Resortowe dzieci. Politycy

Okładka książki Resortowe dzieci. Politycy Dorota Kania, Maciej Marosz, Jerzy Targalski
Okładka książki Resortowe dzieci. Politycy
Dorota KaniaMaciej Marosz Wydawnictwo: Fronda Cykl: Resortowe dzieci (tom 3) reportaż
reportaż
Resortowe dzieci (tom 3)
Fronda
2016-11-09
2016-11-09
resortowe dzieci polityka PRL RP

Okładka książki Resortowe dzieci. Biznes Dorota Kania, Maciej Marosz, Jerzy Targalski
Resortowe dzie... Dorota Kania, Macie...
Okładka książki Resortowe dzieci. Służby Dorota Kania, Maciej Marosz, Jerzy Targalski
Resortowe dzie... Dorota Kania, Macie...

Polecam.

Polecam.

Jeśli zastanawiasz się, jak to jest, że w politykę bawią się ciągle te same osoby - tutaj znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie!
Okazuje się, że każdy powiem może być politykiem, o ile ma tylko wyjątkowo słaby kręgosłup i rodziców, którzy kiedyś też się zajmowali politykę. O tyle przerażające, że niezależnie PRL, czy demokracja - to ciągle te same osoby, te same nazwiska i te same przekręty. Nic się nie zmienia i nie zapowiada się na zmianę.

Co mnie zaskoczyło (albo raczej zasmuciło) - wiele osób, którym orzeczono zakaz pełnienia stanowisk publicznych wraca "tylnymi drzwiami" i omija ten zakaz, nagle uzyskując czy to delegację czy zatrudnienie w Spółkach Skarbu Państwa,

Jednym słowem - szarzy obywatele tracą, a bogaci politycy jeszcze bardziej się bogacą.

II część uznanych autorów, najbardziej wstrząsająca.

Tym razem pracowano nad takimi nazwiskami jak: Sienkiewicz, Czempiński, Zacharski, Dukaczewski, Petelicki.

Obserwujemy proces przekształcania się komunistycznych służb specjalnych i przenikania do nowej Polski. Jak w soczewce widać liczne powiązania, których sieci nigdy nie zostały zerwane.

Polecam:https://ladymakbet33.blogspot.com/2020/02/resort-suzby-powiazania.html

II część uznanych autorów, najbardziej wstrząsająca.

Sama prawda,jednak tak rzadko rozpowszechniana.

Sama prawda,jednak tak rzadko rozpowszechniana.

Książka bez wątpienia ważna i być może nawet potrzebna, szkoda tylko, że ostentacyjnie tendencyjna. Autorzy konsekwentnie, w kolejnym już tomie, starają się udowodnić z góry założoną tezę, że wszelkie powiązania z dawnym systemem i jego służbami to wyłączna domena ludzi stojących w opozycji do dzisiejszej władzy.
Chyba nikt, kto choćby sporadycznie robi użytek ze swoich szarych komórek, nie wierzy, że po prawej stronie sceny politycznej nie ma nikogo uwikłanego w podobne układy. A przecież dla autorów nawet fakt, że powinowaty szwagra przyrodniej siostry pierwszej żony był nakłaniany przez SB do raportów z pobytu na zagranicznym stażu naukowym, jest wystarczającym powodem, żeby takiego delikwenta zaliczyć do “resortowych dzieci”.
Opisane tu przypadki są solidnie udokumentowane materiałami z archiwów IPN i chociaż mam umiarkowane zaufanie do esbeckich dokumentów, to z faktami nie zamierzam polemizować. Od tej strony książka jest przygotowana starannie. Gorzej z wnioskami i komentarzami autorów, którzy szczególnie w sprawach związanych z obszarem ekonomiczno-finansowym wykazują zatrważającą ignorancję.
Reasumując - wprawdzie niewiele tu nowych, nieznanych faktów, mimo to warto przeczytać.

Chyba nikt, kto choćby sporadycznie robi użytek ze swoich...

Historia, powiązania, daty i dokumenty o Politykach -resortowych dzieciach.

Historia, powiązania, daty i dokumenty o Politykach -resortowych dzieciach.

Bardzo potrzebna literatura. Pomimo tego, że od upadku poprzedniego systemu minęły już trzy dekady, wciąż osoby powiązane ze służbami specjalnymi PRL mają wpływ na to co teraz nas otacza.
Gdyby w latach 90 dokonane dekomunizacji teraz bylibyśmy w innym miejscu. U nas rozliczono się z komuną przy okrągłym stole i w Magdalence. Dogadano się z nimi a nie obalono. Od tamtej pory krajem żądzą agencji, dzieci agentów i służby.
Książka otwiera oczy. Polecam.

Książka stanowi leksykon wiedzy o wpływach i powiązaniach ze służbami specjalnymi i władzami PRL, które zostały wniesione do Polski po roku 1990. Wyczerpujący, złożony materiał, którego przygotowanie musiało kosztować ogrom pracy, przeznaczony dla wszystkich, którzy nie chcą pozostawać zbyt naiwni. Żeby lepiej rozumieć, co dzieje się w życiu publicznym, warto czasem korzystać z tego leksykonu. Publikacja bardzo wartościowa.

2049

Trzecia część "Resortowych dzieci" ukazuje powiązania polityków w czasach Peerelu i poczatkach III RP. Sięgnęłam z ciekawości po przeczytaniu dwóch poprzednich. Ukazuje wiele faktów z życia sławnych polityków z drugiej strony i ich powiązaniach.

Nie wiem jak ocenić tą książkę, z jednej strony cała seria, to literatura bardzo potrzebna, która odkrywa wiele faktów na temat polityków III RP, z drugiej jednak strony, to książka po prostu słaba! Zacznijmy od tego, że jest kiepsko przygotowana warsztatowo, przede wszystkim brak zdjęć! I
to tyczy się każdej części tej serii! Po drugie mam nieodparte wrażenie, że napisane to jest "po łebkach", na szybko, po trzecie, brak nazwisk z czołówki sceny politycznej! I o to mam największe pretensje! Czytam o jakimś gościu z PSL, którego nikt nie zna, nikt nie pamięta, a brak czołowych bandziorów III RP, gdzie jest Borowski, Nałęcz, Senyszyn, Nowicka, i jeszcze kilkanaście osób z SLD/PSL/UP? Wydaje mi się, że książka jest napisana "pod" Komorowskiego, bo 1/3 jest o nim! Wiele można na jego temat powiedzieć, ale z bezpieką to on akurat nie współpracował! Generalnie słabizna! Źle to wszystko dobrane, źle napisane, źle skrojone, czuć "wpływ polityczny". Wielka szkoda, że tak to wygląda, bo miałem nadzieje, że w końcu ktoś profesjonalnie "wyszyci" te złogi. :/ Mimo wszystko, trzeba przeczytać, chociażby z obowiązku.

• Literatura faktu
  • Polityka