Tylko jeden sekret

Okładka książki Tylko jeden sekret Simona Ahrnstedt
Okładka książki Tylko jeden sekret
Simona Ahrnstedt Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Tylko jedna noc (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Tylko jedna noc (tom 2)
En enda hemlighet
Sonia Draga
2017-06-21
2017-06-21
Irena Muszalska
Irena Muszalska

Ta książka jest niepodobna do żadnej innej, którą czytałam - a że czytam sporo, to ewidentny plus.
Na pierwszy rzut oka romansidło, po rozpoczęciu czytania - misja lekarzy bez granic, Czad i Afryka, więc jakby przygodowo-sensacyjna, potem zmienia się w totalny erotyk, żeby finalnie stać się na powrót obyczajówką.
Zaskoczenie totalne - ale jednak na plus. Wszystko składne i zgrabne, dobrze napisane i wciągające, czyta się szybciutko i przyjemnie.
Chętnie przeczytam coś więcej od autorki.

Zaskoczenie totalne - ale jednak na plus. Wszystko składne i...

Ta książka to nie jest zwykły romans . Autorka porusza tu wiele wątków społeczno-obyczajowych. Główni bohaterowie to Aleksander i Isobel. Obydwoje mają diametralnie różny sposób na życie pomimo to są sobą zafascynowani. Sceny intymne dosyć mocne zwłaszcza predyspozycje bohaterów, więc je omijałam. Mnie bardziej zaciekawił wątek lekarzy bez granic oraz pomocy humanitarnej , czym zajmowała się Isobel. Na uwagę zasługują bohaterzy drugoplanowi Peter i Gina. Książka ciekawa i wciągająca. Na pewno sięgnę po kolejną część. Polecam

Czyta się dobrze ale momentami ckliwe romansidło

Czyta się dobrze ale momentami ckliwe romansidło

Rewelacyjny romans połączony z wątkami obyczajowymi. Kontynuacja pierwszego tomu. Mamy dwa równoległe wątki romans Aleksandra i Isobel oraz trudna miłość Petera i Giny. Powieść jeszcze lepsza niż tom pierwszy. Porusza szereg ważnych problemów społeczno-obyczajowych. Książkę czyta się lekko, jest wciągająca i absorbująca. Szczególnie sceny z Peterem są wzruszające. Romans Aleksandra i Isobel wystylizowany na szwedzkiego Greya.

Tak sobie myślę i myślę, i w sumie nie do końca wiem co myśleć.
Zdecydowanie z przyjemnością przeczytałam część pierwszą. Z zadowoleniem i chęcią podążałam za bohaterami. Za pierwszo, ale i drugoplanowymi. Czułam sens i zasadność. A tutaj... Nie jestem przekonana.
Sama tematyka seksu w wydaniu mocniejszym mnie nie bardzo kręci, nie do końca fascynuje mnie czytanie o niej, jakoś nie wchodzi mi do głowy, nie powoduje, że krew zaczyna szybciej krążyć w moich żyłach. Żeby nie powiedzieć, że przelatywałam wzrokiem te kilka scen, które nam autorka zafundowała. Podejrzewam, że również z tego powodu, mój odbiór bohaterów warunkowany był , mocno ukierunkowany został pojawieniem się tego „problemu”(problem, raczej w odczuciu fabularnym niż moim własnym).
Dwójka rozmijających się ludzi, zafascynowanych sobą, nie ma co ukrywać głównie w wymiarze seksualnym, godząca się, kłócąca, przepraszająca, z niedopowiedzeniami i ostrym seksem, mnie nie przekonała. Po raz kolejny zachowanie rodem z książek dla nastolatek, chyba najnormalniej mnie znudziło. Chyba nawet nie miałam siły zastanawiać się, co tym razem pchnęło bohaterkę do podważenia wiarygodności bohatera. Bo o ile można zrozumieć niepewność wynikającą z uprzednich doświadczeń, o tyle podważanie wszystkiego co można, nie współgra z obrazem młodej, inteligentnej kobiety.
Z tego powodu jestem znacznie bardziej zainteresowana parą numer dwa. Brat głównego bohatera, po niechlubnej przeszłości, porzucony przez żonę, przygnieciony kilkudziesięcioletnim bagażem bólu, w relacjach z młodziutką uciekinierką z Somalii wydaje się znacznie bardziej interesujący i atrakcyjny poznawczo. Fakt, że problem niewyobrażalnie trudny ujęty został jako plan drugi i z tego powodu, autorka nie musiała tak bardzo „grzebać” się w bohaterach sprawił, że nie miała możliwości popełnienia zbyt wielu błędów. I dobrze, tak bym powiedziała, bo historia akurat tych bohaterów jest w sumie nie do końca pewna, a przez to interesująca.
Ale jakby nie patrzeć, to całkiem niezły romans. Jeśli ktoś ma zapotrzebowanie, to może nawet wyjść z lektury uśmiechnięty. O poszerzeniu wiedzy intymnej nie wspomnę ;)

Tak sobie myślę i myślę, i w sumie nie do końca wiem co myśleć.

Całkiem niezła. Dzieje się dużo i to na różnych płaszczyznach. Czyta się świetnie. Epilog zachęca by sięgnąć po tom 3. Ale w cudowną przemianę Petera jakoś nie mogę uwierzyć.

wspaniała opowieść o poszukiwaniu spełnienia w miłości i życiu w niełatwej atmosferze oczekiwań rodziny z tradycjami

Przyjemna, lekka lektura. Romans, który nie jest przesłodzony, a jego bohaterowie są podobni do każdego z nas. Chyba podobała mi się bardziej niż pierwsza część, szczególnie wątek Petera i Giny. Książkę czyta się rewelacyjnie.
Polecam!

Polecam!

Sięgnęłam po drugą część książki,bo pierwszej nie było w mojej bibliotece,okazała się doskonała książka,bohaterowie ciekawi byli,zaskoczyli mnie bardzo,porywająca historia,szybka akcja i utrzymana w napięciu książka.
Wspaniała,interesująca.

Wspaniała,interesująca.

W drugim tomie tak samo jak w pierwszym wartka, zaskakująca i wciągająca akcja.
Polecam audiobook z wspaniałą lektorką Panią Małgorzatą Lewińską.

W drugim tomie tak samo jak w pierwszym wartka, zaskakująca i wciągająca akcja.
Polecam audiobook z wspaniałą lektorką Panią Małgorzatą Lewińską.

• Audiobooki
  • 2017