Mężczyzna ze snu

2004-01-01
2004-01-01
2005-01-01
Alicja Marcinkowska

Lekka, łatwa i przyjemna.

Intryga nie trzyma w napięciu, jak w niektórych innych pozycjach tej autorki.
Pozytywne strony to przede wszystkim wykorzystanie ciekawego zagadnienia świadomego śnienia.

Rozbawiło mnie zachowanie znajomych/rodziny Isabel w stosunku do jej nowego klienta.

Polecam tym paniom, które szukają bardzo lekkiej lektury.

Lekka, łatwa i przyjemna.

Intryga nie trzyma w napięciu, jak w niektórych innych pozycjach tej autorki.

Polecam tym paniom, które szukają bardzo lekkiej lektury.

Jayne Ann Krentz (1948),z domu Jayne Castle, pisarka romansów, tyle że pod oficjalnym imieniem publikuje współczesne romanse, jako Amanda Quick - historyczne, a pod panieńskim imieniem futurystyczno/paranormalne. Ogółem 35 milionów egzemplarzy około 200 pozycji; na LC – 123 pozycji, co przez 35 lat daje przeciętną ponad 4 książki rocznie. Przy tak olbrzymiej ilości publikacji średnia ocen mieści się w granicach 5,5 - 6,75 co niewątpliwie jest sukcesem. Omawiana została wydana w 2004, ma 9 opinii, średnią 6,43 na LC i jest moją pierwszą lekturą jej autorstwa.
Przyjmuję za niebyłe pierwsze dwie strony mieszczące absurdalne analizy snu, bo w innym przypadku musiałbym zaniechać próby lektury, a tej pani w żadnej postaci nie znam, więc jej taśmową produkcję chciałbym poznać. Zainteresowanych snami odsyłam do Freuda "Wstępu do psychoanalizy", przestrzegając jednocześnie, że obecna technika nie pozwala na jakakolwiek naukową analizę snów ze względu na brak obiektywnych danych. Wyjaśniam: nikt nie jest w stanie przekazać swojego nieprzetworzonego snu, a wersja opowiadana pomija wiele szczegółów istotnych dla analizy. Ponadto analitykowi pozostają nieznane skojarzenia faktów i osób pojawiających się w śnie, np osób, które w realu nie mogły się znać. Ewentualnej analizy mógłby próbować sam "śniący", ale podświadoma tendencyjność czy subiektywizm interpretacji zdarzeń, wyklucza możliwość wysnucia obiektywnie uzasadnionych wniosków.
Z powyższego wynika natomiast wniosek, że autorka powinna firmować tą książkę raczej panieńskim nazwiskiem.
Niestety już na 10 stronie dowiaduję się, że zamordowana była „onejronautką piątego poziomu”, a to nie moja bajka, więc lekturę kończę, a zwolennikom takowej życzę wszystkiego najlepszego

"Mężczyzna ze snu" to jest kolejny thriller romantyczny z wątkiem o zdolnościach paranormalnych.Tu autorka ukazała zdolności paranormalne śnienia na poziomie piątym.
Isabel jest analitykiem snów w centrum Belvedere' a. Na zlecenie swojego szefa interpretuje sny anonimowych klientów. Kobieta nie zna potencjalnych klientów, ma tylko odczytywać znaczenie snów.
Jednakże sytuacja ulega zmianie, gdyż szef Isabel zostaje zamordowany, a firmę przejmuje jego syn, który zwalnia Isabel.
Po utracie pracy Isabel pracuje u swojego szwagra. Ellis ma za zadanie nakłonić Isabel aby pracowała w firmie Lawsona, jednak Isabel chce założyć własną firmę.
Pomiędzy bohaterami rodzi się uczucie. Znają się ze snów, śnią o sobie i nagle spotykają się w realu.
Isabel pomaga Ellisowi rozwiązać zagadkę sprzed lat. Mężczyzna jest przekonany, że Vincent Scargill żyje. I wkrótce bohaterowie znajdują na to dowody...
Polecam każdemu fanowi Jayne Ann Krentz, bo jej książki są wciągające, odprężające, czasami pełne wrażeń i zaskakujących zwrotów akcji. Kiedy już myślimy, że wiemy kto jest sprawcą, autorka potrafi nas mile zaskoczyć.

Jednakże...

Bardzo fajna lekka książka i fajnie się czyta o tych teoriach na temat snu. Polecam

Książka bardzo przewidywalna. Nic specjalnego uważam.

Książka bardzo przewidywalna. Nic specjalnego uważam.

Pomogła mi napisać pracę zaliczeniową.

Pomogła mi napisać pracę zaliczeniową.

Przyjemna i sympatyczna. Myślę, że będę czytała inne z serii, ale ta nie zachwyca.

początek kiepski, ale książka rozwijająca i naprawdę warta uwagi jak dla mnie nie ma się za bardzo do czego przyczepić, na zimne wieczorki polecam. :)

Recenzja ksiazki ciekawsza niz sama ksiazka. Zawiodlam sie czytalam lepsze tej autorki. Widac spory spadek formy.

Ciekawa powieść z wątkiem panormalnym. Fabuła trzyma w napięciu, pomimo, że wątek romansowy mógłby być nieco lepszy (jest nieco banalny i niemal harlequinowy).

• Romans
  • Thriller/sensacja/kryminał
  • Jayne Ann Krentz
  • Amanda Quick

Dodaj cytat z książki Mężczyzna ze snu