Dżihad i samozagłada Zachodu

Fabryka Słów
2015-06-19
2015-06-19
reportaż islam

Okładka książki Rozmowy jerozolimskie. Dlaczego zginął Mesjasz? Waldemar Chrostowski, Paweł Lisicki
Rozmowy jerozo... Waldemar Chrostowsk...
Okładka książki Świat i Kościół w kryzysie Grzegorz Górny, Krystian Kratiuk, Paweł Lisicki
Świat i Kośció... Grzegorz Górny, Kry...

Jeżeli chcesz wiedzieć, co różni i cechuje religię chrześcijańską, judaistyczną I islamską, to polecam tą książkę. Warta przeczytania lub przesłuchania.

Ciekawie opisane skutki ścieżki ekumenizmu, dialogu i upadek autorytetu Kościoła.

Rewelacyjna książka ze swietna analizą problemu. Bardzo ciekawe podejście i wskazania zachodniej ignorancji i tchórzostwa. Z drugiej genialne wskazania na fałszywość islamu i Mahometa jako proroka, a być może i postaci ogólnie. Zero dowodów, zero świadectw. Wspomnienia pojawiają się setki lat później co generuje błędny przekaz i tłumaczenie. Dobrze jednak ktos napisał w komentarzu, że tytułowe tematy są mniej poruszone niż historie i zestawienia z chrześcijaństwem. Z jednej strony też się odnosza do problemu, z drugiej o samozagładzie jest stosunkowo niewiele, a reszta odnosi się bardziej pośrednio, bo każdy opis zachowań muzułmańskich ma z tym związek. Podstawowa lektura dla zainteresowanych podobnymi tematami, a szczególnie dla piewców ekumenizmu jako międzyreligijnego porozumienia i kompromisów.

Książka porusza bardzo ważny a mało popularny temat. Chrześcijaństwo jest fundamentem cywilizacji europejskiej, odrzucenie chrześcijaństwa oznacza samobójstwo Europy i to dzieje się teraz. Islam jest ekspansywny i skłonny do przemocy. Podstawowe tezy Lisickiego są prawdziwe. W wielu miejscach mógłbym się czepiać szczegółów, ale daruję sobie polemikę z treścią książki, bo zajmuje ona w książce faktycznie niewiele miejsca i ginie wśród długich fragmentów niedotyczących tytułowego problemu.
Autor wiele miejsca poświęca podważaniu autentyczności Koranu. Problemy współczesnego świata i zagrożenie dla nas ze strony islamistów nie są zależne od tego czy współczesny Koran zawiera całą prawdę i tylko prawdę, czy został częściowo przeinaczony, czy jest w całości zmyślony. Islamiści dzisiaj mają taką wersję Koranu jaką mają i nią się kierują. Podobnie bez sensu jest długie porównywanie Chrystusa z Mahometem.
Nie podoba mi się również spotkanie Pawła z Tarsu z Mahometem. Stawianie postaci historycznych w sytuacjach, w których znaleźć się nie mogły, żeby włożyć w ich usta własne wypowiedzi i poglądy - to manipulacja.

pierwsza książka Pawła Lisickiego jaką przeczytałem. autor zaintrygował mnie zdecydowaną oceną i spójnymi poglądami na tematy działań dostojników kościelnych w ramach dialogu międzyreligijnego. w dalszej części otwierające oczy rozważania na temat początków i genezy pism dwóch największych monoteistycznych religii świata.

Warto przeczytać.

Warto przeczytać.

Znakomita

Znakomita

Bardzo przystępnie i prostolinijnie napisana książka. I co ważne dotycząca arcyważnego tematu - ocalenia naszej cywilizacji. Czuję wdzięczność do autora, że miał odwagę napisać o tym temacie. Co ciekawe i smutne zarazem - narazić bardziej mógł się ludziom Kościoła Katolickiego niż wyznawcom proroka.
Gorąco polecam wszystkim katolikom wstydzącym się swojej historii.

Gorąco polecam wszystkim katolikom wstydzącym się swojej historii.

Całkiem błyskotliwe. Zwłaszcza przybliżenie całej historii stojącej za islamem i jego doktryną. Początki, w której skupiał się głównie na historii kościoła i jego słabości raczej nudne i powtarzalne.

Książka oparta na uprzedzeniach.

Książka oparta na uprzedzeniach.

• Publicystyka
  • Polityka