Bez litości

Tłumaczenie: Agnieszka Jagodzińska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Powieści z krzyżykiem". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
Without Mercy
978-83-241-3771-8
villemo47

Od śmierci ojca Julię prześladują koszmary. Jej siedemnastoletnia siostra przeżywa tragedię na własny sposób, dorabiając się obszernej kartoteki za narkotyki i kradzieże. Pobyt w położonej wśród lasów Oregonu szkole dla trudnej młodzieży ma pomóc jej wyjść na prostą. Ale Julia ma złe przeczucia. Co kryje się za ponurymi plotkami krążącymi o szkole? Razem ze spotkanym w Blue Rock Academy...

Co kryje się za ponurymi plotkami krążącymi o szkole?

Razem ze spotkanym w Blue Rock Academy mężczyzną, którego kiedyś kochała, Julia zagłębia się w sieć tajemnic. Lecz nawet miłość może jej nie ochronić przed żądzą zemsty mordercy - bez granic, bez żalu, bez litości...

boziaczek | 2013-01-07

Bardzo dobry kryminał:) Trzyma w napięciu od pierwszej strony do ostatniej. Wartka akcja, fabuła nie jest sztampowa, a zakończenie było dla mnie dużym zaskoczeniem.
Jeśli macie ochotę na sporą dawkę emocji, zachęcam do zagłębienia się w tajemnice Akademii Blue Rock. A jest ich wiele.... Polecam!

Kokosanka | 2014-05-29
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 29 maja 2014

Mam w sumie ambiwalentne odczucia co do książki Lisy Jackson. Czułam się, jakbym czytała jakąś powieśc dla młodzieży, bazującą na segregacji ludzi.Matko, co to za durny pomysł z tymi asystentami innych uczniów, którzy tak naprawdę sami byli uczniami? Na szczęście nie było tutaj nic nadprzyrodzonego ani fantastycznego jak równoległy świat bo bym chyba w tym momencie skończyła czytac..Przejdę do rzeczy. Książkę czytało się bardzo dobrze, niemniej nie podkręciła mnie intryga przywódcy i tych nieszczęsnych pomocników (nie lubię takiej tematyki). Uważam, że autorka nie do końca wiedziała, co ma napisac. Ok, przywódca chciał zdobyc szkołę a potem następne i następne..no a co z pomocnikami? Przecież szkoła była dla nich karą, wyborem między poprawczakiem lub więzieniem..Sąd puściłby ich tak samopas po zdobyciu Blue Rock?? No bez jaj, trochę logiki..
Spodobał mi się już sam koniec, którego się nie spodziewałam.
Ogólnie polecam, ale nie jest to pozycja obligatoryjna.

Insreall | 2013-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2013

Jakiś czas temu miałam okazję poznać twórczość Lisy Jackson która zdecydowanie trafiła w mój gust zarówno językiem, fabułą jak i kreacją postaci. "Bez litości" to kolejna udana książka, trzymająca naprawdę dobry poziom. Choć okładka jak i opis nie były zbyt przekonujące, powoli zagłębiając się w fabułę zostałam mile zaskoczona. Do końca nie miałam pojęcia jak rozwiąże się zagadka, co tylko utwierdza w przekonaniu, że autorka po raz kolejny doskonale się spisała. Polecam więc wszystkim, którzy oczekują nieco dreszczyku i emocji podczas czytania.

Dominika | 2013-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2013

Nie jest to kolejny kryminał w którym wszystko jest wyjaśnione od początku . Napięcie i tajemnice trzymają nas do ostatniej kartki a powieść została zakończona tak jakby nie wszystko zostało wyjaśnione . Okładką zachwyciłam się od początku , czułam przyciąganie do tej książki i nie mogłam przestać jej czytać nawet na chwilę .

