After Dark
Wanda

Namiętna miłość w świecie duchów i pułapek iluzji w paranormalnym romansie gwiazdy literatury kobiecej. To miało być doskonałe posunięcie zawodowe. Licencjonowaną paraarcheolog o nadprzyrodzonych zdolnościach i łowcę duchów miał połączyć tylko biznes - tak lukratywny, jaki można zrobić tu na wykopaliskach w ruinach pozostawionych przez zagadkową cywilizację. Ich plany krzyżuje jednak...

To miało być doskonałe posunięcie zawodowe. Licencjonowaną paraarcheolog o nadprzyrodzonych zdolnościach i łowcę duchów miał połączyć tylko biznes - tak lukratywny, jaki można zrobić tu na wykopaliskach w ruinach pozostawionych przez zagadkową cywilizację. Ich plany krzyżuje jednak niepokojąca zmysłowa energia, która pojawia się między nimi, i miłość tak potężna, że potrafi zbudzić uśpione pod ziemią demony...

źródło opisu: Wydawnictwo AMBER, 2011

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/ksiazka/984/po-zmroku

Pierwsza część przygód pani paraarcheolog i łowcy duchów w lekkim romansie paranormal na przekąskę "pomiędzy".
W sumie jest tu po trochu wszystkiego, bo miejsce akcji to odległa od Ziemi Harmonia, bogata w ludzi o wyspecjalizowanych mocach parapsychicznych. Jak na mój gust za dużo tu gatki o tych wszędobylskich energiach, a mimo to opisane jest płytko, ale da się przełknąć. Dość przyjemnie skonstruowany wątek poszukiwań i wikłań się pary bohaterów w sytuacje z domieszką rezonującej fali przyciągającej ich ku sobie.
Nie ma za to wilkołaków czy postaci innych niż ludzkie. Wątek romansowy też nie uderza po oczach, raczej sobie iskrzy w trakcie i czasem wypływa. I chyba najlepszym motywem jest to, że ani Lydia, ani Emmett nie są przedstawieni jako mdli, bezbarwni, ale drzemie w nich ta iskra, potrafią sobie dogadywać. Momentami można się było nawet uśmiechnąć czytając należące do nich wypowiedzi.
Ot, taka treść do przeczytania w przelocie pomiędzy jedną a drugą książką.

wiolagg66 | 2014-12-25

Rewelacja !!!

Choć nie przepadam za literaturą fantastyczną,to ta odrobina magii naprawdę mnie zachwyciła.

Czytając,przeniosłam się z zupełnie inny wymiar.

Świetne połączenie miłości,uczuć i mocy nadprzyrodzonych. :)

Polecam tym,którzy chociaż na chwilę chcą zapomnieć o otaczającej rzeczywistości.

Pyromaniac | 2012-08-17
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 17 sierpnia 2012

Zostałam bardzo miło zaskoczona zagłębiając się w tej książce. Wypożyczając ją nie zagłębiałam się szczególnie w opisie. Byłam pewna, że to zwyczajne babskie romansidło. Ku mojemu zdziwieniu książka wciągnęła mnie w świat, który jest w bardzo odległej ( i niestety) nierealnej przyszłości.
Miejsce akcji rozgrywa się w świecie "Harmonia", przed laty odciętym od Ziemi. Nowi mieszkańcy tej magicznej krainy odkrywają postępy byłej cywilizacji, co wiąże się z ogromnym ryzykiem dla łowców duchów oraz pararezonerów, którzy likwidują przeróżne pułapki zastawione przez byłych mieszkańców.
Ten dziwny a zarazem pomysłowy i oryginalny świat mocno wciąga. Cudowny wątek miłosny tylko podwyższa moją ocenę.

książek: 1925
Marianna | 2016-05-06
Przeczytana: 2015 rok

Fajna powieść z gatunku romansu paranormalnego. Plus za to, że szybko się czyta. Mimo ciekawej fabuły powieść nie porwała mnie. Ale nie była zła, więc daję 6. Plus za okładkę, tajemniczą i skłaniającą do przeczytania.

TINA | 2013-04-06

Bardzo dużo magicznych i czasem ciężkich do spamiętanie opisów. Nie wiem o co chodzi z tą harmonią - pogmatwane to troche ale wątek miłosny ciekawy...

Perhonen | 2011-04-26
Przeczytana: 25 stycznia 2011

Ciekawa książka i przyjemna lektura. Nie ma w niej wampirów, wilkołaków, aniołów i innych 'popularnych' istot, więc czytałam ją z zaciekawieniem. Czasami trzeba trochę odpocząć nawet od ulubionych postaci ;) No i oczywiście - cudowny wątek miłosny :)

Magdalena | 2014-09-09
Przeczytana: 09 września 2014

Przyjemna, ale nudnawa. Wątek romantyczny był dla mnie za mało romantyczny, gdzieś mi zginął w natłoku tych innych wydarzeń. Akcja była szybka, dużo opisów. Ciągle coś się działo i wypływało na powierzchnię. Ciągle musieli z czymś walczyć, ale tak jakoś sama nie wiem główni bohaterowie, a zwłaszcza Lydia zostali potraktowani po macoszemu, strasznie płytko i nic się nie wyjaśnia, nie rozstrzyga w ich życiu.
Ogólnie jednak fajnie się czyta.

Rose | 2011-11-17
Przeczytana: 17 listopada 2011

Bez szaleństw- może być. Choć chwilami się trochę gubiłam, a przez to- nudziłam.

iza161 | 2016-03-11
Przeczytana: 11 marca 2016

Slabe...
Moglo byc ciekawie,ale zabraklo napecia
Slabo dopracowana

Basisko | 2013-11-02
Przeczytana: 01 listopada 2013

Choć czyta się tą książkę płynnie i dość przyjemnie, to po skończeniu ostatniej strony odniosłam wrażenie, że wiele wątków tak naprawdę nie zostało dokończonych :/
krótko mówiąc - ogrom niedosytu...