Dżihad i samozagłada Zachodu

Wydawnictwo: Fabryka Słów
6,74 (164 ocen i 31 opinii) Zobacz oceny
10
9
9
14
8
38
7
45
6
30
5
10
4
4
3
5
2
1
1
8
Edytuj książkę
szczegółowe informacje
data wydania
ISBN
9788379640782
liczba stron
400
słowa kluczowe
reportaż, islam
kategoria
literatura faktu
język
polski
dodał
tsantsara

Jak długo jeszcze Kościół będzie odwracał oczy od zbrodni popełnianych na chrześcijanach? Masowe zbrodnie przeprowadzane przez dżihad mrożą krew w żyłach. Drastyczne filmiki z egzekucji umieszczane w Internecie są manifestem siły i nieobliczalności wyznawców Allaha. Zalewa nas fala terroru, której nie potrafimy powstrzymać . Czy na pewno nie potrafimy? Jaka jest rola Kościoła katolickiego w...

Jak długo jeszcze Kościół będzie odwracał oczy od zbrodni popełnianych na chrześcijanach?

Masowe zbrodnie przeprowadzane przez dżihad mrożą krew w żyłach. Drastyczne filmiki z egzekucji umieszczane w Internecie są manifestem siły i nieobliczalności wyznawców Allaha.

Zalewa nas fala terroru, której nie potrafimy powstrzymać . Czy na pewno nie potrafimy?

Jaka jest rola Kościoła katolickiego w tych działaniach? Jak długo jeszcze będziemy nadstawiać drugi policzek i ze spokojem patrzeć na rzeź niewinnych?

Paweł Lisicki w kontrowersyjnej i bardzo mądrej analizie przyczyn zagrożenia ze strony Islamu, którego tak boi się cywilizacja zachodu. Czy to, że Europa uważa się za chrześcijańską uratuje ją czy pogrąży?

Każdy kto lęka się ekspansji Dżihadu albo ją lekceważy myśląc, że nas to nie dotyczy, powinien przeczytać tą książkę.

 

źródło opisu: http://fabrykaslow.com.pl

źródło okładki: http://fabrykaslow.com.pl

pokaż więcej

Brak materiałów.
Trwa wyszukiwanie najtańszych ofert.
Sortuj opinie wg
Opinie czytelników (31)
 Pokaż tylko oceny z treścią
książek: 256
sophros | 2019-06-23
Przeczytana: 2018 rok

Wnikliwe obserwacje i ciekawy komentarz do bieżącej sytuacji społecznej.

książek: 2528
Jagoda | 2018-11-03
Na półkach: Przeczytane
Przeczytana: 03 listopada 2018

Bardzo ciekawa książka. Szczególnie dla tych, dla których jest pierwszą pozycją dotyczącą zagrożenia Europy i jej wartości przez Islam. Dla tych, którzy choć trochę zapoznali się z tym tematem i dodatkowo jeszcze czytali prace poświęcone nieścisłościom w Piśmie Świętym, lektura może polegać na punktowaniu błędów, nieścisłości i tendencyjności zawartych w pracy Lisickiego. Fajnie jest na przykład poczytać, że istnieją badania, wedle których brak jest jakichkolwiek dowodów na istnienie Mahometa... zwłaszcza jeśli się zetknęło z opiniami (chyba również popartymi badaniami), mówiącymi to samo o Jezusie z Nazaretu. Ciekawie się czyta o ewentualnych błędach w Koranie powstałych w trakcie redakcji tekstu, który pierwotnie przekazywany był ustnie, jeśli ma się w planach lekturę książki traktującej o tym samym w odniesieniu do Biblii.
No i jeszcze ta tęsknota za czasami, kiedy chrześcijanie (mówię: chrześcijanie, myślę: katolicy - bo tak mniej więcej to wygląda u Lisickiego) wyrzynali...

książek: 4
Natalia | 2018-05-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 11 maja 2018

Rzetelna analiza wzajemnej relacji chrześcijaństwa i islamu na przestrzeni wieków. Pozwala doskonale zrozumieć jaką drogę przeszedł Kościół od czasów kiedy uznawał konieczność walki z islamem do czasów współczesnych opartych na dialogu międzyreligijnym i akceptacji dla równouprawnienia obu religii wyznawanej przez Kościół posoborowy.

książek: 0
| 2017-12-09
Przeczytana: 09 grudnia 2017

Całkiem błyskotliwe. Zwłaszcza przybliżenie całej historii stojącej za islamem i jego doktryną. Początki, w której skupiał się głównie na historii kościoła i jego słabości raczej nudne i powtarzalne.