Martyna | 2011-06-12
Na półkach: Przeczytane, 2011, Ulubione
Przeczytana: 12 czerwca 2011

Fabuła tej książki jest niespotykana, historia bardzo ciekawa i intrygująca. Doskonale trzyma w napięciu, nie mogłam się od niej oderwać. Nieprzewidywalna do ostatniej strony.
Zawsze mam tak, że gdy czytam jakiś kryminał staram się odgadnąć kto jest mordercą lub głównym podejrzanym i prawie zawsze mi się to udaje. Jednak nie w tym przypadku. I chociaż kilka zamieszanych osób wytypowałam poprawnie, to właśnie zakończenie, i ostateczny oprawca wywołały we mnie największe i skrajne emocje. A dwie ostatnie strony... Nie wiem czy to trochę nie za mocne słowo, ale poczułam strach. Byłam przerażona faktem, jak to niektórzy ludzie potrafią być okrutni.
Na początku chciałam dać tej książce o wiele mniejszą ocenę. Jednak, z powodu nieprzewidywalnego zakończenia, z czystym sercem daję jej 10.

Asia Szarańska | 2013-07-21

Książki Lisy Jackson to jest to, co tygryski lubią najbardziej! :)

Nie będę ukrywać, jest to moja ulubiona pisarka, mam tu na myśli kobiety oczywiście, bo gdybym miała wskazać jednego najważniejszego bez względu na płeć to byłby to oczywiście Stephen King. Jakoś tak mi się układa, a może jest za to odpowiedzialny typ książek, który preferuję, że czytam głównie książki pisane przez kobiety. Lubię Norę Roberts, lubię historie opowiadane przez Danielle Steel, ostatnio rozsmakowałam się w Jodi Picoult, bardzo cenię twórczość Marii Nurowskiej, ale na przód zdecydowanie wysuwa się Lisa Jackson.

Dlaczego tak jest?

Książki Lisy Jackson to znakomicie skonstruowane thrillery, które łączą w sobie elementy sensacji i romansu. Autorka bardzo szczegółowo obrazuje bohaterów i otoczenie, tym samym rozbudzając wyobraźnię i sprawiając, że mamy wrażenie że uczestniczymy w wydarzeniach z kart książki, jakbyśmy stali tuż obok. Potrafi te szczegóły wpleść w treść książki w ten sposób, że czytelnik...

Beata | 2015-06-07

Jak prawie wszystkie książki tej autorki i ta jest rewelacyjna. Jest do końca nierozwikłana tajemnica sprzed lat, podejrzanie idealny ośrodek zamknięty dla trudnej młodzieży, w którym giną kolejni uczniowie. A do tego tajemniczy przywódca kierujący skrycie czymś podobnym do sekty. Jedyną trudnością na jaką się natknęłam, to bardzo duża liczba nazwisk i osób naraz co powodowało, że czasami gubiłam się w tym kto jest kim?
Ale książka bez wątpienia wciągająca i to coraz bardziej w trakcie czytania. Osobiście polecam!

Mała-klamczucha | 2014-04-12

Moja pierwsza książka z tego gatunku i jestem nią kompletnie i całkowicie zachwycona ! Na pewno sięgnę po inne książki tej autorki. Cudowne rozegranie fabuły.I rozwiązanie całej historii- byłam zaskoczona i przerażona.Wszystko rozegrało się nie po mojej myśli ! I jestem z tego bardzo zadowolona.Mam już dość książek w których już od pierwszej strony wiadomo jak się skończy cała historia. ;)

Malra | 2015-03-26
Na półkach: Ebook, Przeczytane
Przeczytana: 25 marca 2015

Książka nie zrobiła na mnie wielkiego wrażenia. Fakt,że czytałam ją z zainteresowaniem, ale nudził mnie wątek liderów i przywódcy ... nie dość dobrze został opisany , rozwinięty ... sama nie wiem. Natomiast koniec książki jest porażający, doszukiwałam się cały czas mordercy , ale tego się nie spodziewałam .
Chętnie przeczytam kolejne książki tej autorki.

RottenHeaven | 2016-06-26

Po lekturze "Śmierć na raty" miałam nadzieję na kolejną zaskakującą powieść - niestety, przeliczyłam się. Książka nie jest ani porywająca, ani szczególnie zaskakująca. Może końcówka trochę mnie zdziwiła, ale nie aż tak, by wybaczyć niezbyt ciekawą akcję we wcześniejszych rozdziałach.