Pusty dom

Wydawnictwo: Książnica

Inne wydania

Po śmierci męża Wirginia opuszcza posiadłość w Szkocji, zostawia dzieci w Londynie pod opieką teściowej i wyjeżdża do przyjaciół w Kornwalii. Odwiedza znajome miejsca, chłonie ich piękno, wspominając wakacje sprzed dziesięciu lat i swą pierwszą miłość. Z tej perspektywy jej dotychczasowe życie wydaje się puste i bezsensowne. Po raz pierwszy ma ochotę sama decydować o własnym losie. Postanawia zabrać dzieci od nadopiekuńczej niani, wynająć niewielki dom nad morzem i zacząć wszystko od nowa. W postanowieniu utwierdza ją spotkanie z mężczyzną, w którym zakochała się mając siedemnaście lat.

książek: 1901
Gosia | 2013-05-10
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 09 kwietnia 2013

To jedna z książek autorki, która niezbyt do mnie trafiła. Bohaterka zupełnie nieprzystosowana do życia i jakaś taka bezwolna tylko mnie denerwowała swoim postępowaniem.

To jest druga powieść autorki Rosamunde Pilcher, którą przeczytałam. Powieść obyczajowa, niezbyt długa, bo zawierająca tylko 157 stron, ale za to pięknie opisana. Jest napisana barwnym językiem, zawiera piękne opisy przyrody i dobrze skonstruowane sylwetki psychologiczne bohaterów. Bohaterką książki jest Wirginia, osoba nieśmiała zawsze żyjąca pod dyktando innych ludzi, najpierw matki, później męża i teściowej. Będąc nastolatką zakochuje się w starszym od niej Eustace Philipsie, do którego jej matka od początku czuje niechęć. W wieku 18 lat Wirginia poślubia bogatego i młodego chłopaka Anthony'ego Keile, ponieważ myśli że Eustace, jej dawna miłość przestał ją kochać ponieważ do niej nie dzwonił i nie dawał znaku życia, a Wirginia nie chce być samotna. Będąc żoną w domu praktycznie nie ma nic do powiedzenia odnośnie jego urządzenia. Jej mąż zajmuje się sobą, a ona odkrywa że są sobie obcy. Jej matka ciężko zachorowała i Wirginia która mieszka w Szkocji wyjeżdża do Londynu, który...

eva40 | 2014-01-25
Przeczytana: 24 stycznia 2014

Ładnie napisany bardzo przewidywalny romans. Historia na jeden wieczór.

Teresa | 2012-07-13
Przeczytana: listopad 2010

Czasami warto poszukać siebie. Książka zapewnia nas, że tak jest. W pędzie życia często zapominamy co jest najważniejsze w życiu. Odpowiedzi najczęściej znajdziemy w naturze, w ciszy...
Piękna opowieść!!! Polecam!!!

Paulina M | 2014-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2014

Krótka powieść. Długa historia.

Po latach wracają wydarzenia z przeszłości, po latach znów wraca do TEGO miejsca, po latach znów GO spotyka. I wtedy wie, że nic się nie zmieniło. Lata nieświadomości, a może błędnego poglądu na minione wydarzenia zostają wyjaśnione. A miłość dostaje prawo do istnienia.

Ładne to było, naprawdę. Proste, niezbyt wymagające, ale ładne. Pokazuje, że w ciągu teoretycznie popełnionych błędów, gdzieś kryje się szczęście i szansa na nowe, lepsze życie.

Warto poświęcić jeden wieczór na tę lekturę.

Gaga1995 | 2016-10-30
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 30 października 2016

Książka z typowym, przewidywalnym i szczęśliwym zakończeniem. Łatwo i przyjemnie się ją czyta. Łatwo utożsamiłam się z główną bohaterką i przeżywałam jej przygody i opowieść o wcześniejszym życiu.

havrankowa | 2016-02-16
Przeczytana: 16 lutego 2016