książek: 900
Breaking_Bad | 2017-10-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 21 października 2017

Książka Lisickiego jest niewesołą refleksją nad stanem współczesnej Europy, co związane jest z szybką ekspansją islamu w wyniku masowej migracji i związanym z nią wzrostem zagrożenia terrorystycznego. Inaczej niż większość publicystów, autor nie skupia się na polityce Komisji Europejskiej, czy poszczególnych państw w sprawie przyczyn i prób rozwiązania kryzysu migracyjnego. Lisicki za główną przyczynę wzrostu znaczenia islamu w Europie uznaje zmianę w ostatnich kilkudziesięciu latach postawy Kościoła Katolickiego wobec wyznawców Allacha. Zmiana ta dokonała się w rezultacie II Soboru Watykańskiego. Pisze: "(...) w tekstach najważniejszych dwudziestowiecznych teologów, którzy sobór przygotowali, a następnie go tłumaczyli i interpretowali, dostrzegam formę nowej humanitarnej, oświeceniowej religii. To ona paraliżuje skutecznie dawną tradycję dogmatyczną Kościoła, odbiera mu siły żywotne i skazuje coraz widoczniej na przegraną w starciu z islamem."
Gorzkie słowa padają pod adresem...

książek: 193
Leehoo | 2017-09-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 04 września 2017

O zdradzie posoborowego Kościoła, który w pogoni za nowoczesnością zagubił Ewangelie i wyparł się Chrystusa. O ślepej uległości muzułmanów wobec Boga i ich ślepej nietolerancji i pogardzie wobec niewiernych. O istocie różnic pomiędzy naszymi religiami. Różnic natchnień, przesłań i idei. Mądra książka dla poszukujących odpowiedzi na złożone pytania o przyczyny upadku Chrześcijaństwa we współczesnym świecie. Upadku autorytetu Kościoła i powrocie wojowniczych tendencji i postaw u napływających do Europy wyznawców islamu.

książek: 151
maniaccc | 2017-08-02
Na półkach: Przeczytane

Bardzo dobra, mnóstwo wiedzy. Polecam!

książek: 700
Szkolny_Klub_ | 2017-03-14
Na półkach: Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 14 marca 2017

Autor porusza problem tzw. poprawności w relacjach chrześcijańskich przywódców z czcicielami Mahometa. Na poparcie swojego zdania wskazuje bardzo ugodowe wypowiedzi papieża Franciszka, który unika sformułowań mogących w jakikolwiek sposób wyrazić coś negatywnego o działaniach wyznawców islamu. Paweł Lisicki przypomina falę ataków na chrześcijan po wypowiedzi Benedykta XVI cytującego średniowiecznego cesarza bizantyjskiego mówiącego o szerzeniu złych i nieludzkich rzeczy przez Mahometa, a następnie pełne pokory tłumaczenia głowy Kościoła katolickiego.

Paweł Lisicki analizuje trwający od lat proces, jak pisze autor, rozbrojenia i samozagłady Europy - czy komuś to się podoba, czy nie - zbudowanej na chrześcijańskich podstawach.

W tekście znajdziemy wiele cytatów z Koranu i Biblii porównujących misje Jezusa i Mahometa, spojrzenie obu religii na rolę i wpływ Boga, motywowanych nimi ludzkich działań czy też teoretycznych rozważań o kwestiach moralnych. W końcowej części Paweł Lisicki...

książek: 61
Saxagard | 2017-03-11
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 09 marca 2017

Bardzo dobra pozycja rzucająca światło na dzisiejsza postawę kościoła katolickiego do islamu. Nie poprawna politycznie a przez to jeszcze bardziej wartościowa analiza koranu.

książek: 2
Andrzej Feiga | 2016-12-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 12 grudnia 2016

Mądra, ale alarmująca książka. Pięknoduchy o dialogu mogą marzyć, ale niech zobaczą z kim się próbują ułożyć i czy to się tak może udać jak sobie życzą? Dlaczego chowanie głowy w piasek, albo wklejanie francuskiej flagi, albo pisanie "Jestem Charlie...", itp. zmierza do samozagłady? Wyjaśnia autor. Mądra i ciekawa książka. Realistyczny thriler, rozgrywający się na naszych oczach. Niebezpiecznie jest pisać takie fakty, ale lepiej przeczytać zanim... będzie za późno.

Przeczytaj także

Moja Biblioteczka
Jeżeli chcesz dodać książkę do biblioteczki, wybierz półkę, oceń lub napisz opinię.
Przeczytane
loading
Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.
Cytaty z książki
Inne książki autora
więcej książek tego autora
zgłoś błąd zgłoś błąd