Samotny orzeł

Wydawnictwo: Książnica
Lone eagle
83-7132-752-8
dona

Poznali się na przyjęciu w roku 1940, gdy w Europie szalała wojna. Niespełna trzydziestoletni Joe już wtedy był legendą wśród lotników, młodziutka Kate dopiero wchodziła w życie. Spotykali się później parokrotnie: on był jak błyszcząca gwiazda - niby na wyciągnięcie ręki, a nieosiągalny, ona okazała się bratnią duszą - nie spodziewał się, że na taką kobietę natrafi. Powoli rodziła się między nimi więź, która wytyczyła dalszy bieg ich losów. Kiedy Joe poszedł na wojnę, Kate na niego czekała, czekała też potem, gdy z pasją i talentem budował imperium lotnicze. A nawet kiedy je wybudował... Wreszcie zrezygnowała, nie marzyła bowiem o bezkresnych horyzontach, lecz pragnęła założyć rodzinę, poszła więc swoją drogą. Gdy ponownie się spotkali, oboje poczuli, że nadszedł czas, by dokonać wyboru. Czy Joe potrafi zrezygnować z części wolności?... Czy Kate stać będzie na uczucie bezwarunkowe?

Julita | 2016-05-08
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 07 maja 2016

Przyznaję, że jak dostałam od koleżanki tą książkę, to... nie spodobała mi się okładka, a że nie miałam innej książki pod ręką to zaczęłam ją czytać. I... wciągnęła mnie :) naprawdę mnie wciągnęła :) Nawet jadąc do pracy wyciągałam ją na kolana i czytałam... nawet kilka stron :) Teraz wiem, że sięgnę po inne książki tej autorki :) POLECAM !!!

Emilia | 2014-02-12

Piękna opowieść o sile bezwarunkowej miłości, zrozumieniu drugiego człowieka, akceptacji samego siebie, ale też o cierpieniu i braku wolności w związku.

Ania | 2015-12-09
Przeczytana: 1998 rok

Książka o jakich się nie zapomina, mam do niej sentyment bo gdy ją dostałam to byłam nastolatka a prezent świąteczny od mojej mamy w postaci kilku książek Danielle Steel pod choinkę był jednym z najlepszych w moim życiu wiec tym bardziej wzruszający. Ciekawa, smutna o prawdziwej miłości nic więcej dodać nie trzeba bo ktoś kto kocha D. S. zrozumie że warto ja przeczytać. Polecam

Książka o tym że czasem warto odpuścić i posłuchać pragnień i marzeń tej drugiej osoby ,żeby nie tracić cennego czasu.

Mala | 2014-04-16

Wzruszająca opowieść o miłości, która mówi, że miłość tylko ta prawdziwa przetrwa wszystko.Pomimo złudnych myśli, że miłość z dużą różnicą wiekową nie przetrwa, Kate i Joe są przykładem, że dla prawdziwej miłości nie ma żadnej przeszkody, która by mogła stanąć jej na drodze.

Paulina Mocarska | 2011-01-22
Przeczytana: 10 czerwca 2006

Dawno temu czytalam ale boskie jest :) Samotny orzel, ach ten boski lotnik .

Paola30 Paulina | 2018-02-10

książek: 2087
Monika | 2013-06-17

Powieść 52
LONE EAGLE

Ania | 2013-11-02

kocham samoloty tak jak Joe (no może nie aż tak, ale bardzo bardzo je lubię ;))

KotPsot | 2015-02-15

wersja anglojęzyczna - Lone Eagle