Zaginiona

Okładka książki Zaginiona Karen Robards
Okładka książki Zaginiona
Karen Robards Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Biblioteczka pod Różą literatura piękna
Biblioteczka pod Różą
Vanished
Prószyński i S-ka
2008-07-17
2008-07-17
Barbara Szyszko
miłość rodzina dziecko zaginiona koszmar

Świetny początek, co daje czytelnikowi dużo entuzjazmu. Niestety potem akcja nieco nierówna, spowalnia i zapału zaczyna brakować, by znów na sam koniec ruszyć z kopyta. Zakończenie wbiło mnie w fotel, ale nie wierzę w takie zbiegi okoliczności. Raczej mało wiarygodne, by czekać siedem lat na zaginioną córkę i potem nagle poprzez pomoc znajomej wyjaśnić sprawę w jedną noc. Sędzia okazuje się łotrem i degeneratem, co raczej dzisiaj już nie dziwi, ale trudno jednak uwierzyć, by nikt nie wpadł na trop jego wynaturzonej działalności przez długie lata. Intryga może i dobra, sporo ciekawych zwrotów akcji, chwil budzących grozę i trzymających w napięciu, gdyby nie tych kilka wątpliwości. Mimo wszystko czyta się szybko i lekko, a ponieważ jest tu także wątek miłosny, skądinąd najlepszy w tej książce, dlatego polecam.

Książka słabiutka, kompletnie mnie nie wciągnęła. Pani prokurator a zachowuje się jak dziewczynka i to jeszcze bezmyślna. Och i ta miłośc Jake. Sam wątek kryminalny moim zdaniem beznadziejne poprowadzony. W książce nie było ani krzty napięcia, męczyłam się strasznie.
Nie polecam

Nie polecam

Książka niesamowicie mnie pochłonęła i śmiało mogę stwierdzić, że przeczytałam ją jednym tchem. Poza wątkiem romantycznym odnajdziemy również detektywistyczny, dzięki czemu książka może przypaść do gustu niejednej osobie. Sarah po zaginięciu córki żyje na skraju przepaści. Rzuca się w wir pracy, prawie nic nie je i nie dostrzega tego, co dzieje się wokół niej. Za priorytet powzięła sobie pomaganie innym, zapominając w tym wszystkim o sobie. Stawia dokoła swojego świata wysoki mur i zapomina o szczęściu. Na szczęście zawsze może liczyć na swojego przyjaciela Jake’a. Tylko on wierzy w nią do samego końca. Pewnego dnia Sarah jest świadkiem napadu – ratuje małą dziewczynkę, która kilka dni później znika w niewyjaśnionych okolicznościach. W międzyczasie otrzymuje nocny telefon po którym jest przekonana, że właśnie zadzwoniła do niej jej zaginiona córka. Tutaj akcja nabiera tempa. Sara cierpi, ale mimo to wierzy, że splot nieoczekiwanych i zaskakujących zdarzeń pozwoli na pozytywne zakończenie historii. Co łączy te dwie sprawy i dlaczego ktoś za wszelką cenę próbuje zniszczyć Sarah? I czy naprawdę wisi nad nią fatum? Jaki finał będzie miała historia i czy w ostateczności ktokolwiek z tej historii ujdzie z życiem? Książka trzyma w napięciu do samego końca i sprawia, że przeżywamy wszystko razem z bohaterką, chociaż czasem mamy ochotę nią potrząsnąć, by wreszcie dostrzegła to, co oczywiste :)

trzymajaca do samego konca w napieciu akcja ksiazki, niezlomnosc, wiara i upartosc kobiety ktora wierzy ze znow zobaczy swoje dziecko. polecam

Uwielbiam! Jest to jedna z tych książek, od których najtrudniej było mi się oderwać. Czytając, wszytko dookoła znika, liczy się tylko to co przeżywa bohaterka. Trzymająca w napięciu i zaskakująca książka. Bardzo polecam

Od samego początku wiadomo było jak się książka skończy ale przyjemna. Przeczytana w 3 dni :) Lubie takie lekkie książki :)

Książka przeczytana jednym tchem. Książka rozpoczyna się w centrum wydarzeń, jednak nie zaginięcia. Książka wciągnęła mnie od pierwszych stron. Zaskakująca akcja i wydarzenia, nie brakuje również wątku miłosnego. Książkę polecam.

czytałam lepsze książki tej autorki ale da się przeczytać..

czytałam lepsze książki tej autorki ale da się przeczytać..

Sredni styl pisania. Niby temat poważny a tu smichu chichu. Tak nie do końca styl dopasowany do tematyki. I beznadziejne zakończenie.

Wspaniała książka, nie wiem czy nawet nie najlepsza jaką czytałam. Nieprzewidywalna super opowieść, wyciągnęłam się w nią i moment w którym musiałam ją odłożyć był straszny.

• Karen Robards
  • Literatura anglojęzyczna