wyjaśnione zostało co na końcu ze Sventinami po spaleniu domu.

Trzecia część serii nie odbiega od poprzednich. Książka ciekawa i bardzo mi się podobała.

Bardzo mila lektura na zimowe wieczory. Naprawde swietny romans. Dla fanek gatunku warto po nia siegnac. Nie czytalam dwoch pierwszych tytulow ale naprawde dobrze napisana, bohaterzy to nie kartonowe kukielki a fabula trzyma sie kupy. Mimo ze to kolejna z wielu opowiastek o milosci, namietnosci to jednak czyta sie ja z przyjemnoscia. Trudno popelnic w tym gatunku arcydzielo, bo wiele tuszu juz sie w tej dziedzinie przelalo wiec trudno trafic historia w cos nowego, niemniej jednak kiedy zaczyna sie czytac te ksiazke to robi sie czlowiekowi cieplo na sercu. Po tego typu gatunek przychodzi sie po milo spedzone kilka godzin w dobrej atmosferze - ta ksiazka wlasnie taka jest, lekka i ciepla. Polecam :)

Wg mnie najlepsza książka z całej serii. Trochę za mało soczysta, ale warta przeczytania.

W końcówkę tych wakacji przerzuciłam się na dojeżdżanie do pracy rowerem. Wiążę się to z godzinnym pedałowanie w jedną i drugą stroną, a co za tym idzie mam wtedy czas na czytanie, a w rzeczywistości słuchanie książki. Pierwszy raz skusiłam się kupić audiobooka i muszę przyznać, że podczas jazdy rowerem sprawdza się całkiem nieźle. Oczywiście trzeba mieć słuchawki, a w moim przypadku zestaw słuchawkowy, w czym idealnie się sprawdza, gdyż słyszę lektora i słyszę otaczającą mnie rzeczywistość. Bo uprzedzam, ze względów bezpieczeństwa trzeba mieć uszy i oczy szeroko otwarte, by samemu i kogoś nie narazić na niebezpieczeństwo. Dlatego dziś przedstawiam wam mojego pierwszego audiobooka, który mi uprzyjemniał dwadzieścia kilka godzin jazdy rowerem.

Tę autorkę poznałam już wcześniej, czytając dwie pierwsze części tej serii. Oczywiście jak w przypadku wielu takich pozycji, każda książka opowiada o losach innych bohaterów głównych, tylko poboczni się wymieniają. Gdybyśmy zaczęli od tej części utracimy troszkę z całokształtu, ale nie wpłynie to znacząco na odbiór całości. Zachęcam jednak do czytania po kolei, gdyż jest to naprawdę bardzo przyjemna lektura. Wszystkie części trzymały mnie w napięciu i z tą także było podobnie, no może minimalnie bardziej była przewidywalna. Nadal jednak utrzymana na wysokim poziomie i zdecydowanie w moim klimacie. Czytanie jej stanowiło dla mnie przyjemność i gdy zbliżałam się do końca, żałowałam, że muszę się pożegnać z Tomem i Ambrą oraz z przesympatyczną JIL i Matiasem. Polubiłam tych bohaterów i zdecydowanie się z nimi zżyłam. Ambra była twardą kobietą, której dzieciństwo nie rozpieszczało. Udało jej się wyrosnąć na porządną kobietę, która nadal musi się mierzyć z demonami własnej młodości. Momentami stawała się dość głupiutką i naiwną kobietą, pragnącą miłości i przynależności, ale odbierałam to zachowanie jako specjalną kreację bohatera przez autorkę. Dzięki temu zabiegowi stawała się bardziej ludzka i rzeczywista.

Podobnie sytuacja miała się z tym barczystym i topornym komandosem. Miał swoje wady i momentami był koszmarnie irytujący, ale na swój specyficzny sposób może nie był ideałem, ale był do zniesienia. Zdecydowanym plusem była Jil i Matias, dwa przeciwstawne charaktery i jednostki, które wprowadzały w książce wiele zabawnych sytuacji i dialogów. Jako całość była to pozycja do przeczytania, przy której można się odprężyć i oddać elektryzującym doznaniom. Tempo jest zdecydowanie wolniejsze w tej części, a każda sytuacja rozkładana jest na wiele czynników. Nie wszystkim autorom to się udaje i czasami wychodzi kipisz. Tu tego nie było. Autorka od początku do końca konsekwentnie kreowała postacie.

Podobało mi się dopełnienie wcześniejszych części poprzez ukazanie dalszych losów poprzednich bohaterów. Stworzyło to całokształt, który bezproblemowo mogę polecić wielu osobom. Przypadnie fanom literatury obyczajowej, kobiecej i harlequinów w różnym wieku. Osobiście lubię, gdy książka poza silnymi kobiecymi jednostkami porusza tematy trudne, o których należy rozmawiać. Tutaj takie znajdziemy i dość dokładnie poznamy, więc nie jest to pozycja o niczym.

Już wiem, że przeciągnę swoje spotkania z audiobookami i już rozglądam się za drugim. Pamiętajcie, żeby zwracać uwagę na lektora, który jest bardzo istotny w tego typu nośnikach. Kiepsko dobrany może odebrać przyjemność ze słuchania i cieszenia się książką. Nie pozostaje mi nic innego, jak życzyć wam przyjemnej lektury i do zobaczenia następnym razem.

1. P O L E C A N E K O B I E T O M : Samantha Young "To, co najważniejsze"

2. P O L E C A N E K O B I E T O M : WBREW ZASADOM Samantha Young

3. P O L E C A N E K O B I E T O M : OSTATNIA SZANSA Samantha Young

4. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Wszystkie odcienie pożądania" Samantha Young

5. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Sztuka Uwodzenia" Samantha Young

6. P O L E C A N E K O B I E T O M : SKANDALE Penny Jordan

7. P O L E C A N E K O B I E T O M : Królowie Burbona J.R. Ward

8. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Wszystko, co w tobie kocham" Samantha Young

9. P O L E C A N E K O B I E T O M : DOLA ANIOŁÓW J.R. Ward

10. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Tylko jedna noc" Simona Ahrnstedt

11. P O L E C A N E K O B I E T O M :TYLKO JEDEN SEKRET

Zdecydowanie najsłabsza część serii. Romans czy nie, ale bohaterowie zachowywali się jak głupiutkie nastolatki, a nie dorośli, rozsądni ludzie. Przemęczyłam ten tom, przegadany, rozmemłany, dziecinny. Były komandos, najemnik, a naiwny jak dziecko... Reporterka, twarda i bezkompromisowa, a głupia jak koza... Oczekiwałam czegoś zdecydowanie na wyższym poziomie.

Najsłabsza część tej serii, ale nie znaczy, że jest zupełnie zła. Jest trochę za bardzo „przegadana” przez co wydawała się nudna i dłużąca. Jednak na koniec okazuje się, że to było całkiem dobre spotkanie.

Simona Ahrnstedt Tylko jedna szansa Zobacz więcej