After Dark
Wanda

Namiętna miłość w świecie duchów i pułapek iluzji w paranormalnym romansie gwiazdy literatury kobiecej. To miało być doskonałe posunięcie zawodowe. Licencjonowaną paraarcheolog o nadprzyrodzonych zdolnościach i łowcę duchów miał połączyć tylko biznes - tak lukratywny, jaki można zrobić tu na wykopaliskach w ruinach pozostawionych przez zagadkową cywilizację. Ich plany krzyżuje jednak...

To miało być doskonałe posunięcie zawodowe. Licencjonowaną paraarcheolog o nadprzyrodzonych zdolnościach i łowcę duchów miał połączyć tylko biznes - tak lukratywny, jaki można zrobić tu na wykopaliskach w ruinach pozostawionych przez zagadkową cywilizację. Ich plany krzyżuje jednak niepokojąca zmysłowa energia, która pojawia się między nimi, i miłość tak potężna, że potrafi zbudzić uśpione pod ziemią demony...

źródło opisu: Wydawnictwo AMBER, 2011

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/ksiazka/984/po-zmroku

Pierwsza część przygód pani paraarcheolog i łowcy duchów w lekkim romansie paranormal na przekąskę "pomiędzy".
W sumie jest tu po trochu wszystkiego, bo miejsce akcji to odległa od Ziemi Harmonia, bogata w ludzi o wyspecjalizowanych mocach parapsychicznych. Jak na mój gust za dużo tu gatki o tych wszędobylskich energiach, a mimo to opisane jest płytko, ale da się przełknąć. Dość przyjemnie skonstruowany wątek poszukiwań i wikłań się pary bohaterów w sytuacje z domieszką rezonującej fali przyciągającej ich ku sobie.
Nie ma za to wilkołaków czy postaci innych niż ludzkie. Wątek romansowy też nie uderza po oczach, raczej sobie iskrzy w trakcie i czasem wypływa. I chyba najlepszym motywem jest to, że ani Lydia, ani Emmett nie są przedstawieni jako mdli, bezbarwni, ale drzemie w nich ta iskra, potrafią sobie dogadywać. Momentami można się było nawet uśmiechnąć czytając należące do nich wypowiedzi.
Ot, taka treść do przeczytania w przelocie pomiędzy jedną a drugą książką.

wiolagg66 | 2014-12-25

Rewelacja !!!

Choć nie przepadam za literaturą fantastyczną,to ta odrobina magii naprawdę mnie zachwyciła.

Czytając,przeniosłam się z zupełnie inny wymiar.

Świetne połączenie miłości,uczuć i mocy nadprzyrodzonych. :)

Polecam tym,którzy chociaż na chwilę chcą zapomnieć o otaczającej rzeczywistości.

Pyromaniac | 2012-08-17
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 17 sierpnia 2012

Zostałam bardzo miło zaskoczona zagłębiając się w tej książce. Wypożyczając ją nie zagłębiałam się szczególnie w opisie. Byłam pewna, że to zwyczajne babskie romansidło. Ku mojemu zdziwieniu książka wciągnęła mnie w świat, który jest w bardzo odległej ( i niestety) nierealnej przyszłości.
Miejsce akcji rozgrywa się w świecie "Harmonia", przed laty odciętym od Ziemi. Nowi mieszkańcy tej magicznej krainy odkrywają postępy byłej cywilizacji, co wiąże się z ogromnym ryzykiem dla łowców duchów oraz pararezonerów, którzy likwidują przeróżne pułapki zastawione przez byłych mieszkańców.
Ten dziwny a zarazem pomysłowy i oryginalny świat mocno wciąga. Cudowny wątek miłosny tylko podwyższa moją ocenę.

Marianna | 2016-05-06
Przeczytana: styczeń 2015

Fajna powieść z gatunku romansu paranormalnego. Plus za to, że szybko się czyta. Mimo ciekawej fabuły powieść nie porwała mnie. Ale nie była zła, więc daję 6. Plus za okładkę, tajemniczą i skłaniającą do przeczytania.

TINA | 2013-04-06

Bardzo dużo magicznych i czasem ciężkich do spamiętanie opisów. Nie wiem o co chodzi z tą harmonią - pogmatwane to troche ale wątek miłosny ciekawy...

Perhonen | 2011-04-26
Przeczytana: 25 stycznia 2011

Ciekawa książka i przyjemna lektura. Nie ma w niej wampirów, wilkołaków, aniołów i innych 'popularnych' istot, więc czytałam ją z zaciekawieniem. Czasami trzeba trochę odpocząć nawet od ulubionych postaci ;) No i oczywiście - cudowny wątek miłosny :)

Magdalena | 2014-09-09
Przeczytana: 09 września 2014

Przyjemna, ale nudnawa. Wątek romantyczny był dla mnie za mało romantyczny, gdzieś mi zginął w natłoku tych innych wydarzeń. Akcja była szybka, dużo opisów. Ciągle coś się działo i wypływało na powierzchnię. Ciągle musieli z czymś walczyć, ale tak jakoś sama nie wiem główni bohaterowie, a zwłaszcza Lydia zostali potraktowani po macoszemu, strasznie płytko i nic się nie wyjaśnia, nie rozstrzyga w ich życiu.
Ogólnie jednak fajnie się czyta.

Rose | 2011-11-17
Przeczytana: 17 listopada 2011

Bez szaleństw- może być. Choć chwilami się trochę gubiłam, a przez to- nudziłam.

iza161 | 2016-03-11
Przeczytana: 11 marca 2016

Slabe...
Moglo byc ciekawie,ale zabraklo napecia
Slabo dopracowana

WampireQ | 2016-07-24

Książkę dostałam od znajomej, tak dawno temu, że nawet nie pamiętam. Właściwie dostałam od niej - jak się okazuje drugą część. Zaintrygowana opisem postanowiłam zakupić resztę, ale dostępny był jedynie komplet... Postanowiłam się za to zabrać. Kiedyś nie wzięłabym do ręki romansu paranormalnego, jednakże po przeczytaniu cyklu "Miłość na kołku" zmieniłam zdanie już przy pierwszych stronach tej serii.

Takim oto szczęściem, zakupiłam tę książkę i wreszcie przeczytałam. Muszę przyznać, że przez całą książkę byłam miło zaskoczona.

Świat przedstawiony przez autorkę tak mnie pochłonął, że z przyjemnością mogłabym nigdy więcej nie wrócić do rzeczywistości. Na początku kompletnie nic nie rozumiałam, a trudne słowa takie jak "rezoparaarcheolog", bądź "rezowizor" i taki inne, bardzo mnie wciągnęły. Podobało mi się na tyle, że pochłonęłam książkę niemal w dwa dni, nie licząc przerw przez pracę i inne zajęcia. Ale nie rozstawałam się z tym światem i czytałam w każdej wolnej chwili, nawet w...